logo
Paroc - płyty - Nowosciproduktowe.pl-1

Paroc prezentuje płyty do fasad wentylowanych


11-09-2020| 01:46| Źródło: PAROC| Fot: PAROC

Przechodzące przez Polskę wichury sprawiły, że o temacie ochrony budynków przed wiatrem mówi się dziś głośniej – nie tylko z uwagi na bezpieczeństwo ludzi. Silne podmuchy stanowią prawdziwe wyzwanie dla utrzymania parametrów termicznych i wytrzymałości przegród budynków wysokich, budownictwa wielorodzinnego czy wielkokubaturowego. Aby marzenia o ciepłym, bezpiecznym projekcie nie przeminęły z wiatrem, warto postawić na niezawodne rozwiązania termoizolacyjne. Tu z pomocą przychodzi seria płyt izolacyjnych PAROC WAS.


Linia PAROC WAS to niepalne płyty z wełny kamiennej dedykowane izolacji termicznej i wiatrochronnej w nowych i odnawianych ścianach zewnętrznych, które sprawdzają się najlepiej jako izolacje fasad wentylowanych. Charakteryzuje je połączenie świetnych parametrów mechanicznych, wilgotnościowych oraz niski współczynnik przewodzenia ciepła (od 0,034 do 0,033 W/mK). Taki zestaw cech sprawia, że z łatwością spełnimy wymagania współczynnika przenikania ciepła U, a także skutecznie wyeliminujemy powstawanie mostków termicznych.
Jednak wybór wysokiej jakości izolacji to tylko połowa sukcesu. Drugą stanowi dopasowanie rodzaju rozwiązania do materiałów, z jakich wykonano fasadę. Szeroki wachlarz wariantów płyt PAROC WAS stanowi odpowiedź także i na tę potrzebę.

Drewno – efektywne, choć wymagające

Wykonując izolację konstrukcji drewnianych pod uwagę musimy wziąć nie tylko parametry termiczne, ale z uwagi na charakter surowca – także właściwości ogniochronne i wilgotnościowe. W tym przypadku doskonale sprawdzi się płyta PAROC WAS 25, którą można z powodzeniem stosować w systemach jednowarstwowych i dwuwarstwowych, w których powierzchnia płyty izolacyjnej ma kontakt ze szczeliną wentylacyjną pod fasadą zewnętrzną.

Rozwiązanie zostało jednostronnie pokryte welonem z włókna szklanego w kolorze neutralnym (PAROC WAS 25t) lub czarnym (PAROC WAS 25tb), co zabezpiecza przed wyrywaniem włókien i skutecznie wpływa na odprowadzenie wilgoci z drewnianych elementów szkieletu.

Ściany masywne też wymagają wsparcia

Choć masywne ściany warstwowe wykonane z różnego rodzaju cegieł, betonu, bloczków czy kamienia stanowią mniej newralgiczny materiał budowlany niż drewno, również w ich przypadku nie należy zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu fasady. Gdy niezbędne jest zastosowanie jednowarstwowego systemu ocieplenia, na wysokości zadania staną płyty PAROC WAS 35 oraz PAROC WAS 50. W obu przypadkach układ dwuwarstwowy tworzy szczelną izolację termiczną, zapewniając tym samym optymalny poziom wentylacji. Wszystkie płyty z serii PAROC WAS posiadają najwyższą klasę reakcji na ogień A1.