logo
Otulina ThermaCompact IS

Otulina ThermaCompact IS – wyjątkowa ochrona instalacji sanitarnych


12-04-2021| 12:30| Źródło: Thermaflex| Fot: Thermaflex

Otulina ThermaCompact IS od Thermaflex to produkt powstały z myślą o izolacji instalacji sanitarnych, zlokalizowanych w bruzdach ściennych i przestrzeniach podłogowych. Rozwiązanie dostępne jest w dwóch wersjach – IS oraz IS 10.


Otulina ThermaCompact IS dedykowana jest do zabezpieczenia instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz grzewczych w podłogach i ścianach. Otulina znajduje swoje zastosowanie zarówno w sektorze mieszkalnym i biurowym, jak i w obiektach przemysłowych. Nadaje się do izolowania nowych instalacji oraz tych, które poddawane są pracom renowacyjnym.

ThermaCompact IS oto elastyczna, otulina z pianki polietylenowej o strukturze zamknięto-komórkowej. Otulina posiada wytrzymałą powłokę z polietylenu. Mocna powłoka w kolorze czerwonym lub niebieskim ma za zadanie dodatkowo zabezpieczyć instalację przed agresywnym działaniem zaprawy cemenowo-wapiennej oraz chronić izolację właściwą przed uszkodzeniami mechanicznymi. ThermaCompact IS są proste w montażu, a dzięki swojej elastyczności, bez problemu montuje się je w trudno dostępnych miejscach. Rozwiązanie Thermaflex wyróżniają znakomite właściwości izolacyjne, stała wydajność oraz łatwość czyszczenia dzięki gładkiej powłoce.

Otulina ThermaCompact IS stanowi mocną ochronę i wytrzymały materiał izolacyjny do stosowania w instalacjach sanitarnych. Gęsta struktura zamknięto-komórkowa pianki PE gwarantuje, że izolacja nie chłonie wilgoci zapewniając trwałość i stabilność właściwości izolacyjnych. Doskonale izoluje i skutecznie ogranicza straty energii cieplnej na rurociągach. Instalacja pozostaje wolna od korozji i uszkodzeń mechanicznych pracując efektywnie przez cały okres jej użytkowania. Wskaźnik Lambda przy temperaturze 40°C wynosi 0,040 W/mK a maksymalna temperatura pracy systemu ThermaCompact to 95°C.

Produkt dostępny jest w standardowej długości wynoszącej 2 metry. Jednak firma Thermaflex przygotowała także otuliny ThermaCompact IS 10 dostępne w 10-metrowych zwojach. Rozwiązanie wysyłane jest w zwiniętych krążkach, co ułatwia transport oraz zapobiega ewentualnym uszkodzeniom w czasie dostawy.

Oferowane rozwiązanie, gwarantuje wymierne korzyści finansowe podczas całego okresu użytkowania oraz jest przyjazne środowisku. Otulina ThermaCompact IS w całości podlega recyklingowi i redukuje zużycie energii oraz emisję CO2 do atmosfery. System ThermaCompact pozwoli na właściwą i odporną na zniszczenia izolację instalacji sanitarnych oraz grzewczych w nowych, jak i modernizowanych budynkach. To rozwiązanie o doskonałej wytrzymałości mechanicznej i świetnych właściwościach izolacyjnych.