logo

Panele laminowane od RuckZuck, czyli jak dopasować podłogę, któa podkreśli styl wnętrza?


16-11-2020| 03:26| Źródło: RuckZuck| Fot: RuckZuck

Kluczowym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy doborze paneli do stylu wnętrza, jest ich barwa. Po jasne panele laminowane w chłodnym odcieniu powinny sięgnąć osoby, które urządziły dom w stylu minimalistycznym lub skandynawskim. W ten sposób zachowają spokojny, wyważony wygląd pomieszczeń. Z kolei jasna podłoga w ciepłym wydaniu doskonale sprawdzi się w aranżacjach prowansalskich i rustykalnych, gdzie podkreśli panujący w nich przytulny klimat.


Ciemne podłogi to z kolei dobre rozwiązanie zarówno do wnętrz klasycznych (gdzie wkomponowują się w ich elegancki charakter), jak i nowoczesnych (do których wprowadzają modny akcent). W obu przypadkach ważną rolę odgrywa wielkość pomieszczenia i stopień nasłonecznienia – od tych czynników uzależnijmy to jaki odcień będą miały panele laminowane. O stworzenie ponurego wystroju nie musimy martwić się w przypadku mieszkań loftowych, w których duża, otwarta przestrzeń jest wręcz stworzona dla ciemnych dekorów.

Na estetykę paneli laminowanych wpływają takie czynniki jak kolor, struktura czy obecność V-fugi, czyli frezowanych krawędzi. Przed dokonaniem zakupu powinniśmy się zastanowić, na jakim efekcie nam zależy i tym samym, jaki wygląd powinna przybrać posadzka. Trafnie dobrana do motywu przewodniego stanie się nie tylko harmonijnym tłem aranżacyjnym, ale również ozdobą wnętrza

mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy, RuckZuck.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki kolor paneli najlepiej wpisze się w styl wnętrza lub nasza aranżacja jest bardzo wyrazista (np. orientalna lub eklektyczna), najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybór desek w neutralnym odcieniu, które pasują do każdego pomieszczenia i jednocześnie mogą działać łagodząco na przestrzeń. Panele w każdej z wspomnianych tonacji znajdziemy np. w kolekcji Arteo.

Obok kolorystyki podłogi, zwróćmy też uwagę na jej fakturę. Obecnie w trendach jest struktura synchroniczna (dostępna np. w kolekcji Vision 4V), która wyróżnia się widocznym i wyczuwalnym układem usłojenia, a to mocno upodabnia panele do drewnianych desek. Z tego względu szczególnie polecana jest do wnętrz, w których prym wiodą naturalne materiały (do takich zalicza się np. styl eko).

Rozwiązaniem, które również wzbudza duże zainteresowanie, są dekory kamienne i betonowe (występujące w linii Visiogrande). Ich przeznaczeniem są przede wszystkim przestrzenie, w których panuje industrialny, surowy klimat. Natomiast do wnętrz ukierunkowanych na blask i szyk, czyli urządzonych np. w stylu glamour, idealną propozycją będą panele z powierzchnią heliochrome, posiadające srebrzysty połysk w tłoczeniach. Firma RuckZuck oferuje je w serii Wiparquet Authentic 8 Realistic.