logo
wineo

Przyjazne środowisku panele laminowane wineo


19-12-2023| 08:00| Źródło: Wineo| Fot: Wineo

Wineo Polska po raz kolejny udowadnia, że priorytetem przy produkcji podłóg jest nie tylko design i jakość, ale też zrównoważone podejście do produkcji. Panele laminowane wineo 500 oraz wineo 700 powstają przy wykorzystaniu certyfikowanego drewna z lokalnych lasów. Kolekcje obejmują 20 wyrazistych dekorów dębowych w różnych wariantach, od spokojnych po rustykalne, doskonale dopasowanych do różnych wystrojów wnętrz.


Przy wyborze podłogi idealnej istotną kwestią są parametry środowiskowe. Podłogi wineo 500 oraz wineo 700 wyróżnia unikalna konstrukcja, oparta na naturalnych materiałach. Głównym składnikiem paneli laminowanych jest płyta HDF. W ok. 90% składa się ona z włókien drzewnych, które są sklejone przyjazną środowisku żywicą klejową, a następnie sprasowane. „Troska o środowisko to we współczesnym świecie bardzo ważna kwestia. Dlatego podłogi laminowane wineo posiadają certyfikat środowiskowy Blue Angel, francuską pieczęć A+, pieczęć PEFC oraz znak kontrolny CE, potwierdzające ekologiczne podejście do produkcji”, podkreśla Grzegorz Mazur, ekspert wineo.

Eko jakość dla trwałości

Solidny skład przekłada się na jakość. Podłoga wineo 500 ma klasę ścieralności AC4 i klasę użytkową 23/32, a wineo 700 – AC5, co zapewnia wysoką odporność do klas użytkowych 23/33. Oba modele są trwałe i wygodne w czyszczeniu, posiadają dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią w postaci płyty nośnej Aqua-Protect. To sprawia, że podłogi laminowane są optymalnym wyborem zarówno do salonu, sypialni czy pokoju dziecka, jak i do wnętrz intensywnie eksploatowanych, jak hol, kuchnia czy kącik gospodarczy.

Design na miarę oczekiwań

Wszystkie dekory podłóg laminowanych wineo 500 i 700 mają czterostronną, lakierowaną fugę V4, która tworzy elegancki charakter drewnianej deski. Strona wierzchnia paneli wykonana jest z papieru dekoracyjnego impregnowanego żywicą melaminową, co zwiększa wytrzymałość i tworzy piękny efekt wizualny. „Wszystkie dekory posiadają strukturę Synchron, co gwarantuje bardzo autentyczne wrażenia wizualne i sprawia, że podłoga jest miła w dotyku. Ważnym elementem jest też tzw. papier- przeciwciąg na tylnej stronie, dzięki któremu panele laminowane zachowują stabilność wymiarów”, podkreśla Grzegorz Mazur.

Wygoda montażu i użytkowania

Montaż paneli wineo jest szybki i łatwy dzięki sprawdzonemu systemowi na click. Obie kolekcje mogą być stosowane na ogrzewaniu podłogowym, a w połączeniu z matami podkładowymi zapewniają maksymalną redukcję odgłosów kroków.

Podłogi laminowane to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone rozwiązania do wnętrz. Certyfikaty środowiskowe, różnorodność dekorów i doskonała jakość wykonania sprawiają, że kolekcje wineo 500 i wineo 700 stanowią solidną, piękną alternatywę dla tradycyjnych podłóg drewnianych.