logo
Tapo kamera, żarówka plug smart Home

Smart Home od Tapo – inteligentne i proste rozwiązania


16-10-2020| 03:30| Źródło: Tapo| Fot: ImpatientStudio.com

W artykule przedstawiamy 3 produkty Tapo: Kamera Wi-Fi do monitoringu domowego (Tapo C100), żarówkę Smart Wi-Fi ze ściemniaczem (Tapo L510E) oraz Mini Smart Plug Wi-Fi (Tapo P100). Niezbędnym elementem przy instalacji „małego” smart home w naszym domu czy mieszkaniu jest sieć bezprzewodowa i dostęp do interentu. Jak ten warunek jest spełniony nie pozostaje nic innego jak zagłębić się w funkcje i możliwości tych małych, ale jakże przydatnych urządzeń.

Kamera WiFi do monitoringu domowego TAPO C100

Kamera WiFi do monitoringu wewnętrznego Tapo C100 rejestruje obraz w rozdzielczości Full HD. Urządzenie jest idealne dla osób, które chcą mieć kontrolę nad, tym co dzieje się w domu podczas ich nieobecności. Tapo C100 świetnie się sprawdzi również jako elektroniczna niania.

Smart Home Tapo kamera c100
Kamera WiFi do monitoringu domowego TAPO C100.

Z nową kamerą Tapo C100 możesz w bardzo prosty sposób przestać obawiać się o swój dom, będąc poza nim. Gdy urządzenie wykryje ruch, za każdym razem otrzymasz na swój telefon powiadomienie. Co ważne, istnieje możliwość wydzielenia stosownych stref wykrywania ruchu, przez co można monitorować jedynie wybrane obszary – dzięki temu rozwiązaniu przejeżdżający za oknem samochód, nie włączy alarmu. Dodatkowo, nagrywanie w rozdzielczości Full HD, pozwala na bezproblemowe rozpoznanie twarzy osób, nawet jeśli znajdują się one w dużej odległości. Gdy kamera podczas Twojej nieobecności wykryje podejrzany ruch, nie tylko otrzymasz bezpośrednie powiadomienie na swój telefon, ale również możesz ustawić alarm dźwiękowy i świetlny, który odstraszy intruza.

Kolejnym atutem kamery jest funkcja trybu nocnego, pozwalająca na rejestrację obrazu w kompletnej ciemności aż do 9 metrów. Tryb nocny świetnie sprawdzi się nie tylko w klasycznym monitoringu. Docenią go również rodzice, którzy w bezszelestny sposób mogą skontrolować swoje dzieci, wyświetlając obraz na telefonie. Opiekunowie już nie muszą martwić się, że za każdym razem kiedy chcą sprawdzić swoje pociechy, obudzą je.

Ciekawą funkcjonalnością kamery jest dwukierunkowa transmisja audio. Docenią ją szczególnie opiekunowie zwierząt, którzy będą mogli upomnieć swoich pupili przez wbudowany głośnik za każdym razem, gdy zauważą, że ich stworzenie zachowuje się w sposób nieodpowiedni.

Kamera Tapo C100 posiada także tryb prywatny, po włączeniu którego kamera przestanie nagrywać materiał, by zapewnić prywatność Tobie i osobom, będącym w jej zasięgu. Swoje nagrania możesz przechowywać na karcie microSD, która pomieści, aż 128 GB, czyli 384 godzin (16 dni) zarejestrowanego materiału.

Kamerę Tapo C100 obsługuje się za pomocą dedykowanej aplikacji Tapo Camera (iOS/Android), która umożliwia odtwarzanie obrazu z czterech różnych urządzeń na jednym ekranie oraz obsługę, aż 32 kamer. Chcąc uzyskać bardziej szczegółowy widok z kamery, np. w kuchni, czy pokojach wystarczy kliknąć wybrany widok.

Dla każdego z nas ważne jest dzielenie się niezapomnianymi chwilami z bliskimi, którzy nie mogą być na co dzień obecni w naszym życiu. Dzięki kamerze Tapo C100, mamy możliwość udostępnienia obrazu z kamery najbliższym, którzy są daleko od nas.

Kamera Tapo C100 objęta jest 24-miesięczną gwarancją producenta. Więcej informacji na temat Tapo C100 dostępnych jest na stronie internetowej.

Żarówka Smart Wi-Fi ze ściemniaczem (Tapo L510E)

Żarówka Tapo L510E sprawdzi się idealnie dla osób, które chcą stworzyć ciekawy klimat w domu i dla tych, którzy często podróżują. Zarządzanie oświetleniem w domu staje się prostsze, niż się wydaje! Wystarczy mieć pod ręką smartfon lub tablet z zainstalowaną aplikacją Tapo. Dzięki niej możesz zarządzać światłem i dostosowywać jasność w zależności od sytuacji czy pory dnia. Ponadto, dzięki aplikacji możesz śledzić zużycie energii, ustawiać harmonogram czy timer działania żarówki. Tapo L510E nie wymaga innych urządzeń, wystarczy jej sieć bezprzewodowa.

Smart Home Tapo żarówka L510E
Żarówka Smart Wi-Fi ze ściemniaczem (Tapo L510E). Koszt ok. 50 zł

Atutem żarówki jest możliwość zapisywania wybranych scen. Wystarczy znaleźć idealne ustawienie i zapisać je pod wybraną nazwą. Dzięki temu, każde spotkanie z przyjaciółmi czy wieczór filmowy będzie wzbogacony o idealną oprawę świetlną. Teraz możesz poczuć się niczym w kinie bez wychodzenia z domu. Ponadto, tryb wschodu i zachodu słońca pozwala na to, aby światło włączało lub wyłączało się automatycznie, w zależności od pory dnia.

Dodatkowo, Tapo L510E możesz zarządzać głosowo! Wystarczy zintegrować żarówkę z Amazon Alexa czy Asystentem Google, aby włączyć światło w sypialni, czy zmienić jasność w salonie.

Mając pod ręką smartfon czy tablet nie musisz obawiać się szukania włącznika po ciemku ani przejmować się jeśli zapomnisz wyłączyć światło. Żarówka i aplikacja Tapo zapewnia możliwość zarządzania L510E z każdego miejsca i w każdej chwili. Ponadto, dzięki aplikacji będąc na wakacjach z rodziną nie musisz martwić się o nieproszonych gości w twoim domu. Tryb „Poza domem” sprawia, że światło zapala się i gaśnie o przypadkowych porach, co sprawia wrażenie, jakby ktoś z domowników znajdował się w środku. Światła zapalające się w różnym czasie i w różnych pomieszczeniach domu, mogą skutecznie odstraszyć potencjalnego włamywacza.

Konfiguracja żarówki jest banalnie prosta, wystarczy połączyć Tapo L510E z domową siecią Wi-Fi i podążać za wskazówkami w aplikacji. Nie potrzebujesz huba ani żadnych innych urządzeń, aby zarządzać oświetleniem gdziekolwiek jesteś. Ponadto, zaawansowana technologia LED, którą zastosowano w żarówce Tapo L510E jest mniej energochłonna niż większość żarówek tego typu, dzięki czemu rachunki za energię będą jeszcze niższe!

Żarówka została objęta 24-miesięczną gwarancją producenta, a jej koszt to nie więcej niż 50 zł. Więcej informacji na temat Tapo L510E dostępnych jest na stronie internetowej.

Mini Smart Plug Wi-Fi Tapo P100

Estetyczny, kompaktowy, prosty w użyciu i bardzo funkcjonalny. Taki jest Mini Smart Plug WiFi – Tapo P100.
Inteligentne gniazdko P100, sprawi, że Twój dom stanie się bardziej smart. Za jego pośrednictwem można zarządzać podłączonym do niego sprzętem elektronicznym. To doskonała metoda na to by, będąc z dala od domu, uniknąć zmartwień o pozostawione włączone światło, rozgrzane żelazko czy nieprzykręcony na czas nieobecności grzejnik.

Mini Smart Plug Wi-Fi Tapo P100. Koszt 60 zł

Tapo P100 pozwala na tworzenie harmonogramów. Dzięki którym o konkretnej godzinie automatycznie włączy lub wyłączy podłączone do niego urządzenia. Może to bć np. wentylator w kuchni, klimatyzator czy światło w akwarium. Takie rozwiązanie nie tylko pozwala oszczędzić energię elektryczną, ale także podnosi komfort wszystkich domowników. Kolejny przydatny tryb to programator czasowy, dzięki któremu możemy ustawić odliczanie czasu pracy podłączonej elektroniki. Przyda się to gdy np. chcemy automatycznie wyłączyć toster po dwóch minutach.

Tapo P100 może służyć także jako sposób na zabezpieczenie się przed potencjalnymi złodziejami. Pracujące w trybie zdalnym gniazdko automatycznie włącza i wyłącza światło o różnych porach, skutecznie maskując nieobecność domowników.
Instalacja i zarządzanie gniazdkiem jest niezwykle proste. Wystarczy pobrać darmową aplikację – TP-Link Tapo, by mieć wszystko pod kontrolą. Urządzeniem można również sterować głosem za pośrednictwem Asystenta Google lub Amazon Alexa. Do komunikacji z Tapo P100 nie jest wymagany żaden dodatkowy kontroler czy sterownik, urządzenie komunikuje się wykorzystując domową sieć WiFi.

Smart Plug Tapo P100 ma kompaktową obudowę, zajmuje mało przestrzeni i nie utrudnia dostępu do sąsiednich gniazdek.

Produkt jest dostępny w sprzedaży w cenie około 60 zł i został objęty jest 24-miesięczną gwarancją. Więcej informacji na temat Tapo P100 dostępnych jest na stronie internetowej.

Smart home Tapo od Tp-Link to proste rozwiązanie, jednocześnie wyróżniające się nowoczesnym designem i przystępną ceną. Szybkie w podłączeniu, bardzo prosta procedura parowania oraz intuicyjna i przyjazna dla użytkownika aplikacja. Te argumenty sprawiają, że produkty marki Tapo są godne polecenia!