logo
Nowoczesna kosiarka akumulatorowa Honda z funkcją mulczowania

Nowoczesna kosiarka akumulatorowa IZYON HRG 466 XB z funkcją mulczowania


18-08-2020| 04:09

Koszenie trawy to z pozoru rzecz prosta – wystarczy włączyć kosiarkę i kosić, ale warto wiedzieć, że od sposobu koszenia oraz odpowiednio dobranej kosiarki zależy wygląd i kondycja trawy. Koszenie, wykonywane zgodnie ze sztuką i nowoczesną kosiarką wyposażoną w rozwiązania służące zagęszczaniu się trawy, tchnie w trawę nowe życie: ożywi jej wzrost i spowoduje prawidłowe rozkrzewianie. Kosiarka akumulatorowa IZYON HRG 466 XB poradzi sobie w tym aspekcie bardzo dobrze.


Kosiarka akumulatorowa Honda IZYON HRG 466 XB doskonale sprawdzi się w okresie obniżonej wilgotności gleby i upalnych temperatur. Jest to urządzenie z funkcją mulczowania oraz z regulacją wysokości koszenia. W takich warunkach należy zwracać uwagę na niezbyt niskie koszenie, które naraża rośliny na szybkie wysychanie. Natomiast mulczowanie, poprzez pozostawienie na powierzchni trawnika cienkiej warstwy zmielonej trawy, ogranicza parowanie i pomaga trawie utrzymać wilgoć. Dodatkowo, zmulczowana trawa przekształca się w naturalny nawóz, który wspiera rośliny w pokonaniu tzw. stresu wodnego.

Kosiarka akumulatorowa IZYON HRG 466 XB, a ekologiczne koszenie

Dokładne mulczowanie, zgodne ze sztuką pielęgnacji trawy i praktycznie wygodne w realizacji, zapewnia nowoczesna kosiarka akumulatorowa IZYON HRG 466 XB, która odzwierciedla ekologiczne podejście do pielęgnacji zieleni. Jej stosowanie oznacza zero spalin, swobodną mobilność w ogrodzie, dostosowanie ustawienia wysokości noży do panujących warunków i wysoką wydajność na jednym ładowaniu akumlatora. Cicha praca silnika nie zakłóca spokoju domowników ani sąsiadów. Dodatkowo, intuicyjna obsługa kosiarki sprawia, że koszenie staje się zajęciem przyjemnym, umożliwaijącym delektowanie się pięknem ogrodu i aktywnością na świeżym powietrzu. Unikalnym atutem tej akumulatorowej maszyny jest wbudowana funkcja selektywnego mulczowania.

Kosiarka akumulatorowa przeznaczona jest przede wszystkim dla tych miłośników ogrodów czy właścicieli przydomowych trawników, którzy cenią ekologiczną pielęgnację roślin, a są zmęczeni ograniczoną mobilnością kosiarek elektrycznych. Postęp w dziedzinie techniki ogrodniczej jest na tyle duży, że litowo-jonowe akumulatory zastosowane w kosiarce HRG 466 XB już przewyższają wydajnością popularne kosiarki elektryczne. Kosiarka jest wyposażona w bezszczotkowy silnik, którego moc 1,8 kW przewyższa moc silników większości uniwersalnych kosiarek elektrycznych. Jednocześnie może on być zasilany jednym z dwóch rekomendowanych do jego mocy akumulatorów – 6 Ah do przydomowych trawników o większej powierzchni, zaś akumulator 9 Ah jest zalecany do koszenia dużych trawników oraz profesjonalistom zawodowo zajmującym się pielęgnacją zieleni.

– wyjaśnia Mariusz Czarnocki, Menadżer Produktu Maszyny Ogrodnicze w Aries Power Equipment – Generalnym Dystrybutorze Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.

Cicha energia w ogrodzie

Rozwój technologii akumulatorowej w technice ogrodniczej osiągnął kolejny etap ewolucji, dzięki czemu w doskonalszym stopniu zaspokaja potrzeby i oczekiwania właścicieli ogrodów poszukujących ekologicznych sposobów pielęgnacji zieleni. Nowa kosiarka bezprzewodowa Honda HRG 466 XB, która łączy ekologicznie akumulatorowe zasilanie z dużą mocą silnika i wysoką wydajnością, zapewnia trawie dogodne warunki do zachowania zdrowej kondycji i nasyconej zielonej barwy i jednocześnie spełnia praktyczne oczekiwania użytkowników. Maszyna o dogodnej szerokości koszenia 46 cm i z dużym koszem (50l) służy do sprawnego koszenia dużych trawników oraz do profesjonalnego użytkowania. Jej bezszczotkowy silnik o mocy 1,8 kW jest zasilany wyjątkowo trwałymi akumulatorami 6 Ah o napięciu zasilającym 24A lub 9 Ah – o napięciu zasilającym aż 45A. Wybór akumulatora zależy od oczekiwanej wydajności koszenia: akumulator 6 Ah kosi na pełnym naładowaniu do 485 m², zaś ten o pojemności 9 Ah – do 730 m². Kosiarka HRG 466 XB jest wyposażona w wygodnie obsługiwaną regulację koszenia (6 stopni) w zakresie 20-74 mm oraz system selektywnego mulczowania.

Do koszenia trawników o małej i średniej powierzchni rekomendowana jest mniejsza kosiarka akumulatorowa HRG 416 XB o szerokości roboczej 41 cm z silnikiem o mocy 1 kW. Do jej parametrów technicznych rekomendowany jest najmniejszy akumulator 4 Ah, który, przy pełnym naładowaniu, zapewnia skoszenie do 365 m². W przypadku trawników o średniej powierzchni, większą wydajność koszenia zapewni maszynie akumulator 6 Ah.

Nowoczesne kosiarki bezprzewodowe zostały stworzone z myślą o trawie i wygodzie użytkowników. Dzięki ich fabrycznie „wrodzonym” umiejętnościom połączonym z przestrzeganiem podstawowych zasad sztuki koszenia, każdy trawnik stanie się idealnym miejscem relaksu i ozdobą każdego domu.