logo
TP-Link, nowosciproduktowe.pl

TP-Link przedstawia nowe urządzenia


13-01-2021| 10:00| Źródło: TP-Link| Fot: TP-Link

Tegoroczne portfolio TP-Link wzbogacone zostało m.in. o nowy model wielokrotnie nagradzanego i cenionego przez użytkowników systemu WiFi Mesh serii Deco, który zapewnia prędkości dochodzące do 1800 Mb/s w dwóch pasmach. Każda jednostka została wyposażona w dwa gigabitowe porty WAN/LAN. Wbudowany inteligentny głośnik Alexa umożliwia korzystanie i kontrolowanie sieci Wi-Fi w całym domu za pomocą komend głosowych. Pozwala także na inteligentne zarządzanie domem, strumieniowe przesyłanie muzyki oraz obsługę wiadomości i połączeń Alexa.

Do rodziny produktów TP-Link dołączyły także urządzenia w standardzie WiFi 6E: systemy Mesh Deco X96, Deco X76 Plus z funkcją huba dla inteligentnych urządzeń, routery Archer AX96 oraz Archer AX206 z portami 10G. Wszystkie wymienione urządzenia obsługują pasmo 6 GHz zarezerwowane dla standardu WiFi 6E, co znacząco zwiększa przepustowość sieci bezprzewodowej.

Pierwsze z urządzeń – domowy system mesh Deco X96 oferuje prędkość do 7800 Mb/s w trzech pasmach. Każda jednostka Deco X96 została wyposażona w dwa pory WAN/LAN – gigabitowy oraz 2,5G. Nad wydajnością sieci czuwa szereg technologii wspomagających – m.in. MU-MIMO 4×4, OFDMA i Beamforming. Za bezpieczeństwo sieci odpowiada system TP-Link HomeShield, w skład którego wchodzą antywirus od Aviry, QoS, zaawansowane opcje kontroli rodzicielskiej oraz ochrona urządzeń IoT w czasie rzeczywistym. Z kolei osiągający prędkości do 5400 Mb/s w trzech pasmach Deco X76 Plus może także pełnić funkcję smart huba, stając się tym samym centrum inteligentnego domu i umożliwiając kontrolę nad wszystkimi urządzeniami w sieci za pomocą łatwej w obsłudze aplikacji.

Szczególną uwagę w tegorocznej ofercie TP-Link zwracają trzyzakresowy router WiFi 6E Archer AX96, zapewniający łączną przepustowość do 7800 Mb/s oraz Archer AX206 osiągający niesamowitą łączną prędkość aż do 11000 Mb/s. Wyposażony w porty 10G Archer AX206 wzbogacono o zaawansowane technologie Multi-Gig, OFDMA oraz MU-MIMO, które eliminują opóźnienia, a także ułatwiają przesyłanie danych doi z wielu urządzeń jednocześnie. Wszystkie wyżej wymienione urządzenia zostały wyposażone w system TP-Link HomeShield.

TP-Link HomeShield to najwyższej jakości usługa, która zapewnia bezpieczeństwo sieci domowej oraz chroni urządzenia inteligentnego domu. W skład systemu wchodzą antywirus od Aviry, QoS, zaawansowane opcje kontroli rodzicielskiej oraz ochrona urządzeń IoT w czasie rzeczywistym. Wbudowany antywirus od Aviry zabezpieczna nie tylko sam router, ale także wszystkie podłączone do sieci urządzenia, które samodzielnie nie mogą zostać objęte ochroną antywirusową – np. urządzenia smart home. Dzięki QoS użytkownik może przydzielić więcej pasma urządzeniom, które są dla niego najważniejsze – tak, by w pełni korzystać z ich możliwości. Ustalanie priorytetów dla wybranych działań, takich jak transmisja strumieniowa, granie i surfowanie online oraz rozmowy wideo jest szybkie i proste. Rozbudowane funkcje kontroli rodzicielskiej są w pełni zarządzane z poziomu aplikacji mobilnej. Wystarczy kilka kliknięć, aby ustawić filtry i zablokować nieodpowiednie treści, ustawić limity spędzenia czasu online dla poszczególnych urządzeń czy sprawdzić historię odwiedzonych witryn. Skaner działający w czasie rzeczywistym automatycznie monitoruje stan urządzeń IoT oraz ostrzega o problemach z bezpieczeństwem. HomeShield blokuje też złośliwe adresy URL i inne potencjalne zagrożenia oraz naprawia luki w sieci. Zapobiega także atakom DDoS, rejestrując nieprawidłowy ruch przychodzący i odrzucając żądania z podejrzanych adresów IP. Dodatkowo HomeShield generuje raporty, które pomagają uzyskać pełną wiedzę na temat działania sieci domowej, np. analiza czasu online, czy analiza istniejących zagrożeń.

TP-Link zaprezentował także pierwszy w ofercie system mesh, który pracuje w technologii szerokopasmowego internetu 5G. Deco X80-5G zapewnia prędkości sieci bezprzewodowej do 6000 Mb/s w dwóch pasmach. Urządzenie wyposażono w dwa porty WAN/LAN – gigabitowy oraz 2,5G. Ponadto Deco X80-5G wspiera technologie VoLTE / VoIP.