logo
rolety okienne, nowosciproduktowe.pl

Nowoczesne rolety okienne – znacznie więcej niż osłona przed słońcem


28-04-2021| 09:20| Źródło: OknoPlus| Fot: OknoPlus

Jeszcze do niedawna wielu z nas zastanawiało się czy innowacyjne, wielkogabarytowe okna są tylko efektowne czy również funkcjonalne i efektywne. Dzisiaj, stawiając się na duże przeszklenia, nie musimy się już martwić. Wyglądają niesamowicie z punktu widzenia miłośników designu, a także zapewniają więcej naturalnego światła, a co za tym idzie – pozytywnie wpływają na bilans energetyczny, aspekt ekologiczny i domowe rachunki. To z kolei szczególnie docenią amatorzy funkcjonalnych rozwiązań i zwolennicy pragmatyzmu


Choć zimą wszystko „gra”, latem może się jednak okazać, że zbyt intensywne nasłonecznienie powoduje dyskomfort domowników. Dlatego, aby w pełni czerpać z korzyści stolarki XXL warto wyposażyć ją w rolety okienne. Okazuje się, że wybór modeli jest naprawdę szeroki, a ich możliwości mogą zaskoczyć. Rzućmy na nie zatem nieco… światła!

Rolety okienne i ich zalety

Jedną z najważniejszych cech rolet jest możliwość ograniczenia ilości promieni słonecznych wpadających do wewnątrz, co ma bezpośredni wpływ na temperaturę panującą w domu. Nawet w upalne, letnie dni mamy gwarancję przyjemnego chłodu w sypialni lub salonie, a dzięki zastosowaniu specjalnych tkanin unikniemy efektu zaciemnienia. W przypadku klimatyzowanych pomieszczeń są „wsparciem” dla klimatyzatorów, co przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacyjnych instalacji.

Montaż osłon sprawi, że rachunki stopnieją również w okresie grzewczym. Rolety okienne wspomagają energooszczędność okien, minimalizując przenikanie ciepła na zewnątrz. Należy jednak pamiętać, że nawet najbardziej zaawansowane technologicznie rozwiązania nie obniżą kosztów energii jeśli nasza stolarka jest nieszczelna, a jej deklarowany parametr Uw nie spełnia wymaganych standardów.

Rolety okienne to także gwarancja prywatności. W przypadku domów z ogrodem duże przeszklenia dają niesamowity efekt obcowania z naturą i… wzrokiem przechodniów lub sąsiadów. Dlatego w chwilach, kiedy potrzebujemy trochę więcej intymności, możemy po prostu zasłonić okna. Takie rozwiązanie nie tylko ochroni nas przed wścibskimi i ciekawskimi, ale również „napsuje krwi” włamywaczowi, będąc dodatkową przeszkodą do pokonania.

Tak, jak dynamicznie rozwija się rynek stolarki otworowej, tak producenci akcesoriów okiennych dbają o to, by nie pozostawać w tyle i o krok wyprzedzać potrzeby coraz bardziej świadomych klientów. Dlatego, bez wahania, wprowadziliśmy do oferty nowoczesne, wykonane z komponentów wysokiej jakości rolety okienne zewnętrze typu screen. Produkowane przez firmę FILL rozwiązania gwarantują kompresję promieniowania słonecznego aż do 75%, dzięki czemu chronią pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz poprawiają ergonomię budynku. W naszej ofercie znajdują się rolety naokienne, podtynkowe i natynkowe.

– mówi Paweł Woźniak, ekspert firmy OknoPlus.

Inteligentne rozwiązania dla inteligentnych domów

Jesteśmy świadkami technologicznej rewolucji – innowacyjne systemy ułatwiające nam życie stają się nieodłącznym elementem codzienności, a tzw. inteligentne domy zyskują na popularności. O nasze bezpieczeństwo oraz komfort dbają również producenci rolet, którzy wyposażają swoje osłony w mechanizmy i oprogramowanie umożliwiające sterowanie nimi za pomocą pilotów lub aplikacji.

– Kiedyś luksusem było automatyczne podnoszenie i opuszczanie rolet. Dzisiaj możemy zintegrować tę czynność z włączeniem alarmu, blokadą drzwi czy odłączeniem zasilania elektrycznego. Jednym przyciskiem zapewniamy sobie maksimum bezpieczeństwa, dlatego podczas wyjazdu na urlop nie musimy się martwić, czy wszystkie okna są zamknięte – mówi Paweł Woźniak, ekspert firmy OknoPlus.

Specjalistyczne oprogramowanie połączone z czujnikami sprawia, że rolety okienne reagują na warunki atmosferyczne, np. same zasłaniają się w przypadku intensywnego nasłonecznienia, wiatru lub deszczu. Możemy zaprogramować godziny opuszczania i podnoszenia rolet, co z pewnością docenią ci, którzy kochają pospać dłużej w weekend i nie chcą być obudzeni przez promienie słoneczne. Możliwość personalizacji jest w tym przypadku niemal nieograniczona.

Wiosna to doskonały moment, aby nie tylko wymienić okna, ale sprawić, by nowa stolarka była w pełni funkcjonalna i zainwestować w innowacyjne rozwiązania. Miłośnicy dużych przeszkleń z pewnością docenią możliwości, jakie niosą ze sobą screeny FILL. Funkcjonalne, ergonomiczne, a teraz jeszcze pozwalające zaoszczędzić, ponieważ dzięki wiosennej promocji OknoPlus można zakupić je aż z 7% rabatem.

– zachęca ekspert OknoPlus.

Energooszczędność, ergonomia i ESTETYKA!

Wiodący producenci okien lub rolet zdają sobie sprawę, że doskonałe parametry techniczne to za mało, aby zaspokoić potrzeby projektantów lub klientów indywidualnych. Estetyka powinna cały czas iść w parze z funkcjonalnością – nie inaczej jest w przypadku osłon okiennych.

Rolety okienne są w stanie idealnie wkomponować się w elewację. Te podtynkowe są przeznaczone do budynków będących w budowie (kiedy nie zostały jeszcze wylane nadproża). W przypadku tych montowanych na elewacji, mamy szeroki wybór kształtów i kolorów skrzynek i pancerzy, co pozwala tworzyć wyszukane, designerskie kompozycje podkreślające charakter bryły.