logo
Asus Strix - Nowosciproduktowe.pl-1

Nowa rodzina Asus ROG Strix z premierą najszybszego na świecie ekranu laptopowego


14-01-2021| 09:54| Źródło: Asus| Fot: Asus

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała nowe laptopy gamingowe klasy premium Asus Strix SCAR 15 i Strix SCAR 17, zaprojektowane całkowicie na nowo pod kątem zapewnienia graczom niespotykanych dotąd wrażeń podczas intensywnej rywalizacji.


Flagowy model Asus Strix SCAR 17 oferuje topowe innowacje, dzięki którym nawet najbardziej wymagający gracze wyzwolą swój pełen potencjał gamingowy. Wyposażono go w najszybszy na świecie ekran dostępny w laptopach o częstotliwości odświeżania 360 Hz i czasie reakcji 3 ms. Laptop jest napędzany nową wydajną kartą graficzną GeForce RTX™ z serii 30 oraz procesorem mobilnym Ryzen™ z serii 5000. Ponadto zintegrowano radykalnie zmodyfikowane wentylatory i inne ulepszenia w zakresie chłodzenia, dzięki którym można maksymalnie wykorzystać potencjał komponentów systemu.

Tak samo, jak w zeszłym roku – seria Strix oferuje najwydajniejsze laptopy gamingowe marki ROG. Wybierając laptop Strix SCAR z ekranem 17-calowym, otrzymujesz najwyższej klasy procesor i kartę graficzną gwarantujące najlepszą możliwą wydajność. W tym roku wprowadziliśmy następne duże ulepszenie, przechodząc na najnowszy procesor AMD Ryzen 9 z serii 5000 i dodając środek termoprzewodzący z ciekłego metalu dla zmniejszenia poziomu hałasu, lepszej wydajności chłodzenia i dłuższego czasu działania baterii – stwierdził Benjamin Yeh, General Manager PC & Gaming ASUS East EMEA

Nowy laptop Strix SCAR oferuje również superszybki ekran z matrycą IPS o zapierającej dech w piersiach częstotliwości odświeżania 360 Hz, jak również nową klawiaturę optyczno-mechaniczną dla hardcorowych graczy. W tym roku odświeżona seria laptopów Strix będzie jedną z najważniejszych w naszym asortymencie, ponieważ od kilku lat rośnie zapotrzebowanie na laptopy gamingowe do turniejów esportowych i intensywnej rozgrywki

dodaje Benjamin Yeh, General Manager PC & Gaming ASUS East EMEA

W obu laptopach Strix SCAR 15 i 17 zintegrowano (po raz pierwszy w serii Strix) klawiaturę optyczno-mechaniczną, która zapewnia zarówno wysoką responsywność, jak i wytrzymałość. Dzięki większemu stosunkowi wielkości ekranu do obudowy użytkownik jest bliżej akcji, a bardziej kompaktowa konstrukcja i bateria o większej pojemności wraz z możliwością ładowania przez złącze Type-C maksymalizują mobilność. Cztery głośniki są napędzane technologią Dolby Atmos dla zapewnienia bardziej immersyjnych wrażeń dźwiękowych, a dwukierunkowa redukcja szumów wspomagana sztuczną inteligencją przetwarza oba sygnały: na wejściu i na wyjściu, przez co użytkownik cieszy się kryształowo czystym dźwiękiem w komunikacji głosowej.

W pełni zaktualizowane konstrukcje nowych laptopów z serii Strix SCAR zostały ulepszone zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. Wyróżniają się przykuwającym uwagę stylem inspirowanym sprzętem sportowym. Do elementów wzornictwa należą półprzezroczyste materiały, dostosowywane akcenty w obudowie, a także ulepszenia oświetlenia, które umożliwiają zaawansowaną personalizację.

Firma ROG zaprezentowała również Strix G15 i Strix G17 – komputery wyróżniające się stylowym wykończeniem i nowym DNA laptopów gamingowych ROG, przystępne dla szerokiej rzeszy graczy. Wspomniane modele kompletują rodzinę laptopów ROG Strix 2021 zaprojektowanych pod kątem zapewnienia lepszych wrażeń użytkownikom grającym regularnie, a także istotnych korzyści umożliwiających zawodnikom esportowym odnoszenie sukcesów.

Asus ROG Strix ma najszybszy ekran laptopowy na świecie

Dla graczy każda niepotrzebna chwila oczekiwania może spowodować, że zwycięstwo będzie poza zasięgiem. Dlatego firma ROG przewodziła we wdrażaniu ekranów o wysokiej częstotliwości odświeżania w laptopach gamingowych i nadal przełamuje limity w zakresie technologii matryc. Strix SCAR 17 jest wyposażony w najszybszy na świecie ekran laptopowy z 17,3-calową matrycą klasy IPS, który oferuje połączenie rozdzielczości Full HD z częstotliwością odświeżania 360 Hz i czasem reakcji 3 ms. W porównaniu do standardu 240 Hz powszechnie wykorzystywanego podczas turniejów, częstotliwość odświeżania 360 Hz redukuje opóźnienia pomiędzy generowaniem nowych klatek o 33%.

Mniejszy model Strix SCAR 15 dysponuje 15,6-calowym ekranem o częstotliwości odświeżania 300 Hz i czasie reakcji 3 ms. Dla graczy wymagających płynności wyświetlania przy większym bogactwie detali modele SCAR 15 i 17 są również dostępne z nowymi matrycami WQHD, które oferują częstotliwość odświeżania 165 Hz i czas reakcji 3 ms. Wyższa rozdzielczość 2560 x 1440 tych ekranów wraz z przestrzenią barw klasy kinowej DCI-P3 razem zapewniają maksymalną immersję użytkownika.

Po raz pierwszy w serii Strix technologia Adaptive-Sync jest obsługiwana we wszystkich modelach. Synchronizuje ona częstotliwość odświeżania ekranu z wartościami FPS generowanymi przez kartę graficzną, co pomaga wyeliminować efekt „tearingu” (rozrywania obrazu), minimalizuje problem „stutteringu” (przycinania się gier), a także redukuje opóźnienie pomiędzy źródłem sygnału a wyświetlaniem obrazu.

Najnowsze podzespoły NVIDIA i AMD

Laptopy Strix SCAR z 2021 roku napędzają swoje ekrany o wysokiej częstotliwości odświeżania połączoną mocą dostępnych w maksymalnych konfiguracjach układów: karty graficznej GeForce RTX 3080 i procesora Ryzen 9 5900HX. Oparta na nowej architekturze NVIDIA Ampere karta graficzna GeForce RTX 3080 jest taktowana z częstotliwością do 1645 MHz przy 115 W w trybie ROG Boost, przy czym dodatkowe 15 W mocy jest dostępne za pośrednictwem funkcji Dynamic Boost. Ten procesor graficzny oferuje połączenie nowych multiprocesorów strumieniujących z rdzeniami RT 2. generacji i rdzeniami Tensor 3. generacji dla zapewnienia najbardziej realistycznych efektów grafiki w ray-tracingu oraz najnowocześniejszych zastosowań sztucznej inteligencji. Wdrożone udoskonalenia umożliwiają uzyskanie realistycznych efektów wizualnych przy jednocześnie jeszcze wyższych wartościach FPS. Wspomaga je obsługa technologii NVIDIA Reflex, które redukują latencję w wybranych grach wieloosobowych, jak również efekty funkcji NVIDIA Broadcast natychmiastowo ulepszające strumieniowanie na żywo.

Procesor Ryzen 9 5900HX wykorzystuje 8 rdzeni i 16 wątków do zapewnienia płynności podczas wymagającej pracy wielozadaniowej, jak np. rozgrywki przy równoczesnym strumieniowaniu, nagrywaniu i interakcji z widzami. Nowa architektura Zen 3 od AMD oferuje wyższe taktowanie zegara dzięki obniżonej latencji w dostępie do pamięci cache oraz wielu udoskonaleniom w samej architekturze. Dzięki zastosowaniu efektywnych układów chłodzenia i zasilania ROG procesor 5900HX może pracować ze stałą mocą do 54 W, kiedy aktywna jest również karta graficzna, natomiast przy obciążeniu wyłącznie CPU – 80 W. Procesor ma odblokowany mnożnik, co pozwala użytkownikom podkręcenie go w celu uzyskania jeszcze wyższych prędkości.

W najlepszych konfiguracjach laptopy SCAR 15 i 17 są dostępne z 64 GB pamięci RAM typu DDR4-3200 oraz dwoma dyskami SSD o pojemności 1 TB połączonymi w macierzy RAID 0. Każdy dysk SSD NVMe korzysta z przepustowości czterech linii PCIe Express przy podłączeniu bezpośrednio do procesora, co pozwala uzyskać prędkości transferu w macierzy RAID 0 na poziomie do 7000 MB/s. Pamięć i dyski można w całości wymienić dzięki zastosowaniu konstrukcji ułatwiającej wymianę komponentów oraz śruby typu „pop-open”, co umożliwia łatwy dostęp do dwóch gniazd SO-DIMM i dwóch gniazd M.2 zintegrowanych w systemie.

Klawiatura optyczno-mechaniczna

W konwencjonalnych klawiaturach laptopowych membrany przewodzące są zwierane, co umożliwia wykrywanie naciśnięć klawiszy. Z tą elektryczną metodą wiąże się wiele zakłóceń sygnału przy kontakcie, dlatego dla zapewnienia precyzyjnej rejestracji naciśnięć wymaga ona opóźnienia po naciśnięciu rzędu 5 ms. Wszelkie opóźnienia są niekorzystne w rozgrywkach, dlatego w serii laptopów Strix SCAR na 2021 rok zastosowano nowe przełączniki optyczno-mechaniczne, które są aktywowane przy użyciu precyzyjnej laserowej wiązki podczerwieni. Takie rozwiązanie eliminuje opóźnienie po naciśnięciu i zmniejsza czas reakcji do tylko 0,2 milisekund. Zastosowany mechanizm optyczny jest również o wiele bardziej wytrzymały niż konwencjonalne rozwiązania, co wydłuża żywotność przełączników do 100 milionów naciśnięć.

Wszystkie klawisze charakteryzują się długim skokiem 1,9 mm dla ulepszenia ogólnych wrażeń podczas korzystania, natomiast nasadki są lekko zakrzywione, dzięki czemu palce użytkownika zawsze opierają się na środkowej części klawiszy. Układ klawiatury jest inspirowany rozwiązaniami desktopowymi, ze zintegrowanymi klawiszami skrótów zapewniającymi użytkownikowi najważniejsze funkcje: regulację głośności, wyciszanie mikrofonu i inne opcje w bezpośrednim zasięgu. W opracowanej przez ROG technologii CoolZone otwory wentylacyjne są strategicznie rozmieszczone wokół klawiszy WASD, co zapewnia chłód palcom użytkownika i redukuje temperatury powierzchni o nawet 14% w porównaniu do innych laptopów.

W nowych laptopach Strix zintegrowano również ulepszony touchpad charakteryzujący się o 85% większym aktywnym polem obsługi w porównaniu do zeszłorocznych modeli oraz szklaną powierzchnią o matowym wykończeniu. Dzięki takim rozwiązaniom użytkownik cieszy się płynnością i precyzją sterowania, a także większym poziomem kontroli. W modelach 15,6-calowych, w których ze względu na smukłą konstrukcję nie było możliwości zintegrowania osobnego bloku numerycznego, można za jednym dotknięciem przekształcić touchpada w podświetloną klawiaturę numeryczną dla bardziej intuicyjnego wprowadzania danych.

Zwiększona mobilność Asus Strix SCAR i Strix G

Laptopy z serii Strix SCAR i Strix G z 2021 charakteryzują się o 7% mniejszymi rozmiarami niż modele zeszłoroczne, dzięki czemu są wygodniejsze w transporcie. Ponadto bateria o wyższej pojemności 90 Wh zapewnia dłuższy czas działania bez podłączenia do sieci elektrycznej, umożliwiając do 12 godzin czasu odtwarzania wideo.

Dodatkową korzyścią zwiększającą mobilność jest obsługa szybkiego ładowania, dzięki której można doładować baterię do 50% w ciągu zaledwie 33 minut. Szybkie ładowanie jest również obsługiwane przez gniazdo USB Type-C przy zastosowaniu kompatybilnych zasilaczy o mocy 100 W oraz powerbanków. Możliwość ładowania przez złącze Type-C jest nową funkcją serii Strix wdrożoną w tym roku. Zapewnia to użytkownikom większą elastyczność podczas korzystania w drodze i podróży.

Nowe, sportowe wzornictwo

Laptopy Asus Strix SCAR i Strix G z 2021 roku wprowadzają nowy, wyjątkowy design inspirowany odzieżą sportową, przy czym nadal można od razu poznać, że są to urządzenia z serii Strix. Kompaktowa obudowa wyróżnia się o 7% mniejszym rozmiarem niż w modelach oferowanych w ubiegłym roku, częściowo dzięki zastosowaniu węższych ramek. Mierząc tylko 4,5 mm szerokości wzdłuż górnej krawędzi i po bokach, ta smuklejsza konstrukcja oferuje powiększony stosunek wielkości ekranu do obudowy – od 80% do nawet 87%. Ulepsza to mobilność i sprawia, że użytkownik jest bliżej akcji.

W laptopach z serii Asus Strix SCAR aluminiowa pokrywka jest ozdobiona „rozcięciem” z połyskującym wzornictwem punktowym „Dot Matrix”, które zostało wykonane w precyzyjnym procesie galwanizacji. Miękka w dotyku tekstura powierzchni sprawia, że strefa oparcia dłoni jest komfortowo gładka, a półprzezroczysta powłoka na panelu klawiatury pozwala zaprezentować komponenty znajdujące się poniżej. Pod obudową umieszczone są większe gumowe nóżki, które na wzór butów dla biegaczy maksymalizują stabilność i przyczepność. Spersonalizowane nasadki Armor Caps dodają kolejny poziom personalizacji, umożliwiając użytkownikom zmodyfikowanie wyglądu samej obudowy. Laptopy są oferowane z nasadkami w następujących stylach: Rubber Grey (gumowe szare), Translucent Black (półprzezroczyste czarne) oraz Spangle Silver (cekinowe srebrne), i można je szybko wymieniać. Firma ROG dostarcza również plik z szablonem do drukarek 3D, przy użyciu którego użytkownicy mogą stworzyć całkowicie spersonalizowane nasadki.

Oświetlenie RGB zostało ulepszone poprzez zastosowanie paska świetlnego o wysokiej gęstości, który połyskuje blisko przedniej krawędzi obudowy nowego laptopa Strix. W modelu SCAR stanowi on dopełnienie nowego paska towarzyszącego pod ekranem, jak również świecącego logo ROG na pokrywie. Klawiatura oferuje również sterowanie oświetleniem każdego klawisza z osobna, a więc użytkownicy mogą wyróżnić najważniejsze polecenia do różnych gier. Wszystkie akcenty RGB są w pełni dostosowywane, a dzięki obsłudze Aura Sync można łatwo zsynchronizować kolory i efekty oświetlenia z kompatybilnymi urządzeniami.

Wyjątkowa technologia ROG Keystone II powraca w nowej rodzinie laptopów Strix SCAR. Po zadokowaniu tego fizycznego klucza z boku obudowy uruchamiany jest nowy sygnał dźwiękowy i animacja na klawiaturze. Można mu przypisać cały szereg różnych funkcji, od uruchamiania różnych gier i trybów pracy, aż po przywracanie preferowanych ustawień powiązanych z ROG ID użytkownika. Możliwe jest nawet skonfigurowanie go do odblokowywania ukrytego dysku Shadow Drive.
Pomimo zastosowania konstrukcji bardziej kompaktowej niż kiedykolwiek wcześniej, nowa seria Asus Strix oferuje pełen asortyment gniazd strategicznie rozmieszczonych dla zapewnienia uporządkowanego systemu gamingowego. Z tyłu laptopa dostępna jest wystarczająca liczba gniazd do skonfigurowania systemu z kilkoma monitorami, przy czym żadne kable nie leżą z przodu komputera. Zintegrowano tam główne gniazdo zasilania, HDMI, gigabitowe gniazdo sieciowe, USB Type-A, a także gniazdo USB Type-C obsługujące technologię DisplayPort™. Dwa kolejne gniazda USB są umieszczone po lewej stronie razem z gniazdem audio mini-jack, dzięki czemu podłączone kable nie przeszkadzają użytkownikom praworęcznym w sterowaniu myszą. Łączność sieciowa w standardzie Wi-Fi 6 zapewnia szczytową przepustowość interfejsu na poziomie do 2,4 Gb/s w kompatybilnych sieciach, a ponadto bardziej inteligentne zarządzanie ruchem sieciowym pozwala zmniejszyć opóźnienia poprzez wyższą efektywność.

Nowa technologia chłodzenia

Dopracowany system chłodzenia pozwala uzyskać szczytową wydajność procesorów przy jednoczesnym obniżeniu poziomu hałasu o 3 decybele w porównaniu do zeszłorocznych modeli. Udoskonalenia rozpoczynają się od wprowadzenia do masowej produkcji metody nakładania ciekłego metalu na procesory laptopowe AMD. Ciekły metal odprowadza ciepło od procesora bardziej efektywnie niż konwencjonalne pasty termoprzewodzące, zapewniając większą skuteczność chłodzenia. Tego typu środek jest z reguły nakładany ręcznie, ale firma ROG opracowała opatentowany proces, w którym ciekły metal jest nakładany na CPU z maszynową precyzją. Tworząc modele na 2021 rok firma ROG przezwyciężyła wyjątkowe wyzwania związane z zastosowaniem ciekłego metalu do procesorów AMD, dodając środek izolujący, który chroni montowane powierzchniowo komponenty układu CPU.

Udoskonalony moduł chłodzenia odprowadza ciepło od układów CPU, GPU, VRAM i obwodów przesyłających napięcie za pośrednictwem wydłużonego rozpraszacza ciepła i maksymalnie sześciu rurek cieplnych. Maksymalizuje to rozpraszanie ciepła dla utrzymania wysokich częstotliwości taktowania zegara. Energia cieplna przechodzi przez cztery radiatory wyposażone w ultrasmukłe żebra o grubości 0,1 mm, które charakteryzują się większą powierzchnią i mniejszym oporem powietrza. Cztery otwory z wentylatorami rozmieszczone po bokach gwarantują optymalną skuteczność odprowadzania powietrza na zewnątrz systemu.

Wentylatory ROG Arc Flow ulepszają przepływ powietrza nawet o 35% w strefie procesora oraz o 21% w strefie karty graficznej, bez zwiększania poziomu hałasu. W nowej konstrukcji obracają się 84 łopatki zakończone specjalnymi końcówkami o aerodynamicznym wzorze fali, który redukuje turbulencje. Każda łopatka zwęża się do zaledwie 0,2 mm u podstawy, co pozwala przemieszczać więcej powietrza, a przy tym są one wykonane z krystalicznego polimeru, który jest wystarczająco mocny do zachowania struktury przy pracy na wysokich obrotach.

W celu dalszego zwiększenia przepływu powietrza nowa seria Asus Strix wykorzystuje udoskonalony, samoczynnie oczyszczający się system chłodzenia. Kurz gromadzący się na radiatorach i wentylatorach powoli obniża efektywność chłodzenia, dlatego cząsteczki są odprowadzane na zewnątrz obudowy dla zagwarantowania niezawodnej pracy przez długi czas. Dzięki zastosowaniu w najnowszych modelach krótszych tuneli przeciwpyłowych udało się zwiększyć przepływ powietrza o 15%, wciąż jednak zapobiegając gromadzeniu się nieczystości.

Chłodzenie i wydajność można spersonalizować za pomocą funkcji profili scenariuszy. Tryby Performance i Turbo zapewniają wyższą wydajność do wymagających gier, natomiast tryb Silent oferuje niższy poziom hałasu do wykonywania lżejszych zadań. Wykorzystując technologię 0dB, wentylatory całkowicie się wyłączają, kiedy temperatury CPU i GPU schodzą poniżej pewnego poziomu w trybie Silent. Dzięki temu układ chłodzenia jest całkowicie bezgłośny podczas niskiego obciążenia systemu. Profile scenariuszy mogą zmieniać inne ustawienia systemowe, w tym np. dezaktywować przycisk Windows i przełączać efekty świetlne RGB. Użytkownicy mogą również przełączać tryby pracy w trakcie korzystania – za pomocą wygodnego skrótu klawiaturowego.

Bardziej immersyjny dźwięk

Nowe laptopy z serii Asus Strix SCAR są wyposażone w zestaw czterech mikrofonów. Dwa głośniki wysokotonowe (tweetery) emitują dźwięk z tyłu klawiatury, natomiast dwa głośniki niskotonowe (woofery) odbijają dźwięki o niskiej częstotliwości od powierzchni pod laptopem. Razem te cztery głośniki generują bogaty w detale dźwięk o 2,8 razy większej głośności, 3 razy silniejszych basach i nawet 3 razy większym zakresie dynamicznym niż w urządzeniach konkurencji. Są one dostrajane za pomocą technologii Dolby Atmos, która pozwala uzyskać wielowymiarową scenę dźwiękową o niesamowitym poziomie detali. Technologia Atmos zapewnia również oszałamiający wirtualny dźwięk przestrzenny do zestawów słuchawkowych stereo.

Dla jeszcze czystszej komunikacji głosowej zastosowana w nowych laptopach z serii Strix SCAR i Strix G dwukierunkowa redukcja szumów wspomagana sztuczną inteligencją eliminuje do 95% hałasu z tła, zarówno z odbieranego, jak i wychodzącego sygnału dźwiękowego. Algorytm ten został opracowany przy zastosowaniu głębokiej sieci neuronowej dla zapewnienia najwyższej wydajności i można go zastosować do każdego mikrofonu, jak również konfigurować dla poszczególnych aplikacji. Użytkownicy mogą więc precyzyjnie eliminować szumy z oprogramowania do czatu bez żadnego wpływu na dźwięk z gry. Dwukierunkowy filtr przetwarza wyjściowy sygnał audio, dzięki czemu użytkownicy lepiej słyszą swoich kolegów z drużyny. Ponieważ redukcja szumów pracuje na procesorze, karta graficzna jest wykorzystywana wyłącznie do zapewniania wyższych wartości FPS.

Asus Strix G15 i G17

Dla graczy, którzy szukają stylowego i wydajnego laptopa, dobrym wyborem będą także modele Asus ROG Strix G15 i G17 udostępniające główne technologie ROG. Te modele z ekranami o przekątnej 15,6 cala and 17,3 cala charakteryzują się wzornictwem przypominającym obudowę nowego laptopa SCAR, ale z wyjątkowymi cechami. W obu wariantach Original Black oraz Eclipse Gray zastosowano diagonalne wykończenie „dot-matrix” w poprzek pokrywy i panelu klawiatury, natomiast najnowszy wariant Electro Punk oferuje inspirowane stylem komiksowym wzornictwo „Coded Puzzle” oraz akcenty w postaci różowych akcentów na zawiasie.

Wydajność tych komputerów można porównać do komputerów z serii SCAR, przy czym w maksymalnej konfiguracji są wyposażone w procesor Ryzen 9 5900HX oraz kartę graficzną GeForce RTX 3070 wspomaganą 32 GB pamięci i dyskiem SSD o maksymalnej pojemności 1 TB. Podobnie jak w przypadku laptopa SCAR, procesor może pracować ze stałą mocą do 80 W, a przy nieaktywnej karcie graficznej – 54 W. CPU jest również odblokowany w celu uzyskania jeszcze wyższych częstotliwości taktowania.

Dostępne opcje ekranu umożliwiają wybór pomiędzy matrycą Full HD o superpłynnej częstotliwości odświeżania 300 Hz i czasie reakcji 3 ms, a także charakteryzującym się wyjątkową ostrością obrazu panelem WQHD o specyfikacjach 165 Hz / 3 ms z szerszą przestrzenią barw. Dwa głośniki zapewniają dźwięk bogaty w detale, z nawet 2,8 razy większą głośnością i 3 razy mocniejszymi basami niż w modelach poprzedniej generacji. Ponadto dwukierunkowa redukcja szumów wspomagana sztuczną inteligencją gwarantuje bardziej czysty głos w czacie drużynowym, jednocześnie zachowując wysokie wartości FPS.

Wiele udoskonaleń wprowadzonych w nowych laptopach Asus Strix SCAR 15 i 17 można znaleźć również w modelach G15 i G17. Mniejszy rozmiar i bateria o większej pojemności przekładają się na większą mobilność, natomiast obsługa technologii szybkiego ładowania oraz zasilania przez Type-C jeszcze bardziej rozszerza mobilny zasięg. Innowacje w zakresie chłodzenia, takie jak ciekły metal na procesorze, przeprojektowane wentylatory Arc Flow i zaawansowany moduł chłodzenia z czterema radiatorami, umożliwiają utrzymanie wysokiej wydajności i niższych poziomów hałasu we wszystkich konfiguracjach.