logo
SmartThings-Find, nowosciproduktowe.pl

Usługa SmartThings Find umożliwia szybką lokalizację urządzeń Galaxy


07-01-2021| 10:40| Źródło: Samsung| Fot: Samsung

Usługa SmartThings Find, dostępna w aplikacji SmartThings, umożliwia szybkie odnalezienie powiązanych ze sobą urządzeń Galaxy, wykorzystując do tego technologię Bluetooth Low Energy (BLE) i UWB.


Firma Samsung Electronics zaprezentowała SmartThings Find – nowe rozwiązanie, które umożliwia szybką lokalizację urządzeń z rodziny Galaxy. Funkcja działa na urządzeniach z systemem Android 8 lub nowszym. Do lokalizacji smartfonów, tabletów, smartwatchy i słuchawek Galaxy SmartThings Find wykorzystuje Bluetooth Low Energy (BLE) oraz technologię ultraszerkopasmową (UWB).


Dzięki najnowszym technologiom BLE oraz UWB, zastosowanym w SmartThings Find, poszukiwanie zagubionych urządzeń Galaxy staje się mniej stresujące. Dodatkową zaletą jest zastosowanie technologii AR w połączeniu z mapami oraz dźwiękami, które doprowadzają użytkowników do poszukiwanych urządzeń, czyniąc ją prostym rozwiązaniem wizualnym, które umożliwia lokalizację ulubionych gadżetów. SmartThings Find To tylko jeden z przykładów zastosowania technologii UWB, która odmieni doświadczenia mobilne konsumentów na całym świecie.

powiedział Jaeyeon Jung, Vice President, Head of SmartThings Team, Mobile Communications Business w Samsung Electronics.

Prosty sposób na odnalezienie urządzeń

Po dokonaniu szybkiej rejestracji, użytkownicy SmartThings Find mogą w prosty sposób lokalizować swoje urządzenia, poczynając od smartfonów, tabletów i smartwatchy, aż po każdą ze słuchawek bezprzewodowych oddzielnie. Niezależnie od tego, czy Galaxy Note20 Ultra zsunął się za sofę, czy użytkownik nie może zlokalizować swoich Galaxy Buds Live, czy też dla bezpieczeństwa pozostawił Galaxy Watch3 w tylko sobie wiadomym miejscu, a teraz nie może go odnaleźć, usługa SmartThings Find pozwoli na bezpieczne zlokalizowanie wszystkich urządzeń Galaxy, dzięki łatwej w obsłudze aplikacji SmartThings.

Offline nie oznacza “poza zasięgiem”

SmartThings Find pozwala na sprawną lokalizację zagubionych urządzeń, nawet gdy pozostają one w trybie offline. Wybierając opcję bezpiecznego korzystania ze swojego smartfonu lub tabletu Galaxy użytkownik umożliwia wyszukanie urządzenia w przypadku zaginięcia innej osobie, również korzystającej z aplikacji SmartThings. Urządzenie pozostające w trybie offline przez 30 minut, wysyła sygnał BLE, który jest odbierany przez inne urządzenia. Zgłoszenie zaginięcia przy wykorzystaniu funkcji SmartThings Find sprawia, że każdy smartfon lub tablet Galaxy z włączoną funkcją pomocy w odnajdywaniu zaginionych urządzeń, powiadomi serwer firmy Samsung o lokalizacji zgubionego urządzenia. Z kolei serwer prześle tę informację do właściciela. Wszystkie dane użytkowników SmartThings Find są szyfrowane i bezpiecznie chronione, dzięki czemu lokalizacja urządzenia nie zostanie ujawniona nikomu poza jego właścicielem.

Szybsze odnajdywanie urządzeń Galaxy dzięki bardziej szczegółowym wskazówkom

Odnalezienie zaginionych urządzeń dzięki zintegrowanym z mapami wskazówkom oraz dźwiękowym powiadomieniom w postaci dzwonka jest niezwykle proste. W przypadku zgubienia urządzenia, wystarczy skorzystać z funkcji SmartThings Find na smartfonie lub tablecie i wybrać urządzenie, którego szukamy. Smartfon wskaże lokalizację zaginionego sprzętu na mapie. W momencie zbliżania się do urządzenia, można wybrać sygnalizację jego położenia dzwonkiem lub wykorzystać funkcję Search Nearby, opartą o technologię AR, która prezentuje kolorowe grafiki, wzmacniające intensywność obrazu w momencie zbliżania się do zaginionego urządzenia.

Dostępność

Aktualizacja oprogramowania aplikacji SmartThings dla smartfonów i tabletów Galaxy z systemem operacyjnym Android 8 lub nowszym jest już dostępna. Po jej zainstalowaniu, użytkownicy mogą korzystać z usługi SmartThings Find, dotykając baneru znajdującego się w górnej części ekranu głównego aplikacji SmartThings. Dodatkowo firma Samsung będzie rozszerzać możliwości nowego rozwiązania, by pomóc użytkownikom lokalizować również urządzenia, które nie należą do ekosystemu Galaxy.