logo
Peptika marki Gabriella - Nowosciproduktowe.pl-1

Pepitka w nowoczesnych projektach marki Gabriella


22-10-2020| 08:30| Źródło: Gabriella| Fot: Gabriella

Kopnięta krata, kurza łapka, psi ząb, pepitka – jeden z najpopularniejszych wzorów wszechczasów. Występuje we wszystkich wariantach kolorystycznych, ale to ten klasyczny czarno-biały powraca do nas praktycznie co sezon. Skąd się wzięła Pepitka i dlaczego pojawiła się w najnowszej kolekcji marki Gabriella oraz czemu zawdzięczamy jej fenomen?


Historia Pepitki

Mówi się, że pierwsze kraty tego typu można było znaleźć na terenie Skandynawii już w III wieku n.e. Jednak symbolem wszelkich wariacji tkackich na temat krat jest Szkocja i to tam w XVII wieku powstawały kolejne interpretacje wzoru najbardziej przypominającego dzisiejszą pepitkę. W całej historii mody bardzo często bywało tak, że coś z życia ubogich warstw społecznych przechodziło na salony i na odwrót. Tak samo było i tym razem. Pepitka najpierw występowała na pasterskich pledach, a później jako wyznacznik luksusu wśród arystokracji.

Lata 20. XX wieku wzniosły pepitkę na wyżyny za sprawą projektantki-wizjonerki – Coco Chanel. Z biegiem lat pepitka rozpowszechniła się jeszcze bardziej, ubrania z tym wzorem nosiła rodzina królewska, super modelki i ludzie na ulicach miast. Pepitka użyta dziś w nowoczesnych projektach dodaje klasycznego sznytu i puszcza oko do mody sprzed lat. Wstecz w tym sezonie odważnie spogląda również marka Gabriella, tworząc kolekcje Retro Flash i uwzględniając w niej ten czarno-biały, bardzo charakterystyczny wzór.

Pepitka w wydaniu Gabrieli

W najnowszej kolekcji Gabrielli znajdują się między innymi rajstopy Lotta, w wersji czarno-białej i szaro-czarnej. Zastosowanie tego wzoru na całej długości może się wydawać dla niektórych dość odważne, dlatego marka postanowiła połączyć wzór pepitki z czarnym panelem i czerwonym lampasem z boku, który optycznie wydłuża nogi i dodaje koloru całej kompozycji. Jest też coś dla fanek skarpetek, model Pam ozdobiony pepitką może świetnie współgrać np. z mokasynami. Jedno jest pewne, ten wzór już zawsze będzie w trendach.

Jak stylizować Pepitkę?

Pepitka sama w sobie jest dość wyrazista, i choć zachęcamy do eksperymentów, najlepiej będzie zestawić ją z minimalistycznymi i jednokolorowymi stylizacjami. Rajstopy Lotta idealnie sprawdzą się w połączeniu z czarną skórzaną spódnicą, a także metaliczną sukienką o szerokim kroju. Pepitkę znajdziemy też na skarpetkach Pepi i Pam, które modnie jest eksponować w tym sezonie. Będą świetnie wyglądać, jeśli założymy je do sportowych butów, czy też mokasynów i zestawimy ze spodniami o kroju baggy albo prostych z zaszewkami. A dla odważnych fashionistek– pepitka w wersji total look!