logo
smartwatch amazafit GTR 2

Smartwatch Amazfit GTR 2 i smartwatch Amazfit GTS 2


09-11-2020| 08:06| Źródło: Amazfit| Fot: Amazfit

Amazfit wprowadza dwie najnowsze wersje swoich smartwatchy z popularnej linii urządzeń noszonych Fashion na obecny sezon. Amazfit GTR 2 łączy w sobie tradycyjny design zegarka i szeroką gamę funkcji do śledzenia parametrów treningowych i zdrowotnych.


Premiera smartwatcha Amazfit w Wielkiej Brytanii i USA odbędzie się 30 października. Z kolei elegancki i stylowy Amazfit GTS 2 trafi na rynek w USA 1 listopada. W Wielkiej Brytanii 15 listopada. Sterowanie głosem z wbudowaną technologią Amazon Alexa ułatwia codziennie czynności, podnosi twoją efektywność i daje ci więcej radości z życia.

Elegancki design smartwatcha Amazfit i imponująca technologia

Dostępny w obudowach ze stali nierdzewnej lub czarnego stopu aluminium. Smartwatch Amazfit GTR 2 posiada klasyczny wygląd oraz czytelny i wyrazisty okrągły wyświetlacz AMOLED 1,39 cala. Posiada starannie wykonane szkło z zakrzywionymi krawędziami 3D. Smukły Amazfit GTS 2 ma prostokątny ekran AMOLED 1,65 cala. Dostępny jest w obudowie ze stopu aluminium w kolorach midnight black (czarna), desert gold (złota) lub urban grey (szara). Oraz z paskiem w tym samym kolorze.

Oba wyświetlacze wykonane są ze szkła 3D Corning Gorilla glass. I nie tylko, z technologią optical Diamond-like Carbon (oDLC) i powłokami zapobiegającymi pozostawianiu śladów palców. Dzięki temu ekran smartwatcha jest wyjątkowo mocny, odporniejszy na zarysowania i łatwy w utrzymaniu w czystości. W pełni obracany ekran sprawia, że zegarki tak samo wygodnie nosi się na prawej, jak i na lewej ręce.

Kompleksowe funkcje smartwatcha do monitorowania parametrów zdrowotnych i treningowych Health & Fitness Management

Smartwatche Amazfit GTR 2 i Amazfit GTS 2 posiadają precyzyjne monitorowanie tętna. Zegarki wyposażone w czujnik optyczny BioTracker™ 2 PPG. On monitoruje tętno 24/7, rejestrują tętno spoczynkowe i strefy tętna. Oprócz tego, emitują ostrzeżenia o nieprawidłowym tętnie, pozwalając dowiedzieć się więcej o zdrowiu twojego serca.

BioTracker™ 2 PPG obsługuje również OxygenBeats™ do pomiaru saturacji krwi tlenem. Kiedy nasz organizm wykonuje intensywną i długotrwałą pracę umysłową lub fizyczną, na przykład w trakcie udziału w maratonie lub sportach o wysokiej intensywności uprawianych na świeżym powietrzu, a my poczujemy się nieco gorzej, możemy sprawdzić bieżący pomiar saturacji krwi tlenem, aby uzyskać szybką informację o naszym stanie fizycznym i zachować pełną kontrolę nad swoim zdrowiem.

Monitorowanie jakości snu w smartwatchu to sposób na utrzymanie optymalnego zdrowia. Zegarki Amazfit rejestrują twój sen, ułatwiają zrozumienie jego cykli i poprawiają jego jakość. Po synchronizacji z aplikacją można dowiedzieć się więcej na temat czasu snu płytkiego i głębokiego. W tym fazy REM, a nawet na temat drzemek w ciągu dnia.

Innowacyjny system oceny zdrowia na smartwatchu

Oba smartwatche posiadają innowacyjny system oceny zdrowia PAI™ Health Assessment System. Który w oparciu o dane o tętnie, śledzonych aktywnościach i inne informacje zdrowotne oblicza wynik PAI. Ten system pozwala na szybką ocenę twojej kondycji fizycznej.

Oba smartwatche z serii Amazfit GT 2 posiadają funkcję monitorowania stresu, która pomaga zarządzać jego poziomem. Ponieważ aby pozostać zdrowym, trzeba być aktywnym. Amazfit GTR 2 i Amazfit GTS 2 obsługują 12 popularnych trybów sportowych, które łatwo aktywować w chwili rozpoczęcia ćwiczeń. Rejestruj odległość, prędkość, zmiany tętna, spalone kalorie i inne dane treningowe podczas ćwiczeń.

Smartwatche Amazfit GT 2 posiadają ok. 3 GB miejsca na lokalne przechowywanie plików, abyś mógł słuchać muzyki bez telefonu. Obsługują też wibracje, które zapewniają dodatkową i personalizowaną komunikację dotykową podczas odbierania rozmów i prezentowania powiadomień. Gdy zdejmiesz smartwatch, funkcja wykrywania noszenia automatycznie go zablokuje, aby chronić twoją prywatność. Dla jeszcze większego bezpieczeństwa można dodać hasło. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi i głośnikowi, smartwatche pozwalają na odbieranie połączeń telefonicznych z użyciem funkcji dzwonienia przez Bluetooth.

Smartwatche GT nowej generacji wniosą do twojego życia inteligentne rozwiązania, wyższą efektywność i więcej radości

Funkcja sterowania głosem wyróżnia smartwatch GT 2 jako inteligentne urządzenie. Dzięki wbudowanej funkcji Amazon Alexa, możesz zadawać pytania, wyszukiwać informacje, uzyskiwać tłumaczenia, tworzyć listy zakupów, ustawiać alarmy, odliczania i przypomnienia, sprawdzać pogodę, kontrolować urządzenia smart home i robić wiele innych rzeczy. Możesz mówić do zegarków Amazfit GTR 2 i Amazfit GTS 2, a Alexa udzieli odpowiedzi na twoje polecenia głosowe wyświetlając tekst na ekranie. Na przykład, jeśli powiesz:

„Alexa, ustaw licznik”, „Alexa, dodaj jajka do listy zakupów”, „Alexa, włącz światło w salonie”, „Alexa, jaka jest dzisiaj pogoda?”.

Alexa działa w chmurze, dzięki czemu z biegiem czasu staje się coraz bardziej inteligentna i uzyskuje nowe funkcje. Te funkcje trafiają na twoje urządzenie. Funkcja sterowania głosem offline także pozwala na wydawanie poleceń głosowych na zegarku. I nawet bez dostępu do Internetu, m.in. do włączania trybów sportowych, monitorowania tętna i innych funkcji. Długi czas działania na baterii zegarków z serii GT 2 pozwala korzystać z nich w drodze każdego dnia.

Ceny i dostępność

W Wielkiej Brytanii smartwatch Amazfit GTR 2 zostanie wprowadzony na rynek 30 października w cenie 159 funtów. Wtedy jak Amazfit GTS 2 15 listopada, również w cenie 159 funtów. W USA Amazfit GTR 2 trafi do sprzedaży 30 października w cenie 179 dolarów. Amazfit GTS 2 1 listopada, również w cenie 179 dolarów.