logo
OPPO Reno4 Pro - Nowosciproduktowe.pl -2

OPPO Reno4 Pro 5G już dostępny w sprzedaży


02-10-2020| 10:25| Źródło: OPPO| Fot: OPPO

OPPO, globalny producent urządzeń mobilnych, podczas dzisiejszej konferencji zapowiedział wprowadzenie nowych urządzeń z flagowej serii Reno: OPPO Reno4 Pro 5G, Reno4 i Reno4 Lite, które od teraz są dostępne w Polsce.


Modele z kolejnych serii OPPO Reno4 mają kilka wspólnych cech: doskonałą jakość wykonania, świetne wzornictwo, przemyślany zestaw podzespołów oraz zoptymalizowany system ColorOS. W ten trend wpisuje się także nowo zaprezentowana seria Reno4. Oferuje sporo ciekawych funkcji i – w poszczególnych półkach cenowych – więcej niż adekwatną konfigurację sprzętową.

Bardzo się cieszymy z wprowadzenia nowej serii Reno4, która wykracza poza tradycyjne rozumienie technologii przez pryzmat suchej specyfikacji. Z tą serią chcemy zachęcać użytkowników do rozwinięcia skrzydeł i czerpania przyjemności z każdej chwili. Co ważne, nowa seria Reno4 idealnie wpisuje się w także DNA OPPO, w którym zakodowaliśmy założenie, by tworzyć technologie skupione wokół potrzeb klientów i na każdym kroku dążyć do doskonałości

powiedziała Mo Zhang, Brand Manager w OPPO Polska.

Reno4 Pro 5G – ponadprzeciętna smukłość, oszałamiająca prędkość 5G

W najnowszej serii Reno4 użytkownicy znajdą inspirujące rozwiązania, otwierające nowe możliwości. Jej flagowym przedstawicielem jest Reno4 Pro 5G, który został wyposażony w technologię szybkiego ładowania 65 W SuperVOOC 2.0 i moduł w pełni obsługujący sieć 5G. Wszystko zamknięte zostało w ultrasmukłej obudowie. OPPO wychodzi bowiem z założenia, że wzornictwo przyszłości powinno dostarczać użytkownikom produkty, które są możliwie proste i łatwe w obsłudze, a jednocześnie kryją w sobie misternie komponowane wnętrze – tj. gwarantują maksymalną moc zamkniętą w minimalnej formie. Idąc tym tropem, firma zadbała, by cała seria Reno4 – odzwierciedlała myśl „mniej znaczy więcej” i tworzyła nową definicję określenia „lekki i smukły”.

W przypadku OPPO Reno4 Pro 5G, jest to tym bardziej oszałamiające, ponieważ model ma zaledwie 7,6 mm grubości (przy wadze 172 g), co czyni go rekordowo smukłym i lekkim telefonem obsługującym 5G. Warto zwrócić na to szczególną uwagę – łączność 5G nierzadko oznacza bowiem większe komponenty sprzętu, co wpływa także na wzrost wagi[1]. OPPO udoskonaliło ponadto układ wnętrza telefonu, wykorzystując każdy milimetr przestrzeni urządzeń z serii Reno4 i perfekcyjnie łącząc względy praktyczne z walorami estetycznymi. [1] Średnia waga telefonu 5G przekracza 180 g, a grubość waha się między 8 a 9 mm.

Reno4 Pro 5G został wyposażony w zakrzywiony wyświetlacz 3D. Ergonomiczny ekran został pieczołowicie dopracowany, a jego zakrzywienie wynosi 55,9 stopnia, dzięki czemu konstrukcja wygodnie leży w dłoni. 6,5-calowy wyświetlacz E3 Super AMOLED generuje żywe obrazy i płynnie łączy się z obudową, a stosunek wielkości ekranu do całego telefonu wynosi 92,1%. Przy natężeniu podświetlenia ekranu do 800 nitów, z maksymalną wartością częściowej luminacji do 1100 nitów, wyświetlane obrazy i treści są pełne życia, piksele są jaśniejsze i bardziej wyraźne nawet w pełnym słońcu. Ekran spełnia także standardy dotyczące ochrony wzroku – otrzymał Certyfikat TÜV Rheinland potwierdzający redukcję negatywnego wpływu na wzrok podczas przeglądania treści w nocy. Świetne wrażenia zapewnia on również podczas oglądania filmów i seriali na Netflixie w jakości Full HD, co z kolei potwierdza Certyfikat streamingu Netflix HD.

Całość dopełnia wizualnie wykończenie obudowy. Wystarczy wziąć telefon do ręki, żeby od razu poczuć wyjątkową gładkość unikalnego matowo-lśniącego odcienia. Dzięki zastosowaniu nowej metody wykonania CMF (Kolor, Materiał, Wykończenie) przez OPPO, tylna część urządzeń z serii Reno4 lśni diamentowym blaskiem, dobrze komponując się zarazem z matowym wykończeniem, aby zapobiegać zarysowaniom. Unikalna technologia wykonania, nazwana Reno Glow, ma też praktyczne walory użytkowe: plecki urządzenia nie zbierają odcisków palców, mimo wszystko zachowując głębię barw i wyjątkową, za każdym razem inną kolorystykę. Warto wspomnieć, że model OPPO Reno4 Pro 5G spełnia normę IP54, oferując odporność na zachlapania i działanie kurzu.

OPPO Reno4 Pro - Nowosciproduktowe.pl

Pełne życia obrazy – nawet po zmroku

Urządzenia z serii Reno4 wyraźnie adresują coraz wyraźniejszy trend mobilnego wideo. Zostały wyposażone w szereg nie tylko sprzętowych ale i software’owych komponentów, które z łatwością mogę doskonale służyć nawet poczatkującym adeptom tej dziedziny tworzenia. W efekcie optymalizują jakość obrazów, aby każdy mógł realizować swój kreatywny potencjał niezależnie od okoliczności. Stworzone w tym celu opcje będą przydatne zarówno dla doświadczonych vlogerów, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z filmowaniem lub edytowaniem wideo.

OPPO Reno4 Pro 5G został wyposażony w specjalny tryb pozwalający na kręcenie filmów w nocy, który w każdym kadrze poradzi sobie z niedostatecznym oświetleniem. Model ten ma na pokładzie obiektyw Sony IMX708 do nagrywania szerokokątnego wideo po zmroku, który umożliwia tworzenie materiałów w niezwykłej perspektywie 120°. Urządzenie wyposażono także w czujnik 1/2,43” z rozmiarem pojedynczego piksela do 1,4 μm. Rozwiązanie pozwala na łączenie czterech pikseli w jedną całość, zwiększając ekspozycję i czułość w przypadku ograniczonego oświetlenia. Reno4 Pro 5G obsługuje również dodatkowy algorytm filmów „w świetle księżyca” opracowany przez OPPO, który znacznie zwiększa jasność ekranu i wyostrza obraz, odpowiednio o 74,4% i 33,7%. Dodatkowo w modelu tym wprowadzono unikalną możliwość realizowania filmów w trybie profesjonalnym tak, jak do tej pory było to możliwe jedynie na zdjęciach. Można wiec korzystać z siatki ułatwiającej ustawianie kadru, ale także zmieniać dowolnie każdy kluczowy element: od ekspozycji, poprzez czułość, balans bieli i inne i każdy z nich może być ustawiany „na żywo” nawet podczas nagrywania. W tym trybie, zwanym Kinowym, obraz rejestrowany jest w proporcjach 21:9.

Dodatkowo OPPO stworzyło także nową wersję trybu stabilizującego nagranie – Ultrastabilizację Wideo 3.0. Tryb Ultrastabilizacji Wideo i Ultrastabilizacji Wideo Pro w tylnych aparatach został uzupełniony o funkcję Ultrastabilizacji Wideo w aparacie przednim, co umożliwia swobodne i płynne nagrywanie materiałów z każdej perspektywy.

Z kolei w modelu OPPO Reno4 wyobraźnię pobudza szeroka gama funkcji filmowania, które wprowadzają powiew świeżości do znanych technologii nagrywania. Inteligentny tryb filmów w zwolnionym tempie 960 klatek na sekundę pozwala nagrywać filmiki utrwalające ruch, zachowując pieczołowicie w kadrze chwile, które zwykle umykają uwadze. Ciekawą funkcją jest także opcja zachowania koloru portretu, która odróżnia osoby w kadrze barwą od tła w czerni i bieli. Z kolei funkcja monochromatycznego wideo umożliwia zabawę kolorami i zaakcentowanie w nagraniu wyłącznie elementów czerwonych, niebieskich lub zielonych, podczas gdy reszta kadru pozostaje czarno-biała.

15 minut ładowania – cały dzień korzystania, dzięki SuperVOOC 2.0

Misją OPPO jako pioniera i lidera technologii szybkiego ładowania jest stale tworzyć innowacyjne rozwiązania w tym zakresie. W lipcu 2020 r. firma zaprezentowała najnowocześniejszą technologię przyszłości w obszarze szybkiego ładowania – 125 W Flash Charging. W Reno4 Pro 5G znalazł się zaś błyskawiczny system 65 W SuperVOOC 2.0.

Technologia szybkiego ładowania 65 W SuperVOOC 2.0 działa przy natężeniu prądu do 10V/6,5A i pozwala w pełni zasilić baterię Reno4 Pro 5G o pojemności 4000 mAh w zaledwie 36 minut. Wystarczy tylko 5 minut ładowania, aby móc korzystać z modelu przez kolejne 4 godziny, a jedynie kwadrans do tego, by móc korzystać z telefonu intensywnie przez cały dzień.

SuperVOOC 2.0 wykorzystuje innowacyjny układ połączonych podwójnych ogniw szybkiego ładowania, który dzieli napięcie o mocy 10 V, tak, aby na każdą baterię przypadało maksymalnie 5 V, a co za tym idzie – nie ma potrzeby stosowania procesu dodatkowego chłodzenia związanego z przegrzaniem w trakcie ładowania. Oznacza to, że użytkownik bez problemu naładuje telefon, oglądając jednocześnie filmy lub grając.

Aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo procesu ładowania Reno4 Pro 5G, technologia 65 W SuperVOOC 2.0 od OPPO została wyposażona w pięciostopniową ochronę. Co istotne, model pomyślnie przeszedł także proces certyfikacji TÜV Rheinland pod kątem bezpieczeństwa systemu szybkiego ładowania. Reno4 Pro 5G wyposażono również w szereg dodatkowych funkcji oszczędzania energii. Tryb intensywnego oszczędzania energii pozwala użytkownikom przez 1,5 godziny pisać WhatsAppie lub rozmawiać przez telefon przez 77 minut przy zaledwie 5% naładowania baterii[1], co potwierdzają testy przeprowadzone w laboratorium OPPO. Natomiast nocny tryb czuwania sprawia, że w trakcie 8-godzinnego snu użytkownika telefon pobiera jedynie 2% mocy, dzięki czemu rano nie zaskoczy nas rozładowana bateria.

[1] Zastrzeżenie: Dane z OPPO Lab. Wyświetlany poziom naładowania baterii może różnić się w zależności od urządzenia. Do celów prawidłowości testów, „5% baterii” oznacza odpowiednią wartość 5% z baterii o pojemności 4000 mAh, tj. 200 mAh.

Szybciej w kierunku przyszłości 5G

W OPPO Reno4 Pro 5G łączność z siecią piątej generacji zapewnia procesor Qualcomm Snapdragon 765G z zintegrowanym modułem obsługującym 5G zarówno w trybie SA, jak i NSA, dzięki czemu urządzenie będzie w stanie się łączyć z każdą taką dostępną w Polsce siecią. Dzięki systemowi anten 360° Surround Antenna 2.0 prędkość pobierania i przesyłania danych w sieci 5G wzrosła o 20% przy słabym sygnale i 30% w przypadku dostępności sieci bezprzewodowej.

Reno4 – niezwykłe możliwości fotografii i obsługi bezdotykowej

Drugim modelem, który ukazał się w serii, jest Reno4, który waży zaledwie 165 g, przy grubości 7,7 mm. Urządzenie ma szereg innowacyjnych funkcji zdjęciowych i filmowych, w tym wspomniana już możliwość kręcenia w ultrazwolnionym tempie 960 klatek na sekundę czy opcję wyróżnienia postaci barwą na czarno-białym tle.

Analogicznie do bratniego modelu, Reno4 oferuje ponadto stabilizację wideo nie tylko w tylnym, lecz także w przednim aparacie. Bateria 4015 mAh wraz z procesorem Qualcomm Snapdragon 720G i systemem szybkiego ładowania VOOC 4.0 30 W, umożliwiają efektywne korzystanie z urządzenia przez cały dzień. Specyfikacji technicznej dopełnia 8 GB RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć o kolejne 256 GB kartą pamięci Ekran AMOLED (6,4”) zajmuje 90,4% przedniej powierzchni urządzenia.

Seria OPPO Reno4, oferuje też nowe możliwości sterowania bezdotykowego, które dodatkowo ułatwią życie. I tak na przykład, umieszczony obok kamery selfie, inteligentny czujnik w Reno4, bazujący na AI, zapewnia, między innymi, ochronę prywatności wiadomości, z kolei sterowanie gestami w powietrzu umożliwia wyjątkowo wygodną obsługę wielu aplikacji bez konieczności dotykania ekranu.
Podobnie jak model Reno4 Pro 5G, także i ten wykonany został w opatentowanej przez OPPO unikalnej technologii Reno Glow, w której dzięki zatopieniu mikronowej wielkości pryzmatów w obudowie telefonu, uzyskujemy niepowtarzalną i przyjemną w dotyku fakturę i połączenie matowości z głębią i efektem lśnienia. Całe urządzenie waży tak niewiele.

Reno4 Lite – uchwyć swoją perspektywę

Ostatnim, ale bynajmniej nie najmniej ważnym członkiem nowej rodziny Reno, jest model Reno4 Lite, który stwarza szerokie możliwości fotografii portretowej w swoim segmencie cenowym. Wyposażono go w poczwórny aparat tylny (48 + 8 + 2 + 2 MP) i podwójny aparat przedni (16 + 2 MP), wszystkie wspierane są AI. Wiele dodatkowych trybów fotograficznych, jak portretu nocnego, świateł kinowych, super wyraźnego portretu, czy autoportretu z efektem rozmycia tła powoduje, że także w tej półce cenowej możliwości zabawy w fotografowanie są przeogromne.

Reno4 Lite jest ponadto najcieńszym i najlżejszym smartfonem z całej serii Reno4, ważąc jedynie 164 g i mając 7,48 mm grubości. Specjalna matowa powłoka chroni przed zabrudzeniami, a dzięki specjalnemu procesowi jej nanoszenia, kolor obudowy jest głębszy i zmienia się w zależności od kąta patrzenia.

Twardą specyfikację uzupełnia ekran Super AMOLED FHD+ o proporcjach 20:9, który zajmuje 90,07% procenta przedniej powierzchni smartfonu i w którym umieszczony został czytnik linii papilarnych. Procesor zarządzający urządzeniem to MediaTek Helio P95 wspomagany 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, która może zostać rozbudowana do 256 GB. OPPO Reno4 Lite pracuje pod kontrolą – bazującego na Androidzie 10 – ColorOS 7.2.

Dostępność na rynku

Sprzedaż urządzeń z serii Reno4 zaczyna się w Polsce od dzisiaj, 1 października 2020 r. i będzie prowadzona za pośrednictwem wszystkich partnerskich kanałów sprzedaży OPPO, zarówno u Operatorów komórkowych jak i we wszystkich partnerskich sieciach retail.

  • Model OPPO Reno4 Pro 5G (12 GB/8 GB + 256 GB) dostępny w kolorach: arktyczny błękit i czarny, w sugerowanej cenie detalicznej 3299 zł.
  • Model OPPO Reno4 (8 GB + 128 GB) w tych samych wariantach kolorystycznych wyceniony został na 1899 zł.
  • Z kolei OPPO Reno4 Lite oferowany jest w kolorach: niebieskim, czarnym i białym w cenie 1599.

Dodatkowo, w dniach od 1.10.2020 do 07.10.2020 model OPPO Reno4 Pro 5G będzie oferowany w atrakcyjnym zestawie przedsprzedażowym ze słuchawkami TWS OPPO Enco Free.