logo
ASUS ZenBook Flip S - Nowosciproduktowe.pl-0

Nowy ASUS ZenBook Flip S już dostępny!


17-11-2020| 12:00| Źródło: ASUS| Fot: ASUS

Najsmuklejszy na świecie laptop konwertowalny z ekranem OLED oferuje wygodną mobilność, elastyczność użytkowania i wysoką moc w połączeniu z luksusowym wzornictwem. Ultrakompaktowy ZenBook Flip S charakteryzuje się mobilnością gwarantującą komfort dzięki swoim kompaktowym wymiarom – grubości zaledwie 13,9 mm i niewielkiej masie 1,2 kg. Wyróżniający się niezwykle żywym obrazem ekran dotykowy 4K UHD OLED NanoEdge z walidacją PANTONE® zapewnia wysoką dokładność odwzorowania szerokiej palety kolorów, także 100% pokrycia przestrzeni barw DCI-P3.


Ponadto ASUS ZenBook Flip S posiada certyfikację VESA DisplayHDR 500 True Black gwarantującą najwyższą głębię czerni i wyjątkowo wysoki kontrast. Wyświetlacz jest również certyfikowany przez TÜV Rheinland w zakresie przyjazności dla oczu, a także umożliwia intuicyjne wprowadzanie danych przy pomocy nowego aktywnego rysika stylus ASUS Pen rejestrującego 4096 poziomów nacisku.

ASUS ZenBook Flip S charakteryzuje się designem godnym sprzętu klasy premium: wykończeniem w kolorze Jade Black z akcentami o diamentowym szlifie w kontrastującym kolorze Red Copper oraz dekoracyjnym paskiem wykonanym ze szczotkowanego aluminium. Wytrzymały i precyzyjnie wykonany zawias ErgoLift 360° umożliwia wykorzystywanie komputera w trybie laptopa, tabletu, w ustawieniu „na podstawce” lub w pozycji „namiotu” – czy też dowolnym ustawieniu pośrednim. Rozwiązanie ASUS NumberPad 2.0 ułatwia szybkie wprowadzanie danych, a w klawiaturze o nowej konstrukcji „od krawędzi do krawędzi” uzyskano miejsce na praktyczne dodatkowe klawisze funkcyjne.

Wysoką wydajność gwarantuje w maksymalnej konfiguracji procesor Intel® Core™ i7 11. generacji wraz z układem graficznym Intel® Iris® Xe w połączeniu z maks. 16 GB pamięci RAM i dyskiem SSD PCIe® 3.0 x4 o maks. pojemności 1 TB.

Najsmuklejszy na świecie laptop konwertowalny z ekranem OLED

ZenBook Flip S charakteryzuje się komfortową mobilnością i nieograniczoną wszechstronnością dzięki zastosowaniu eleganckiej i kompaktowej konstrukcji, która waży tylko 1,2 kg, a przy tym jest bardzo smukła, mierząc jedynie 13,9 mm grubości. Takie wymiary sprawiają, że jest to najsmuklejszy na świecie laptop konwertowalny z ekranem typu OLED.

Doskonały dotykowy ekran OLED o maksymalnej rozdzielczości 4K UHD zapewnia wyjątkowe bogactwo detali i najwyższy poziomie realizmu. Wyświetlacz o dużej jasności 500 nitów charakteryzuje się również doskonałym współczynnikiem kontrastu 1 000 000:1, co przekłada się na bardzo głębokie odcienie czerni z certyfikacją DisplayHDR 500 True Black. Ponadto oferuje szerokie kąty widzenia do 178°, umożliwiając wspólne korzystanie, a także 100% pokrycie przestrzeni barw DCI-P3 dla zapewnienia kolorów o klasie kinowej. Wszystko to razem czyni z niego idealnego laptopa do projektów kreatywnych. Ultraszybki czas reakcji na poziomie 0,2 ms gwarantuje również wyświetlanie treści o dynamicznej akcji bez efektu rozmycia oraz płynne przewijanie ekranu.

Precyzja wyświetlania barw jest zazwyczaj przedstawiana na dwuwymiarowym wykresie palety kolorów, który pokazuje wprawdzie wierność odwzorowania barw, ale tylko na określonym poziomie jasności. Ponieważ jednak kluczowa jest zdolność do dokładnego odwzorowywania barw przy różnych poziomach jasności, matryce OLED w laptopach ASUS są skalibrowane pod kątem precyzyjnego wyświetlania barw w trójwymiarowej przestrzeni kolorystycznej. Pokazuje to, jaki zasięg kolorów panel jest w stanie odwzorować przy 100% pokryciu przestrzeni barw DCI-P3 – niezależnie od poziomu jasności. Takie rozwiązanie gwarantuje, że wszystkie treści są wyświetlane dokładnie i zgodnie z zamierzeniami ich twórców – i nie tylko przy pełnej jasności, ale przy jej dowolnym poziomie. Jest to szczególnie ważne podczas wyświetlania treści w HDR. W wyniku tego ekran dotykowy OLED zastosowany w urządzeniach ASUS oferuje 1,6 razy większy zakres kolorów niż konwencjonalne panele LCD.

Dzięki niezwykle wysokiemu poziomowi kontrastu i odwzorowania kolorów na każdym poziomie jasności wszystko na ekranie jest bardzo ostre i dynamiczne – nawet ciemniejsze treści. Pomaga to również zwiększyć komfort oczu: użytkownicy mogą zmniejszyć poziom jasności bez utraty kontrastu i nasycenia kolorów, przez co zmniejszona jest także emisja światła niebieskiego. Dodatkowo ekran OLED zastosowany w laptopie ZenBook Flip S zarządza współczynnikiem światła niebieskiego w celu zmniejszenia potencjalnie szkodliwych emisji o nawet 70%. Certyfikacja od TÜV Rheinland w zakresie niskiej emisji światła niebieskiego i obrazu pozbawionego efektu migotania potwierdza redukcję zmęczenia oczu użytkownika, nawet po wielogodzinnym korzystaniu.

ASUS ZenBook Flip S – kunszt doskonałości

Atrakcyjny ZenBook Flip S wyróżnia się elegancją z akcentami o diamentowym szlifie w odcieniu Red Copper, które idealnie uzupełniają jego ponadczasowe wykończenie w kolorze Jade Black. Nad klawiaturą umiejscowiony został dekoracyjny pasek wykonany ze szczotkowanego aluminium, który jest subtelnym elementem kompletującym wykończenie.

Precyzyjnie skonstruowany zawias ErgoLift 360° zawiera wytrzymały mechanizm z kilkoma łożyskami, który podnosi klawiaturę i nachyla ją do pozycji ulepszającej komfort podczas pisania i zwiększającej przepływ powietrza w laptopie, gdy pokrywa jest otwarta pod kątem większym niż 135°. W trybie tabletu mechanizm automatycznie się obraca, dzięki czemu ekran może na płasko przylegać do podstawy laptopa. Ten bezstopniowy zawias umożliwia wykorzystywanie wszechstronnego ZenBooka Flip S w trybie laptopa, w ustawieniu „na podstawce”, w trybie „namiotu” lub tabletu – czy też dowolnym ustawieniu pośrednim.

ZenBook Flip S oferuje nowatorską funkcję ASUS NumberPad 2.0, czyli touchpad o podwójnej funkcjonalności ze zintegrowaną klawiaturą numeryczną podświetlaną diodami LED. Nawet kiedy NumberPad jest włączony, inteligentne oprogramowanie touchpada pozwala nadal wykorzystywać go do sterowania kursorem. Ponadto w laptopie ZenBook Flip S zastosowano nową konstrukcję klawiatury rozciągniętą na całą szerokość urządzenia, która zapewnia miejsce dla całego rzędu nowych, praktycznych dodatkowych klawiszy funkcyjnych po prawej stronie, ulepszając produktywność pracy.

ASUS ZenBook Flip S

Niesamowita wydajność

ZenBook Flip S został stworzony z myślą o zapewnieniu doskonałej wydajności w każdym miejscu. W jego smukłej i lekkiej obudowie umieszczono wszystko, co jest potrzebne do bezkompromisowej produktywności, niezależnie od tego, czy pracujemy w biurze, w domu, czy w podróży. Laptop ZenBook Flip S bez problemu poradzi sobie z nawet najbardziej wymagającymi zadaniami.

Do wysokowydajnych komponentów zastosowanych w laptopie ZenBook S należy w maksymalnej konfiguracji najnowszy procesor Intel Core i7 11. generacji, procesor graficzny Intel Iris Xe, a także maksymalnie 16 GB szybkiej pamięci RAM. Zainstalowanie szybkiego dysku SSD PCIe 3.0 x4 sprawia, że ZenBook Flip S uruchamia system operacyjny w ciągu zaledwie kilku sekund, a aplikacje ładują się niemalże natychmiastowo – co przekłada się na szybsze procesy pracy i wyższą produktywność.

Komfort użytkowania w drodze

Bateria o dużej pojemności w laptopie ZenBook Flip S zapewnia do 15 godzin działania, co z pewnością wystarczy na nawet najdłuższy dzień pracy. Obsługa szybkiego ładowania umożliwia doładowanie baterii do nawet 60% pojemności w ciągu zaledwie 49 minut, a technologia ASUS USB-C Easy Charge pozwala stosować różne ładowarki: zasilacz USB-C z certyfikacją Power Delivery lub dowolną standardową ładowarkę USB-C, jak np. urządzenia linii lotniczych, ładowarki przenośne lub powerbanki.

Podróżując z laptopem ZenBook Flip S łatwo podłączymy najnowsze urządzenia peryferyjne dzięki zastosowanemu zestawowi portów, w tym pełnowymiarowego gniazda HDMI, dwóch ultraszybkich gniazd Thunderbolt™ 4 USB-C, a także gniazda USB 3.2 Gen 1 Type-A.

Karta sieciowa w ZenBooku Flip S obsługuje standard Wi-Fi 6 (802.11ax), co gwarantuje płynne strumieniowaniem filmów z Internetu w rozdzielczości 4K UHD oraz transfer danych z prędkościami wyższymi niż przy połączeniu kablowym – dochodzącymi do 2,4 Gb/s. Wydajność Wi-Fi jest dodatkowo optymalizowana za pośrednictwem technologii ASUS WiFi Master Premium, która zawiera funkcje ASUS WiFi Stabilizer i ASUS WiFi SmartConnect. Dla najwyższej możliwej stabilności połączeń funkcja WiFi Stabilizer filtruje zakłócenia w łączności bezprzewodowej, a dzięki WiFi SmartConnect laptop ZenBook Flip S automatycznie wybiera najlepsze źródło sygnału.

Dla lepszej komunikacji w drodze i podróży ZenBook Flip S został wyposażony w mikrofon z systemem redukcji szumów, który gwarantuje kryształowo czysty dźwięk podczas rozmów telefonicznych i wideokonferencji internetowych.