logo
Panele fotowoltaiczne BMI Braas -Nowosciproduktowe.pl

Panele fotowoltaiczne BMI Braas to prawdziwa elektrownia na dachu


13-08-2020| 08:16| Źródło: BMI Braas| Fot: BMI Braas

Panele fotowoltaiczne i sama fotowoltaika to niezwykle popularne w ostatnim czasie tematy. Nic dziwnego, gdyż jest to efektywny i ekologiczny sposób na pozyskiwanie energii elektrycznej w prywatnych gospodarstwach. W obliczu rosnącego zainteresowania, warto dowiedzieć się nieco więcej na temat zalet paneli fotowoltaicznych.


Jak działają panele fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne, a w zasadzie znajdujące się w nich ogniwa, przetwarzają energię słoneczną w energię elektryczną. Jest to możliwe dzięki fotonom (jednostkom światła) i krzemowi. A mianowicie, światło padające na ogniwa jest wchłaniane przez krzem, który zmusza elektron do ruchu, czyli przepływu prądu. Podłączając system fotowoltaiczny do aktualnej instalacji elektrycznej, uzyskiwany jest dostęp do tańszego prądu, który można wykorzystać m.in. do podgrzewania wody czy ogrzewania domu. Co więcej, nadmiar wyprodukowanej energii, można magazynować lub sprzedawać. Wszystko zależy od rodzaju instalacji oraz zapotrzebowania na energię w danym gospodarstwie domowym.

Panele fotowoltaiczne – zalety

Zastosowanie fotowoltaiki umożliwia pozyskiwanie energii ze źródeł odnawialnych, więc wśród jej najważniejszych zalet należy wskazać aspekt ekologiczny. Nie jest to jednak jedyny atut tego rozwiązania. Decydując się na panele słoneczne, zyskujemy:

  • Darmowy prąd.
  • Niemalże bezobsługową domową elektrownię, która nie wymaga serwisowania lub wymiany elementów.
  • Niezależność – mając swój prąd nie musimy martwić się rosnącymi kosztami energii.

Systemy solarne BMI Braas

Wśród dostępnej na rynku oferty wyróżniamy produkty marki BMI Braas – panele fotowoltaiczne PV Premium i PV Indax. Systemy fotowoltaiczne Braas to rozwiązania bazujące na wysokiej jakości i wydajności modułach fotowoltaicznych montowanych w linii dachówek. Systemy przejmują podstawową funkcję pokrycia dachowego – ochronną przed warunkami atmosferycznymi, oferując jednocześnie doskonałe właściwości wizualne, ale przede wszystkim produkuje energię elektryczną w przyjazny dla środowiska naturalnego sposób, zmieniające pokrycie dachu w domową elektrownię.

Panale BMI Braas są zintegrowane z popularnymi dachówkami tej samej marki, np. Teviva, Tegalit czy Turmalin. Podczas montażu dachówki są zastępowane przez panele, a możliwości ich aranżacji są nieograniczone.