logo
Porcelana Ćmielów - Nowościproduktowe.pl

Porcelana Ćmielów z jubileuszową kolekcją na 230-lecie istnienia


17-09-2020| 01:30| Źródło: Polska Grupa Porcelanowa| Fot: Polska Grupa Porcelanowa

Porcelana Ćmielów, a w zasadzie ćmielowska fabryka porcelany obchodzi w tym roku swój wyjątkowy jubileusz – 230 lat istnienia. Z tej okazji marka stworzyła limitowaną edycję kolekcji Margaret oraz 10 fasonów unikatowych filiżanek. O wyjątkowości obu kolekcji świadczy fakt, że zostały one wyprodukowane w liczbie jedynie 230 sztuk. Natomiast każdy element uzyskał unikatowy numer, co nadaje produktom kolekcjonerską wartość.


Rok 2020 to dla marki Ćmielów prawdziwe święto i okazja, aby uczcić 230 lat istnienia fabryki. Doświadczenie i zamiłowanie do porcelany rozwijane tutaj przez lata, zaowocowało powstaniem kultowego już zestawu Margaret. Projekt kolekcji pochodzi z 1976 roku. Jego autorem jest Wincenty Potacki, znany artysta związany z ćmielowską porcelaną. Nową odsłonę słynnej kolekcji wyprodukowano w limitowanej liczbie 230 zestawów. Natomiast każdy z nich oznaczony jest indywidualnym numerem serii, gwarantującym autentyczność i niepowtarzalność.

Okolicznościowa kolekcja Margaret to klasyczna, biała porcelana, udekorowana czarnym, roślinnym ornamentem, który został wykończony ręcznie malowanym, wysokokaratowym złotem. Detale natomiast znajdujące się na pokrywach dopełniają całości tworząc wyszukany i ponadczasowy styl. Co więcej, smukła, delikatnie rozszerzająca się sylwetka na podwyższonej stopce, urzeka swoją elegancją i  finezją.

Zestaw kawowo-obiadowy Margaret składa się z 50 elementów i przeznaczony jest dla 6 osób. Ponadto ten wyjątkowy projekt, łączy szlachetne wartości, które kojarzą się z ćmielowską porcelaną – elegancję, precyzję i tradycyjne wzornictwo. Dzięki niemu każde rodzinne spotkanie zyska szlachetną oprawę.

Jubileuszowe filiżanki

Z okazji jubileuszu marka Ćmielów wypuściła jeszcze jedną wyjątkową kolekcję – 10 filiżanek, z których każda odznacza się innym fasonem i wzorem.

Filiżankom z jubileuszowej kolekcji marki Ćmielów nadaliśmy imiona mitologicznych bogiń. Dlatego też oferują one bowiem wszystko, co w kultowej porcelanie najlepsze: przepych, prestiż oraz wybitny wymiar rękodzieła, właściwy ćmielowskim produktom. Z pewnością zyskują dzięki temu ponadczasowy wymiar dla prawdziwego konesera sztuki użytkowej. Tym okolicznościowym przedsięwzięciem chcemy szczególnie uhonorować i podkreślić historyczny rys naszej marki, która oprócz długowiecznego doświadczenia oferuje precyzyjnie wykonane detale i ponadczasowe produkty. Seria bogato zdobionych filiżanek ma wartość kolekcjonerską i ten elitarny zwyczaj będziemy kontynuować. Wierzymy, że odbiorcy naszej marki zasługują na wszystko, co najpiękniejsze oraz najszlachetniejsze.

– mówi Edyta Voigt, Dyrektor Handlowy Polskiej Grupy Porcelanowej.

Jubileuszowa porcelanę wyprodukowali w limitowanej liczbie 230 sztuk, a każdą z filiżanek oznaczyli unikalnym numerem.