logo
Ozdoby świąteczne Leroy Merlin - Nowosciproduktowe.pl-1

Ozdoby świąteczne w kolekcji Leroy Merlin 2020


26-11-2020| 11:20| Źródło: Leroy Merlin| Fot: Leroy Merlin

Święta Bożego Narodzenia to dni szczególne, na które czekamy cały rok i starannie się przygotowujemy. Przywodzą na myśl chwile pełne radości w gronie rodziny i przyjaciół, smak i zapach świątecznych potraw, prezenty pod choinką. Pachnąca zielona jodła i czerwone poinsecje, iskrzące światło świec, starannie dobrane dekoracje i ozdoby świąteczne podkreślają wyjątkowy wygląd domu i tworzą niepowtarzalną, magiczną atmosferę.


Sprawdzona klasyka

Ozdoby świąteczne w kolekcji Leroy Merlin utrzymane w kolorystyce związanej z tradycyjnymi świętami. Dominuje zieleń i czerwień z dodatkiem bieli i złota, klasyczne motywy inspirowane światem przyrody i sprawdzone wzory znane od lat: szklane bombki w czerwono zieloną kratkę, konik na biegunach, dekoracje świetlne w kształcie gwiazdy, latarenki, świeczniki, tkaniny i poduszki ze świątecznymi motywami. Pamiętajmy o lukrowanych pierniczkach, jabłkach i orzechach w ozdobnej misie, tradycyjnych potrawach, a poczujemy smaki i zapachy znane z dzieciństwa.

Ozdoby świąteczne z motywem arktycznym

Ozdoby inspirowane tęsknotą za białymi śnieżnymi świętami. Paleta barw ograniczona do bieli, granatu, różnych odcieni niebieskiego, przedmioty wykonane z naturalnych materiałów, dużo dekoracji świetlnych przywodzą na myśl ojczyznę świętego Mikołaja. Nastrój podkreślają arktyczne zwierzęta ozdabiające bombki: biały niedźwiedź, mors, sowa polarna oraz gwiazdki – śnieżynki. O mroźnej zimie za oknem przypominają ciepłe miniaturowe bambosze i nieodzowna skarpeta na prezenty. Prostota i umiar to cecha charakterystyczna aranżacji, a nastrój buduje światło i starannie dobrane drobiazgi.

Welwet czyli szampańska zabawa

Szampańska zabawa w czterech ścianach własnego domu. Możemy puścić wodze fantazji, zaszaleć z dekoracjami, ozdobić dom “na bogato” z dużą dozą humoru. Zanurzyć się w złocie i pudrowym różu. Zaprosić na choinkę egzotyczne dzikie zwierzęta: tygrysy, pantery, zebry. Polubić lamparcie cętki, paski zebry, ślady tygrysa. Włożyć do wazonów złote gałązki paproci i posadzić na niej złotą ważkę. Bawmy się formą, światłem, kształtem i kolorem. W te świąteczne dni wszystko co poprawia nam nastrój jest dozwolone.

Świąteczne rośliny

Nic nie zastąpi prawdziwej choinki. Możemy jednak stworzyć odświętną atmosferę wykorzystując inne rośliny tradycyjnie związane ze świętami. Dekoracje z gałązek jodły, świerku czy innych gatunków iglastych mogą ozdobić różne zakątki domu. Ważnym elementem wystroju jest czerwona poinsecja zwana „gwiazdą betlejemską”. Oryginalne i piękne dekoracje tworzą też mniej popularne rośliny: pochodząca z rejonów zwrotnikowych Ameryki zwartnica o okazałych dzwonowatych kwiatach, gloteria rozesłana o ciemnozielonych liściach i czerwonych jagodach, ardizja przybierająca formę małego drzewka, śnieżnobiałe cyklameny i ciemierniki. Pamiętajmy o roślinach rosnących w ogrodach, które warto udekorować kolorowymi lampkami.

Nie zapominajmy, że światło jest niezastąpione w tworzeniu świątecznego nastroju. Dekoracje świetlne o różnych kształtach i wielkościach, lampiony, latarenki, świeczniki można postawić na parapetach okiennych, stolikach, szafkach, gzymsie kominka i wielu innych miejscach. Świąteczny nastrój możemy także podkreślić przed domem i w ogrodzie. Światło wyznaczy granicę między ciemnym światem na zewnątrz, a przytulnym i przyjaznym wewnątrz domu.