logo
TP-Link przedstawia system do monitoringu CCTV - VIGI - Nowosciproduktowe.pl

TP-Link przedstawia system do monitoringu CCTV – VIGI


10-03-2021| 08:30| Źródło: TP-Link| Fot: TP-Link

Profesjonalne rozwiązanie CCTV – VIGI służące do ochrony mienia niezależnie od miejsca i pory, oferuje wyjątkowe funkcje, wysoką jakość, prosty montaż i wygodne zarządzanie.
Zewnętrzna kamera VIGI C300P posiada odporną na warunki atmosferyczne obudowę o klasie szczelności IP67. Urządzenie występuje w dwóch wersjach, różniących się ogniskową obiektywu: 4 mm lub 6 mm, dzięki czemu świetnie się sprawdzi zarówno w monitoringu takich przestrzeni jak wjazd na posesję czy też wejście do firmy, jak również do rejestrowania obrazu na większych dystansach w otwartych przestrzeniach.

W przypadku CCTV – VIGI C400P można wybrać wersję o ogniskowej 2,8 lub 4mm, przy czym do prowadzenia obserwacji małych, zamkniętych powierzchni, np. takich jak winda czy też klatka schodowa, zalecane jest wykorzystanie szerokokątnej ogniskowej. Z kolei w otwartych przestrzeniach biurowych np. na recepcji czy magazynie zalecany jest obiektyw 4 mm, pozwalający na rejestrację nawet najmniejszych detali z kilku metrów.

Kamery rejestrują obraz o rozdzielczości 3 Mpx, która zapewnia wysoką szczegółowość, pozwalającą na rozpoznanie wielu detali, np. twarzy czy numerów tablic rejestracyjnych. Urządzenia posiadają także wiele niezwykle istotnych funkcji. Jedną z nich jest inteligentne wykrywanie, które informuje o przekroczeniu wyznaczonej granicy, wtargnięciu na obszar prywatny, czy o sabotażu polegającym na zasłonięciu obiektywu. Urządzenia wysyłają powiadomienia o zaistniałej sytuacji.

Kolejne udogodnienie Smart IR polega na zapobieganiu niedoświetlenia obiektów, znajdujących się daleko od kamery oraz przesadnym naświetlaniu obiektów, które rejestrowane są blisko obiektywu w nocy. Z kolei funkcja WDR dostosowuje kontrast oświetlenia do warunków, aby zminimalizować zacienienia i wydobyć z obrazu rzeczywistą głębię, natomiast 3D DNR usuwa nadmierną pikselację, aby rejestrować wyraźniejszy obraz bez zniekształceń. Obie kamery mogą pracować w tzw. trybie nocnym, który zapewnia dobre działanie w warunkach słabego oświetlenia. Dzięki zastosowaniu kompresji H.264+ obraz rejestrowany przez obydwie kamery jest wysokiej jakości pomimo dużej kompresji. Dzięki temu kamery nie obciążają sieci i szybko przesyłają zarejestrowany obraz, który zapisywany na dysku zajmuje bardzo mało miejsca.

Co niezwykle istotne, oba urządzenia mogą być zasilane na dwa sposoby: poprzez PoE lub za pomocą dołączonego do zestawu zasilacza 12 V DC. Wybór pierwszego sposobu obniża koszty wdrożenia systemu, ponieważ nie ma potrzeby montażu dodatkowego okablowania.

System CCTV – VIGI uzupełnia ośmiokanałowy sieciowy rejestrator wideo VIGI NVR1008, służący do koordynacji działania kamer, a także przeglądania, przechowywania i odtwarzania zarejestrowanych materiałów wideo. NVR1008 umożliwia nagrywanie materiału uzyskanego z kamer na dysku SATA o pojemności do 10 TB, gwarantującym bezpieczeństwo lokalnego przechowywania danych. Zastosowanie dysku o maksymalnej pojemności pozwala na przechowywanie nawet 720 dni zarejestrowanych nagrań. Urządzenie daje także możliwość podglądu na żywo z ośmiu kamer w tym samym czasie oraz jednoczesnego odtwarzania nagrań nawet z czterech kamer oraz wyszukiwania zdarzeń w harmonogramach wideo w celu szybkiego przeglądania materiału. Rejestrator pozwala także na dwukierunkową transmisję dźwięku. Dzięki obsłudze interkomu z dowolnego miejsca można prowadzić rozmowy, widząc jednocześnie obraz z kamery.

Co ważne, rejestrator jest w pełni zgodny ze standardami ONVIF, dzięki czemu współpracuje także z kamerami innych producentów i umożliwia stworzenie kompleksowego systemu monitoringu. Urządzenie wyposażono w port Ethernet RJ45 10/100Mb/s oraz dwa porty USB, które pozwalają na podłączenie myszki, klawiatury lub w razie potrzeby – przenośnego dysku twardego. Systemem kamer VIGI można zarządzać na trzy różne sposoby: za pomocą rejestratora VIGI NVR1008, oprogramowania VIGI Security Manager na komputery stacjonarne i laptopy lub dedykowanej aplikacji VIGI na urządzenia mobilne. Dzięki integracji z TP-Link Cloud system umożliwia zdalny dostęp do kamer z dowolnego miejsca na świecie.

Kamery oraz rejestrator VIGI objęte są 36-miesięczną gwarancją producenta. Urządzenia zostały bardzo atrakcyjnie wycenione. Zakup kamery VIGIC300P to koszt ok. 160 zł, VIGI C400P kosztuje ok. 150 zł, natomiast VIGI NVR1008 można zakupić za ok. 260 zł. Co istotne, do obu kamer dołączony jest także kompletny zestaw montażowy.Szczegółowe informacje na temat VIGI C300P, VIGI C400P oraz VIGI NVR1008 dostępne są na stronie internetowej.