logo
Odkurzacz Hoover - Nowosciproduktowe.pl-1

Odkurzacz Hoover – workowy czy bezworkowy? Podpowiadamy, który będzie najlepszym wyborem


26-04-2021| 02:27| Źródło: Hoover| Fot: Hoover

Na rynku można znaleźć wiele odkurzaczy, które świetnie sprawdzą się w różnych scenariuszach użytkowania. Czasem kluczową rolą jest niewielka ilość wolnego miejsca do przechowywania, a kiedy indziej najważniejsza jest ochrona przed alergenami. Czy najlepszym wyborem będzie odkurzacz bezworkowy? A może jednak warto dać szansę odkurzaczom stojącym lub tym tradycyjnym – workowym? Odkurzacze Hoover są bowiem różnego rodzaju. Który będzie dla Ciebie najlepszy?


Odkurzacze Hoover należą do przedsiębiorstwa, którego pochodzi od nazwiska jego założyciela – Williama Hoovera, który w 1908 roku wykupił patent i założył The Hoover Company, firmę wyspecjalizowaną w produkcji odkurzaczy. Pokazuje to, że wiedza o tych urządzeniach jest w DNA firmy od ponad stu lat.

Z biegiem czasu odkurzacze Hoover stopniowo ewoluowały. Pojawiały się coraz to nowe rozwiązania i innowacyjne pomysły, za którymi bardzo często stała firma Hoover, która wciąż wyznacza trendy. A dzięki szerokiej gamie produktów, jaką ma w swoim portfolio, jest w stanie dostarczyć każdemu użytkownikowi odkurzacz najwyższej jakości, bez względu na to, które cechy produktu są dla niego kluczowe.

Odkurzacze Hoover pionowe – dla osób, którym zależy na wygodzie

Dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają wygodę i funkcjonalny minimalizm, firma Hoover proponuje odkurzacz H-FREE 100 HF122GPT 011. To elegancki, zajmujący niewiele miejsca odkurzacz pionowy, który bez trudu można zmieścić na przykład w szafie lub schować za drzwiami, bez obawy o to, że będzie zajmował zbyt wiele przestrzeni.

Odkurzacze Hoover - workowy czy bezworkowy?

Ważnym atutem odkurzacza jest pełna wolność od okablowania. Użytkownik nie musi się już martwić o bliski dostęp do gniazdka elektrycznego. Zasilany akumulatorem litowym, H-FREE 100 HF122GPT 011 może pracować na jednym cyklu ładowania aż przez 40 minut. Akumulator można łatwo wyjąć i naładować w dowolnym miejscu jak telefon, co jest niewątpliwie bardzo dużym ułatwieniem. Tak samo, jak widoczny na odkurzaczu wskaźnik poziomu naładowania baterii.

Mimo niedużych gabarytów odkurzacza i wadze zaledwie 2,64 kg, firma Hoover zdołała zaimplementować w nim wiele użytecznych technologii, które uczynią sprzątanie o wiele bardziej komfortowym. Warto docenić choćby tryb Turbo, dzięki któremu można szybko pozbyć się najbardziej kłopotliwych zabrudzeń. System Easy Driving, który zwiększa zakres obrotowy szczotki aż do 180 stopni, ułatwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc. A żadne zabrudzenie nie umknie już naszej uwadze dzięki zastosowanemu oświetleniu LED.

Hoover H-FREE 100 HF122GPT 011 to klasyczny odkurzacz modułowy, którego szczotkę można szybko zdemontować, by uczynić z niego idealny, poręczny odkurzacz, którym uda się wyczyścić na przykład samochód. Klienci docenią też bogaty zestaw akcesoriów, wśród których – poza szczotką główną – znajduje się dedykowana szczotka do mebli, turboszczotka oraz specjalistyczna ssawka szczelinowa.

Kolejnym atutem jest pojemny zbiornik na nieczystości. Ogranicza to nasz kontakt z kurzem i alergenami. Nie sposób nie docenić też możliwości “zaparkowania” urządzenia w pozycji pionowej. Jeśli nagle musimy na przykład odebrać telefon, wystarczy postawić go w dowolnym miejscu, bez obawy o to, że się przewróci.

Wydajny odkurzacz bezworkowy dla alergików

Wiosna i lato to czas, kiedy ilość alergenów w powietrzu znacząco się zwiększa. Stanowi to spory problem dla części populacji. Jak sobie z nim radzić? Doskonale sprawdzi się tu odkurzacz bezworkowy firmy Hoover, H-POWER 700 HP720PET 011. Urządzenie ma wbudowany specjalistyczny filtr HEPA, dzięki któremu można łatwo pozbyć się niemal 100% alergenów. Nie jest to jednak jedyna zaleta urządzenia. Hoover H-POWER 700 HP720 PET 011 to przykład ekonomicznego odkurzacza bezworkowego, który dodatkowo pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie musimy już kupować dedykowanych worków na nieczystości.

Co warto podkreślić, odkurzacz wykorzystuje technologię cyklonową, która zapewnia stałą moc ssania, nawet przy zapełnieniu pojemnika na kurz. Dodatkowo, powietrze wydostające się z odkurzacza jest czyste, ponieważ przechodzi przez specjalne filtry. To kolejne wyróżniki urządzenia firmy Hoover.

Uwagę zwraca też bogaty zestaw akcesoriów. Wśród nich mamy do dyspozycji:

  • mini turbo-szczotkę do czyszczenia sierści,
  • miękką szczotkę do sprzątania parkietów,
  • szczotkę do kurzu,
  • uniwersalną szczotkę sprzątającą,
  • szczelinówkę,
  • worek na akcesoria.

Hoover zadbał także o naszą higienę – możemy łatwo i szybko opróżnić pojemnik na nieczystości za pomocą jednego kliknięcia, unikając kontaktu z kurzem. Należy docenić też cichy, wydajny silnik o mocy 850 W, którego natężenie hałasu nie przekracza 68 dB. A sprawne manewrowanie i dużą swobodę w odkurzaniu zapewnia obrotowy wąż 360°.

Wydajna klasyka dla tradycjonalistów

Firma Hoover ma w swoim portfolio idealne urządzenia dla każdego. Także dla osób, które wciąż wolą zaufać tradycyjnym odkurzaczom workowym. Jednym z nich jest rekomendowany przez Hoover model Telios Extra TX48ALG 011, o mocy silnika 700 W.

Odkurzacze Hoover - workowy czy bezworkowy?

To klasyczny odkurzacz workowy w atrakcyjnym designie, który dodatkowo oferuje bardzo dobre parametry techniczne. Urządzenie ma wbudowany zmywalny filtr EPA, dzięki któremu można znacznie ograniczyć kontakt z alergenami czy bakteriami. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań zapach emitowany przez odkurzacz jest bardzo przyjemny. W niczym nie przypomina on tradycyjnego, zjonizowanego powietrza, które występuje w wielu produktach starszej generacji.

Warto podkreślić także dużą pojemność worka na kurz, która wynosi aż 3,5 litra. Co ważne, innowacyjna konstrukcja odkurzacza Hoover pozwala także na higieniczną wymianę worka, bez kontaktu z kurzem i bakteriami, co z pewnością docenią alergicy.

Dzięki wygodnej rączce i kablowi zasilającemu długości 10 metrów możemy swobodnie manewrować odkurzaczem i przemieszczać się po całym domu, z łatwością sprzątając nawet trudno dostępne miejsca. Integralną częścią odkurzacza jest mini turbo szczotka do usuwania sierści zwierząt, a także miękka szczotka do parkietu, która chroni go przed zarysowaniami. Co ciekawe, wszystkie akcesoria można przechowywać wewnątrz specjalnej kieszeni, która znajduje się we frontowej części modelu Hoover Telios Extra TX48ALG 011.

Dostępność i ceny:

Opisane odkurzacze można kupić w sieci sklepów RTV Euro AGD:

  • Hoover H-FREE 100 HF122GPT 011 – w cenie 449 zł,
  • H-POWER 700 HP720 PET 011 – w cenie 599 zł,
  • Hoover Telios Extra TX48ALG 011 – w cenie 599 zł.