logo
Smartfon-LG-Velvet

LG VELVET dostępny już w Polsce


02-07-2020| 05:38

LG wzmacnia strategię biznesową i poszerza swoje portfolio o segment stylowych smartfonów. LG VELVET okrzyknięty przez międzynarodowe media „Najładniejszym smartfonem LG” debiutuje w Polsce równolegle z premierą globalną. Tym samym stylowy model otwiera erę nowych konceptów wzorniczych marki.


Na początku LG VELVET zadebiutuje 19 czerwca w promocji w ofercie Play, a zaraz za nim od 24 czerwca u kolejnych operatorów w sieci Plus i Orange. Model dostępny jest w 3 wersjach kolorystycznych: zielonym Aurora Green, białym Aurora White i szarym Aurora Gray. Klienci Play wraz z zakupem LG VELVET otrzymują w promocyjnym komplecie dodatkowy ekran Dual Screen w kolorze białym lub szarym. Natomiast Klienci Plus i Orange otrzymają w promocji najnowsze, bezprzewodowe słuchawki LG Tone Flex HBS-XL7. Dodatkowo u wszystkich operatorów, LG oferuje trzeci rok gwarancji na telefon gratis.

Promocja potrwa do 31 lipca lub do wcześniejszego wyczerpania zapasów. Po jej zakończeniu model będzie dostępny u operatorów w opcji bez dodatkowego ekranu lub z ekranem Dual Screen. LG VELVET będzie dostępny również w kanałach własnych LG w Premium Brand Store w Domu Mody Klif. Można go dostać również w Online Brand Store na stronie LG oraz bez abonamentu u powyższych operatorów. Sugerowana cena detaliczna to 2599 zł.

LG VELVET – design, który wyróżnia z tłumu

Nowy design smartfona LG VELVET, charakteryzujący się subtelnymi, zaokrąglonymi liniami wywodzi się z koncepcji 3D Arc Design. Ten model wyróżniają gładkie, polerowane powierzchnie, połyskujące kolory i eleganckie akcenty. Dzięki nowej, inspirowanej naturą, koncepcji wzorniczej LG VELVET ma wyjątkowy wygląd i dobrze leży w dłoni.

Wyróżniającą cechą wyglądu LG VELVET jest smukły profil o grubości 7,9 mm. Stworzenie tak smukłego modelu stało się możliwe dzięki połączeniu wyświetlacza P-OLED Cinematic FullVision o przekątnej 6,8 cala oraz układu Snapdragon 765G. Jest to pierwsza platforma mobilna, w której firma Qualcomm zintegrowała procesor i modem 5G. Zapewniła tym samym znakomitą wydajność, a jednocześnie zmniejszając wymiary obudowy i obniżając pobór mocy.

LG VELVET został wyposażony w procesor Snapdragon 765G, który zapewnia wyjątkową wydajność, odpowiednią nawet do najbardziej wymagających zastosowań w sieci 5G. Umożliwia inteligentne rejestrowanie obrazu przez kilka aparatów, czy płynne wyświetlanie dynamicznych gier.

LG VELVET zapewnia fascynujące wrażenia wzrokowe, zarówno podczas gier, jak i przy oglądaniu filmów. Dobrze leżący w dłoni 6,8-calowy wyświetlacz P-OLED Cinematic FullVision o formacie 20,5:9 to jedna z zalet smartfona. Chcąc ograniczyć reagowanie na przypadkowe dotknięcie jasnego ekranu, firma LG opracowała algorytm Grip Suppression, rozróżniający celowe i niezamierzone dotknięcia wyświetlacza. VELVET wyposażony został również w głośniki stereofoniczne oraz procesor dźwięku LG Sound Engine.


Zobacz także: Samsung Galaxy S20+ 128GB Dual SIM


LG VELVET – słów kilka o aparacie

Użytkownicy będą też zadowoleni z faktu, iż LG VELVET posiada gniazdo słuchawkowe, które stało się rzadkością w większości nowoczesnych smartfonów. Smartfon LG VELVET jest wyposażony w zestaw zaawansowanych funkcji przetwarzania obrazu LG Creator’s Kit, który pozwala w pełni wykorzystać możliwości zarówno wszystkich aparatów smartfona, w tym głównego o rozdzielczości 48 MP, jak i unikalnego oprogramowania.

Regulowana prędkość klatek Timelapse Control pozwala użytkownikom na precyzyjne kontrolowanie szybkości, z jaką mają być odtwarzane nagrania wideo. Funkcja nagrań ASMR wykorzystuje dwa mikrofony o wysokiej czułości, rejestruje szczegóły najdelikatniejszych dźwięków.

Funkcja Voice Bokeh redukuje szumy tła podczas filmowania, aby ułatwić skupienie uwagi na głównym temacie, natomiast funkcje 3D AR Sticker i 3D Photo Effect sprawiają, że portretowanie rodziny i znajomych jest jeszcze bardziej kreatywne.

Dodatkowy ekran LG Dual Screen:

 • Wyświetlacz: 6,8 cala, P-OLED Cinematic FullVision 20,5:9 FHD+ (2460 x 1080 / 395 pikseli na cal)
 • Wyświetlacz zewnętrzny 2,1 cala, monochromatyczny
 • Wymiary: 174,4 x 84,6 x 14,4mm
 • Masa: 129g
 • Rodzaj złącza ekranu: USB typu C
 • Sposób składania: zawiasy o kącie obrotu 360 utrzymujące dowolne położenie
 • Kolory: biały / szary

Słuchawki LG Tone Flex HBS – XL7

 • Kształt dopasowujący się do szyi, możliwość elastycznego złożenia w kieszeni torby
 • Dźwięk: 32-bit Hi-Fi DAC/ Meridian Sound Technology
 • 2 mikrofony/ czysty głos/ redukcja szumów/ mocny bass
 • Dedykowany przycisk Asystenta Google
 • Szybkie ładowanie (10 min gwarantuje 3 godz. użytkowania)
 • Wibracje połączeń przychodzących
 • Możliwość połączenia z LG TV

Zobacz również douszne słuchawki do smartfona Creative Outlier Air Sports