logo
Samsung- Smart Monitor- M73 - Nowosciproduktowe.pl

Samsung prezentuje nowe monitory z serii Smart Monitor


24-05-2021| 11:44| Źródło: Samsung| Fot: Samsung

Nowa seria Smart Monitor obejmuje 43-calowy model M7, potrafiący wyświetlać obraz w rozdzielczości UHD oraz designerski model M5, który dostępny będzie w rozmiarach 24, 27 i 32 cale.


Seria Smart Monitor została wprowadzona na rynek w listopadzie 2020 roku i jako pierwsza na świecie oferowała monitory typu „do-it-all”. Urządzenia zostały zaprojektowane z myślą o współczesnych firmach, środowiskach akademickich i konsumentach, którzy pracują, uczą się i spędzają czas wolny w domu. Monitory zostały wyposażone m.in. w aplikacje do obsługi multimediów, wbudowane głośniki i pilota zasilanego energią słoneczną.

Monitory wyposażone są także w szereg nowych funkcji. TV Pluszapewnia różnorodne, darmowe treści na żywo i na żądanie, bez konieczności pobierania czy zapisywania się do usługi. Universal Guide, natomiast rekomenduje treści w oparciu o analizę preferencji i wzorców oglądania przez użytkownika w popularnych aplikacjach, takich jak Netflix, Prime Video i innych.

Ulepszony został także asystent głosowy, dzięki któremu będzie można korzystać nie tylko z Bixby, ale także z innych asystentów głosowych, takich jak Google Assistant i Amazon Alexa. W czerwcu zaktualizowana zostanie także funkcja zdalnego dostępu do „PC on Screen”, która umożliwi prostą i bezpieczną łączność między Smart Monitorem a zewnętrznymi komputerami PC.

W ramach długoterminowego programu zrównoważonego rozwoju firmy Samsung, 43-calowy M7 wyposażony jest w pilota all-in-one wykonanego z plastiku pochodzącego z recyklingu i zasilanego energią słoneczną. Pilot może być ładowany światłem słonecznym lub sztucznym oraz poprzez USB-C. Ponadto, piloty pozostałych modeli zostały częściowo wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Wykorzystując te same funkcje, co w pierwszej generacji, linia Samsung Smart Monitor zapewnia liczne opcje łączności zarówno dla komputerów PC, jak i smartfonów. Użytkownicy mogą podłączyć swoje osobiste urządzenia mobilne za pomocą Tap View, Mirroring lub Apple AirPlay 2. Monitor obsługuje także rozwiązanie Samsung DeX, które zapewnia jeszcze lepsze doświadczenia w pracy z monitorem poprzez połączenie go z urządzeniem mobilnym. Wyświetlacz obsługuje również usługę Microsoft365, umożliwiając użytkownikom przeglądanie i edytowanie dokumentów oraz wygodne zapisywanie ich w chmurze nawet bez połączenia z komputerem, dzięki wbudowanemu Wi-Fi. Smart Monitor oferuje również wiele portów, w tym port USB typu-C, porty USB i Bluetooth 4.2.

Wyświetlacz może również w pełni zastąpić centrum rozrywki z możliwością dostępu do treści OTT i strumieniowego przesyłania ulubionych filmów i programów z Netflix, HBO i YouTube, nawet bez połączenia z komputerem lub urządzeniem mobilnym.