logo
Smartfon OPPO A73 - Nowosciproduktowe.pl

OPPO A73 debiutuje na polskim rynku


26-10-2020| 02:16| Źródło: OPPO| Fot: OPPO

Dobra wiadomość dla fanów rozrywki w wydaniu mobile – nowy smartfon OPPO A73 już w sprzedaży. Tylko do 8 listopada dostępny jest w specjalnej limitowanej ofercie ze słuchawkami OPPO W11 w prezencie.


OPPO, globalny producent urządzeń mobilnych, wprowadza dziś do sprzedaży smartfon OPPO A73 – model o wyjątkowym wzornictwie i zaawansowanych funkcjonalnościach w zakresie rozrywki mobilnej. Został on wyposażony w doskonały wyświetlacz, który pozwala zanurzyć się na długi czas w świecie seriali czy gamingu. Z kolei system ładownia 30 W VOOC Flash Charge zapewnia szybki zastrzyk energii.

Smartfon OPPO A73 to kolejny przedstawiciel serii A, który stawia przede wszystkim na szeroką funkcjonalność, oferując jednocześnie – tradycyjnie już w przypadku OPPO – charakterystyczny, ciekawy design. Urządzenie zostało stworzone z myślą o osobach, które wykorzystują telefon nie tylko do komunikacji, ale też przede wszystkim rozrywki – m.in. w postaci filmów czy gier. Co równie ważne, model zaprojektowano tak, by chronić oczy użytkownika, zapewniając mu komfort podczas korzystania przez cały dzień – powiedziała Mo Zhang, Brand Manager OPPO w Polsce.

Dopracowany wizualnie, subtelny w dotyku

Smartfon OPPO A73 to kolejny model z serii, który wyróżnia się swoim eleganckim, minimalistycznym wzornictwem, opływową konstrukcją i niesamowitą lekkością, dzięki czemu stanowi piękny i funkcjonalny gadżet. Tylna obudowa urządzenia przypomina w dotyku skórę, co dodatkowo nadaje mu stylowości. Smartfon jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: granatowym i białym. Ten drugi ma wygrawerowany metodą laserową subtelny, a przy tym przykuwający wzrok monogram OPPO, co jeszcze mocniej akcentuje jego szykowny charakter. Tak zaprojektowane urządzenie może stanowić niebanalne akcesorium, podkreślające styl jego posiadacza.

Wrażenie elegancji dopełnia perfekcyjnie zaprojektowany aparat tylny, składający się z czterech obiektywów. Zostały one rozmieszczone w układzie 2×2, a ich wygląd nawiązuje do najnowszych trendów estetycznych. Ultrasmukłe ramki wykonane w technologii rzeźbienia laserowego akcentują minimalistyczny design obudowy. Jakość wykonania sprawia, że smartfon jest odporny na zarysowania. Na uwagę zasługuje także środkowa ramka OPPO A73, która jest z przodu węższa i delikatniejsza – a to dodatkowo przekłada się na smukłość i lekkość konstrukcji.

Pozwól się pozytywnie zaskoczyć szybkim systemem ładowania 30 W

Nawet podczas intensywnego dnia, gdy użytkownik cały czas korzysta z komunikatorów, gra, a po drodze ogląda jeszcze ulubione seriale, smartfon OPPO A73 zapewni mu zapas energii bez konieczności długiego, powolnego ładowania. Model łączy w sobie bowiem innowacyjne funkcje oszczędzania baterii z autorskim systemem szybkiego ładowania OPPO 30 W VOOC 4.0, całość zaś uzupełnia ogniwo 4015 mAh. Dzięki takiemu zestawowi rozwiązań osiągnięcie 100% energii zajmuje 56 min, zaś 72% w zaledwie 30 min. Technologia jest zarazem wyjątkowo bezpieczna za sprawą zastosowanych systemów ochronnych zarówno na poziomie oprogramowania, jak i sprzętowym. Jeśli więc telefon zacznie się nagrzewać, proces ładowania automatycznie zostanie przerwany.

Spory wpływ na znakomitą optymalizację wykorzystania energii przez smartfon OPPO A73 ma również zaimplementowany tryb intensywnego oszczędzania energii, a także tryb nocnego czuwania. Oba rozwiązania umożliwiają wydłużenie czasu korzystania z urządzenia, dzięki czemu użytkownik nie musi martwić się o baterię, gdy ma ochotę na sesję gamingową czy maraton filmowy.

Tryb intensywnego oszczędzania energii pozwala na długie korzystanie z OPPO A73 nawet gdy pozostało jedynie 5% energii. Po włączeniu opcji, smartfon może pozostać w trybie czuwania nawet do 17 godzin, umożliwia on wówczas także swobodne dokończenie wszystkich czynności, co bywa bezcenne, gdy trzeba bezpiecznie dotrzeć do celu czy odpowiedzieć na maile służbowe.

Równie praktyczny może okazać się tryb nocnego czuwania, który troszczy się o stan baterii podczas snu użytkownika. W tym celu inteligentne rozwiązanie dostosowuje się do zwyczajowej pory nocnego odpoczynku danej osoby, by maksymalnie zoptymalizować zużycie energii. W rezultacie smartfon OPPO A73 straci jej jedynie 2% w trakcie nawet ośmiogodzinnego działania. Pozwoli to uniknąć porannych zaskoczeń niskim poziomem naładowania urządzenia i tym samym spać dużo spokojniej.

Piękny ekran, który nie męczy oczu

Użytkownicy oczekują smartfona, który nie tylko będzie dostarczać wysokiej jakości rozrywki i służyć jako narzędzie do komunikacji poprzez media społecznościowe, ale również będzie bezpieczny dla naszych oczu – niezależnie od pory dnia. OPPO A73 to telefon, który automatycznie optymalizuje tryb wyświetlania dbając o komfort oczu użytkownika. Niezależnie od tego czy ekran wyświetla treści w pełnym słońcu czy w środku nocy, OPPO A73 dopasuje ustawienia wyświetlania stosownie do panujących warunków.

6,44-calowy wyświetlacz z wcięciem w kształcie kropli wody o rozdzielczości (FHD) i ramkach o wymiarach zaledwie 1,67 mm oferuje współczynnik proporcji ekranu do korpusu na poziomie 90,7%, co zapewnia użytkownikom wciągające wrażenia podczas grania, oglądania filmów i przeglądania mediów społecznościowych.

Inteligentny ekran A73 automatycznie dostosowuje jasność ekranu w dobrze oświetlonych warunkach, w celu zwiększenia widoczności, wykorzystując aktywowane zależnie od sytuacji tryby Sunlight Visibility Improvement (SVI) oraz High Brightness Mode (HBM). Gwarantuje to maksymalny komfort korzystania w nawet najbardziej słoneczne dni.”

Ponadto dzięki wsparciu sztucznej inteligencji, OPPO A73 uczy się naszych nawyków związanych z regulacją jasności zależnie od warunków oświetleniowych. Sprawia to, że po pewnym czasie użytkowania smartfon sam dostosuje poziom jasności bazując na przyzwyczajeniach użytkownika, bez konieczności ręcznych regulacji.

OPPO A73 nie zapomina o komforcie oczu również nocą. Tryb ekranowy Moonlight automatycznie zmienia jasność ekranu do najniższej wartości 2 nitów pomiędzy godzinami 21 a 7 rano, oraz do 10 nitów w pozostałym okresie, aby chronić wzrok użytkowników w warunkach bardzo słabego oświetlenia, zwłaszcza tuż przed położeniem się do snu. Ponadto tryb Moonlight w połączeniu z systemem ColorOS 7.2 wpiera w OPPO A73 Tryb Ciemny, który można dostosowywać zależnie od preferencji, zarówno w zakresie godzin aktywności jak i regulacji tonacji ekranu.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort oczu użytkowników, w OPPO A73 zastosowano technologię redukcji migotania, w celu zmniejszenia męczenia wzroku podczas oglądania filmów lub korzystania z aplikacji społecznościowych.

Idealnym uzupełnieniem funkcji wyświetlacza jest wbudowany w ekran skaner linii papilarnych OPPO A73, który zapewnia zaawansowane zabezpieczenia, pozwalające na szybsze i dokładniejsze rozpoznawanie niż w przypadku bocznych i tylnych czujników.

Płynna rozrywka – bez zakłóceń

OPPO A73 zoptymalizowany jest do czystej, niezakłóconej przyjemności czerpanej z gier mobilnych, bez obaw o żywotność baterii czy opóźnienia. Od podzespołów po oprogramowanie – ten smartfon zapewnia płynną rozrywkę użytkownikom, którzy w granie angażują się całymi sobą. Dla użytkowników, którzy cenią sobie wydajność i szybkość, smartfon jest zoptymalizowany pod kątem płynności gier i bezproblemowego odtwarzania wideo, a jednocześnie pozwala zawsze pozostać w kontakcie z bliskimi.

Tryb Hyper Boost 2.1 pozwala na szybszą reakcję aplikacji i gier oraz bardziej płynne działanie całego systemu. Optymalizacja procesów niższego poziomu poprawia wrażenia z gry i zwiększa liczbę klatek wykorzystywanych do płynniejszego działania przy jednoczesnym zapewnieniu stabilności sieci. Opóźnienia w grach zmniejszają się, a sceny ładują się szybciej i znacznie poprawia się reakcja na dotyk. Dzięki konfiguracji pamięci 4 GB RAM i 128 GB pamięci masowej, gry nie będą zwalniać nawet po dłuższym użytkowaniu telefonu.

Funkcja Przestrzeni Gier w OPPO A73 pozwala na bardziej wydajne i płynne uruchamianie gier w trzech trybach: rywalizacji, zrównoważonym i niskiego zużycia energii, co pozwala na uzyskanie bardziej wciągających wrażeń z gry w zróżnicowanych warunkach. Nowa funkcja szybkiego przełączania sieci skraca czas ponownego podłączenia i zapewnia płynne wrażenia z rozgrywki. Dodatkowo w trakcie rozgrywki powiadomienia są wyciszane, a optymalizacja sieci w połączeniu ze zwolnieniem pamięci sprawia, że nie tracimy cennych sekund.

Dzięki technologiom OPPO Ram+ Anti-lag oraz OF2FS, model A73 charakteryzuje się zoptymalizowana szybkością i wydajnością uzyskaną poprzez efektywne rozszerzenie dostępnej pamięci w systemie i zwiększenie wydajności pamięci masowej, jednocześnie zmniejszając opóźnienia towarzyszące regularnemu użytkowaniu systemu w dłuższym czasie. Platforma Qualcomm Snapdragon 662 oferuje mocny procesor, który jest dobrze zintegrowany z pozostałymi komponentami sprzętowymi.

Dzięki funkcji dwukanałowego przyspieszenia sieciowego dostępnej w OPPO A73 zarówno Wi-Fi, jak i sieć komórkowa są wykorzystywane do zapewnienia wysokiej stabilności łącza internetowego, zwłaszcza w przypadku gdy sieć Wi-Fi oferuje słabszą jakość. W czasie gry, jeśli jakość połączenia Wi-Fi spadnie, smartfon automatycznie przełączy się na transmisję danych w sieci komórkowej, zapewniając płynniejsze działanie.

Poznaj inteligentne kamery obsługiwane przez SI

Dla użytkowników ceniących sobie fotografię, OPPO A73 jest strzałem w dziesiątkę. Wyposażony w aparaty wspierane przez sztuczną inteligencję, które naprawdę pozwolą zabłysnąć zdjęciom poprzez podkreślenie zarówno Twojego naturalnego piękna jak i fotografowanego środowiska. Główny aparat o rozdzielczości 16 MP został wzbogacony o funkcję AI Olśniewającego koloru, która zdjęcia czyni barwniejszymi i żywszymi.

Aparat główny 16MP z funkcją Upiększania AI 2.0 wydobywa prawdziwe piękno, poprzez automatyczne usuwanie przebarwień, zachowanie tekstury skóry i dostosowania się do koloru jej użytkownika, dzięki czemu zdjęcia są wyraźniejsze i jaśniejsze. Tryb nocny w przednim aparacie umożliwia użytkownikom uzyskanie wyrazistego obrazu siebie z bogatymi szczegółami nawet w ciemnym otoczeniu.
Niezależnie także od tego, czy ktoś jest okazjonalnym filmowcem, czy profesjonalnym vlogerem, użytkownicy pokochają tryb stabilizacji wideo OPPO A73, ponieważ wykorzystuje on cyfrową stabilizację obrazu (EIS) do wyświetlania stabilnych i wyraźnych filmów w dynamicznych scenach. Co więcej, autorska aplikacja do edycji wideo „Soloop” z łatwością pozwala użytkownikom na generowanie prostych, krótkich filmów do zamieszczenia na platformach wideo za pomocą dosłownie jednego dotknięcia.

Nowszy i bardziej intuicyjny system ColorOS 7.2

System ColorOS 7.2 jest od razu gotowy, by zapewnić płynne i efektywne wrażenia z codziennego korzystania. Począwszy od gestów, które ułatwiają obsługę i sterowanie jedną ręką, a skończywszy na funkcjach bezpieczeństwa, które umożliwiają użytkownikom przekazywanie informacji w telefonie bez obawy o ich poufność – ColorOS 7.2 oferuje praktyczne funkcje, które niezmiennie zachwycają użytkowników.
Jeśli jesteś w podróży, nie zawsze możesz mieć obie ręce wolne. Dlatego funkcja Minimalizacji pulpitu pozwala użytkownikom na otwieranie trudno dostępnych aplikacji znajdujących się w górnej części ekranu głównego i swobodnej obsługi jedną ręką. Wystarczy przesunąć palcem do góry z obu stron ekranu głównego, a ikony aplikacji zsuną się w dół.

W zachowaniu poufności dostępnych w telefonie danych aplikacji i użytkownika pomagają wydatnie funkcje: Ochrony Hasłem i Prywatnego Sejfu, dzięki czemu nawet jeśli udostępnimy urządzenie komuś innemu, nie musimy się obawiać, że wrażliwe czy istotne dane zostaną usunięte lub udostępnione niepowołanym osobom.

Dostępność na rynku

OPPO A73 jest dostępny w Polsce od dziś, 26 października 2020 wyłącznie za pośrednictwem oficjalnej strefy marki OPPO na Allegro w cenie 1199 zł. Dodatkowo w pierwszych dwóch tygodniach (26.10-08.11), użytkownicy będą mogli skorzystać ze specjalnej premierowej oferty: do każdego zakupionego w tym czasie smartfonu OPPO A73, dodane będą gratis słuchawki bezprzewodowe OPPO W11.


Tagi: