logo
Smartfon Sony Xperia 1 II

Poznaj Sony Xperia 1 II


23-07-2020| 07:30

Smartfon Sony Xperia 1 II wyznacza nowy standard szybkości. Wykorzystuje najnowsze technologie i łączność 5G. Zawiera także opracowany we współpracy z inżynierami aparatów fotograficznych Sony Alpha aparat o wyjątkowo szybkim jak na smartfon autofokusie. 6,5-calowy wyświetlacz OLED CinemaWide 4K HDR o proporcji 21:9 pozwala oglądać wszystko w oszałamiającej jakości kinowej


Sony Xperia 1 II plus łączność 5G

Połączenie z siecią 5G otwiera przed Tobą nowe możliwości. Sieć 5G jest nie tylko szybka — działa bardzo płynnie, zapewniając małe opóźnienie i dużą przepustowość. Możesz korzystać z transmisji strumieniowych, pobierać lub przesyłać duże pliki wysokiej jakości w formie nagrań wideo 4K. Obrazy w pełnej rozdzielczości prześlesz w zaledwie kilka sekund, bez żadnych problemów.

Profesjonalna technologia używana w aparatach Alpha

Sony Xperia 1 II

Żaden smartfon do tej pory nie był w stanie robić zdjęć takich jak Xperia 1 II. Został opracowany we współpracy z inżynierami pracującymi nad najnowszymi aparatami z serii Sony Alpha 9 znanymi z najlepszej w branży technologii AF. Smartfon Xperia 1 II obsługuje format RAW, jest wyposażony w funkcję AF priorytetu oczu, która działa teraz zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt. Ma przeprojektowany interfejs z nowymi elementami sterowania ręcznego, uzupełniony o sprzętowy przycisk migawki — wszystko to, by spełnić potrzeby profesjonalnych fotografów.

W Sony Xperia 1 II uchwycisz wszystko dzięki funkcji AF/AE z prędkością do 20 kl./s

Xperia 1 II uchwyci chwile jak żaden inny smartfon. Dzięki możliwości seryjnego robienia zdjęć przy 20 kl./s z autofokusem i automatyczną ekspozycją w kilka sekund uchwycisz setki momentów, a później wyślesz wszystko do sieci i utworzysz kopię zapasową dzięki łączności z szybką siecią 5G.

Ciągłe obliczanie autofokusu / automatycznej ekspozycji do 60 razy na sekundę

Nie trać ostrości — bez względu na to, co się dzieje. Xperia 1 II stale oblicza autofokus i ekspozycję — aż do 60 razy na sekundę. Zastosowanie nowych algorytmów zwiększających dokładność i wydajność autofokusu gwarantuje wyraźny, ostry obraz nawet przy szybko zmieniających się scenach.

Matryca Sony Xperia 1 II zaprojektowana z myślą o prędkości

Szybko ustawiaj ostrość w każdych warunkach — w dzień i w nocy — dzięki naszemu innowacyjnemu systemowi aparatu. Matryca z systemem Dual Photo Diode zapewnia niezwykle szybkie i dokładne ustawianie ostrości. Dzięki systemowi autofokusa wykorzystującemu łącznie 247 pól AF z detekcją fazową pokrywających prawie 70% powierzchni matrycy uchwycenie ostrości trwa zaledwie 0,03 s. Dodając do tego innowacyjną matrycę 3D iToF (indirect Time-of-Flight) do fotografowania w słabym świetle, ustawianie ostrości jest precyzyjne w każdych warunkach. Wszystko to za sprawą dużego przetwornika obrazu Exmor RS™ do urządzeń mobilnych 1/1,7 cala z mechanizmem przetwarzania obrazów BIONZ X™, zapewniającego szybkość i niesamowite zdjęcia.

Szybkie ustawianie ostrości — nawet w słabych warunkach oświetleniowych

Podczas robienia zdjęć przy słabym świetle nadal możesz korzystać z szybkiego autofokusu — nawet jeśli fotografowany obiekt się porusza. Dzieje się to dzięki trzem wydajnym technologiom: sensorowi 3D iToF, technice przetwarzania obrazów BIONZ X™ do urządzeń przenośnych oraz dużej matrycy światłoczułej Exmor RS™ do urządzeń przenośnych.

Wybierz długość ogniskowej i zrób idealne zdjęcie

Aby zapewnić prawdziwą swobodę twórczą, smartfon Xperia 1 II ma trzy obiektywy o różnych ogniskowych. Możesz wybierać między 16 mm, 24 mm, a 70 mm. Dzięki wysokiej jakości charakterystycznej dla firmy ZEISS soczewki umożliwiają wykonywanie kreatywnych zdjęć i uzyskiwanie zamierzonego efektu.

Funkcja Cinematography Pro „oparta na technologii CineAlta” — nagrywanie filmów 21:9

Nagrywaj filmy o parametrach i ustawieniach kolorów zbliżonych do tych używanych przez profesjonalistów. Technologie opracowane z wykorzystaniem wiedzy inżynierów cyfrowych kamer kinowych Sony, ustawienia wstępne do zarządzania profilami kolorystycznymi (tzw. LOOK), proporcje obrazu 21:9, format 4K HDR i prędkość 24 kl./s zapewnią Ci narzędzia, których potrzebujesz. Dzięki połączeniu z siecią 5G możesz w kilka sekund udostępnić nagranie.

Interfejs Sony Xperia 1 II stworzony, aby dać Ci kreatywną kontrolę

Ulepszony interfejs użytkownika Cinema Pro „oparty na technologii CineAlta” ma łatwe w obsłudze funkcje. Znajdziesz tam m.in. pomoc kadrowania, czas otwarcia migawki (kąt), dotykowy autofokus, automatyczna ekspozycja, ręczny balans bieli i inne.

6,5-calowy wyświetlacz 4K HDR OLED CinemaWide™ 21:9

Oglądaj filmy w jakości zgodnej z zamierzeniami twórców i ciesz się pełnią kinowych wrażeń. Wyświetlacz OLED 4K HDR CinemaWide ma proporcje 21:9 i przekątną 6,5 cala. Nowa technologia osłabienia rozmycia obrazu spowodowanego ruchem zmniejsza opóźnienie między klatkami, zapewniając lepszą jakość obrazu. W połączeniu z dźwiękiem Dolby Atmos® oglądasz bez kompromisów. Dzięki łączności 5G możesz szybciej pobierać treści lub oglądać transmisje strumieniowe w wyższej jakości.

Profesjonalny poziom odwzorowania kolorów

Tryb twórcy „oparty na technologii CineAlta” jest inspirowany reprodukcją barw znaną z profesjonalnych monitorów referencyjnych Sony z serii Master, używanych w czołowych hollywoodzkich produkcjach. Dzięki niemu, z pewnością będziesz się cieszyć niezrównanym odwzorowaniem kolorów treści ożywionych tak, aby odpowiadały wizji twórców. Tryb twórcy jest dostępny także dla produkcji filmowych i seriali na platformie Netflix

Sony Xperia 1 II stworzony z myślą o 360 Reality Audio

Xperia 1 II została zaprojektowana z myślą o formacie 360 Reality Audio wykorzystującym unikalne dekodowanie wspomagane sprzętowo. Wszystko po to, aby zoptymalizować jakość dźwięku, gdy słuchasz muzyki w serwisie TIDAL.. Dzięki partnerstwu między Xperią i TIDAL użytkownicy nowej Xperii 1 II mogą przez 3 miesiące korzystać za darmo z wersji „HiFi” usługi.