logo
LG zamyka działalność w obszarze urządzeń mobilnych - Nowosciproduktowe.pl

LG zamyka działalność biznesową w segmencie urządzeń mobilnych na całym świecie


07-04-2021| 09:01| Źródło: LG| Fot: LG

Odejście od produkcji i sprzedaży smartfonów umożliwia firmie skupienie się na rozwijających się sektorach, w tym na pojazdach elektrycznych, Internecie rzeczy (IoT) i rozwiązaniach B2B.


Firma LG Electronics Inc. ogłosiła, że zamyka swoją jednostkę biznesową zajmującą się urządzeniami mobilnymi. Decyzja ta została zatwierdzona przez Zarząd Spółki 5 kwietnia.

Strategiczna decyzja marki o wyjściu z niezwykle konkurencyjnego sektora smartfonów umożliwi firmie skoncentrowanie zasobów w obszarach wzrostu, takich jak podzespoły do pojazdów elektrycznych, urządzenia połączone, inteligentne domy, robotyka, sztuczna inteligencja i rozwiązania business-to-business, a także platformy i usługi.

Bieżące zapasy smartfonów będą nadal dostępne w sprzedaży. Firma zapewni wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla klientów używających dotychczasowych produktów mobilnych przez okres, który będzie zależał od danego regionu. LG będzie współpracowała z dostawcami i partnerami biznesowymi w trakcie procesu zamykania działalności związanej ze smartfonami. Szczegóły dotyczące zatrudnienia będą ustalane na poziomie lokalnym.

W przyszłości firma LG będzie nadal wykorzystywać swoje doświadczenie w dziedzinie telefonii komórkowej i rozwijać technologie związane z mobilnością, takie jak 6G, aby jeszcze bardziej zwiększyć konkurencyjność w innych obszarach działalności. Główne technologie opracowane w ciągu dwóch dekad działalności firmy LG w branży telefonii komórkowej zostaną zachowane i znajdą zastosowanie w istniejących i przyszłych produktach. Likwidacja działalności w zakresie telefonów komórkowych ma zostać zakończona do 31 lipca, chociaż zapasy niektórych istniejących modeli mogą być nadal dostępne po tym terminie.


Tagi: