logo
Samsung Galaxy XCover 5 - Nowosciproduktowe.pl

Samsung Galaxy XCover 5 – wytrzymały smartfon do pracy w wymagających warunkach


08-03-2021| 09:20| Źródło: Samsung| Fot: Samsung

Wychodząc naprzeciw warunkom pracy, które wymagają coraz większej mobilności, nowy smartfon Samsung Galaxy XCover 5 oferuje ochronę przed pyłem i wodą z myślą o pracy w terenie lub fabryce.


Samsung prezentuje nowy wytrzymały smartfon Galaxy XCover 5, który został zaprojektowany tak, aby sprostać wymogom najbardziej wymagających zawodów, a jednocześnie spełnić oczekiwania coraz bardziej mobilnych pracowników. Nowy smartfon Galaxy XCover 5 łączy w sobie wytrzymałość i wygodę korzystania, a jego design sprawia, że urządzenie nie tylko dobrze leży w dłoni, ale również jest dostatecznie wytrzymałe, by sprostać najbardziej wymagającym warunkom. Podwyższona czułość smartfona umożliwia korzystanie z niego w rękawicach ochronnych, a udogodnienia w postaci wymiennej baterii, zapewniają użytkownikom moc na cały dzień pracy.

– Przedsiębiorstwa, których działalność obejmuje pracę w terenie, lub w fabryce stają się coraz bardziej mobilne, a Samsung, rozumiejąc ich potrzeby, dostarcza nowych rozwiązań, inwestując w technologie, które gwarantują wydajność i trwałość, nawet w najtrudniejszych warunkach. Smartfon Galaxy XCover 5 odpowiada na wyzwania, przed którymi często stoją firmy prowadzące działania w terenie, poczynając od zapewnienia ochrony podczas ekstremalnych upałów, deszczu lub śniegu w czasie pracy na zewnątrz, po wytrzymałość w każdym otoczeniu. Zaprezentowany właśnie Galaxy XCover 5 pomoże sprostać tym wymaganiom, jednocześnie zwiększając efektywność i możliwości współpracy między członkami załogi, sprawiając, że ich codzienna praca staje się łatwiejsza i bardziej wydajna. – mówi Mark Notton, Senior Director IM Category Management, Samsung Europe.

Samsung Galaxy XCover 5 – zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach

Samsung Galaxy Xcover 5 został przystosowany do wykonywania wymagających zadań. Zwiększona wytrzymałość sprawia, że smartfon Galaxy XCover 5 wytrzymuje upadki z wysokości do 1,5 metra i zapewnia odporność na pył i wodę zgodną ze standardem IP68. Z myślą o użytkownikach pracujących w terenie, którzy noszą rękawiczki ze względu na warunki pracy lub dla zachowania bezpieczeństwa i higieny, smartfon Galaxy XCover 5 oferuje funkcję Glove Touch, która zwiększa czułość smartfonu na dotyk, umożliwiając użytkownikom obsługę urządzenia bez ich zdejmowania w sposób szybki i wygodny.

Poza solidną konstrukcją gwarantującą fizyczną wytrzymałość urządzenia, smartfon Galaxy XCover 5 został wyposażony w zabezpieczenia, które gwarantują ochronę danych wrażliwych, newralgicznych dla prowadzenia działalności biznesowej. Smartfon Galaxy XCover 5 jest zabezpieczony przez Samsung Knox – platformę bezpieczeństwa klasy militarnej, oferującą prawdziwie kompleksową ochronę z zabezpieczeniami wbudowaną na każdym poziomie urządzenia – od chipsetu po aplikacje. Samsung Knox chroni poufne informacje firmowe w czasie rzeczywistym i z wyprzedzeniem reaguje na coraz bardziej zaawansowane złośliwe oprogramowanie i zagrożenia.

Integracja z ekosystemem partnerów Samsung

W smartfonie Galaxy XCover 5 zastosowano również unikalne rozwiązania mobilne obsługiwane przez partnerów Samsung, które znajdują zastosowanie w wielu modelach biznesowych. Do takich rozwiązań należy m.in. możliwość integracji funkcji walkie talkie w Microsoft Teams. Funkcja push-to-talk pozwala użytkownikom pozostawać w kontakcie z innymi przez cały dzień. Wystarczy jedno wciśnięcie przycisku, aby współpracownicy mogli bez problemu komunikować się ze sobą. Istnieje także możliwość skonfigurowania aplikacji uruchamianych za pomocą XCover Key – spersonalizowanej funkcji, która jednym dotknięciem zapewnia dostęp do najczęściej używanych aplikacji, takich jak latarka LED, połączenia alarmowe lub mapy.

Samsung Galaxy XCover 5

Jeszcze lepsza wydajność Samsung Galaxy XCover 5

Smartfon Samsung Galaxy XCover 5 sprosta stawianym przed nim wymaganiom dzięki pełnemu mocy procesorowi Exynos850, 4 GB pamięci RAM oraz do 64 GB pamięci wewnętrznej. Z kolei wytrzymała, wymienna bateria 3000 mAh obsługuje tryb szybkiego ładowania poprzez wejścia USB i POGO, gwarantując użytkownikom mniej czasu spędzonego na ładowaniu, a więcej na wypełnianiu zadań ze smartfonem w ręku.

Profesjonalny aparat

Model Galaxy XCover 5 został wyposażony w pojedynczy tylny aparat 16 MP (F1.8), który zapewnia wyjątkową ostrość i umożliwia wykonanie profesjonalnych zdjęć i filmów z zaskakującą łatwością. Funkcja Live Focus pozwala wyróżnić fotografowany obiekt , a przedni aparat 5 MP (F2.2) idealnie sprawdza się podczas prowadzenia wideokonferencji. Co więcej, skorzystanie z opcjonalnej usługi Samsung Knox Capture umożliwia również skanowanie w wysokiej jakości przy użyciu smartfonu.

Pomocne funkcje

Smartfon Galaxy XCover 5 został wyposażony w szereg innych wygodnych funkcji, które wspomagają użytkowników podczas pracy i aktywności na świeżym powietrzu. Dioda LED, znajdująca się z tyłu telefonu obok aparatu, może działać jako latarka, umożliwiając oświetlenie zaciemnionych przestrzeni. Urządzenie zostało także wyposażone w chip NFC, który umożliwia dokonywanie płatności telefonem lub korzystanie z biletów komunikacji publicznej, dzięki czemu jest idealnym modelem dla wszystkich, którzy dojeżdżają do pracy środkami transportu publicznego.

Dostępność

Nowy smartfon Galaxy XCover 5 jest dostępny w sprzedaży od 5 marca 2021.