logo
Wyposażenie drzwi wejściowych - Aluhaus - Nowosciproduktowe.pl

Wyposażenie drzwi wejściowych z aluminium


16-11-2020| 03:44| Źródło: Aluhaus| Fot: Aluhaus

Decydując się na zakup drzwi, chcemy mieć pewność, że będą idealnie wpasowywać się w styl naszego domu, zapewniając naszej rodzinie bezpieczeństwo i komfort w codziennym użytkowaniu. Jeśli chodzi o wyposażenie drzwi aluminiowych to Aluhaus oferuje ogromną paletę dodatkowych akcesoriów do wyboru, co pozwala nam stworzyć unikatową aranżację.


Wyposażenie drzwi wejściowych do domu wykonanych z aluminium, należy podzielić na akcesoria, które wpływają na wygląd i funkcjonalność drzwi, oraz te, które mają zasadniczy wpływ na parametry techniczne drzwi. W kwestii personalizacji wyglądu mamy niemal nieograniczone możliwości. Na powierzchnię drzwi można nanosić dowolne wzory, które następnie na etapie produkcji są starannie frezowane. Dzięki temu możemy uzyskać wiele ciekawych aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie dwóch kolorów na jednej płaszczyźnie skrzydła drzwi – Multikolor. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu kolorów możemy jeszcze bardziej podkreślić frezy ozdobne.

Drzwi aluminiowe można również wyposażyć w stylowe przeszklenia. Specjalna szyba zespolona ze szkła hartowanego mocowana jest pomiędzy blachami drzwi i dodatkowo uszczelniana silikonem. Daje to zdumiewający efekt wizualny.

Dużą popularnością wśród użytkowników cieszą się dodatki ze stali nierdzewnej, które na podobnej zasadzie co szkło, montowane są we wyfrezowanych w drzwiach gniazdach. Przykładem takiego rozwiązania są numery domu, które montuje się w panelu drzwi, tworząc bardzo ciekawy efekt.

Jednym ze sposobów na wypełnienie przedsionka naszego domu naturalnym światłem dziennym, jest zastosowanie naświetleń bocznych (stosuje się także naświetlenia górne). Zazwyczaj naświetlenia stanowią wypełnienie drzwi. Pakiet szybowy montowany jest w specjalnie przygotowanej ramie, której zewnętrzną krawędź zamyka system drzwiowy. Dzięki temu drzwi i naświetlenie stanowią jeden element, rozdzielony ościeżem drzwi.

Naświetlenia mogą znajdować się po jednej lub obu stronach drzwi, natomiast szyba może mieć dowolną teksturę. Aluhaus poleca szyby piaskowane, które doskonale podkreślają aluminiowe dodatki w skrzydła drzwi. Stosując naświetlenia boczne, drzwi nabierają bardziej reprezentatywnego charakteru, dodatkowo wpuszczając do wnętrza domu dużą ilość światła dziennego. W tym miejscu należy wskazać, że dzięki specjalnemu uszczelnieniu oraz zastosowaniu odpowiedniego pakietu szybowego, przeszklenia nie obniżają parametrów termicznych systemu drzwiowego.

Jak mówi przysłowie – mój dom to moja twierdza. Mając te słowa na uwadze, wyposażenie drzwi wejściowych warto wzbogacić szerokim wachlarzem dodatków podnoszących odporność na próby włamania. Jednym z takich rozwiązań są trzpienie antywyważeniowe, montowane po stronie zawiasów. To jeden z najtańszych rodzajów zabezpieczenia, które ochroni drzwi przed próbą wyważenia.

Warto rozważyć wybór samozamykacza (w opcji nawierzchniowej z szyną ślizgową lub ukrytej). To proste rozwiązanie zagwarantuje nam, że drzwi zawsze zostaną prawidłowo domknięte, co w połączeniu z zamkiem samoryglującym podnosi komfort codziennego użytkowania. Jako Polacy jesteśmy przyzwyczajeni do zamykania drzwi na klucz podczas wychodzeniu z domu, jednak wielu użytkowników po zapoznaniu się z systemami zatrzaskującymi nie widzi powrotu do tradycyjnego sposobu. Jest to również duże ułatwienie, gdy wchodzimy lub wychodzimy z domu, mając zajęte ręce (np. podczas wnoszeniu zakupów).

Bardziej futurystyczną opcją, na którą zwracają uwagę konsumenci, jest oferowany przez Aluhaus system zamka z czytnikiem linii papilarnych i kluczem Bluetooth EKEY. To rozwiązanie polega na zainstalowaniu czytnika linii papilarnych obok drzwi. Dostępem steruje się za pomocą prostej aplikacji. Dodatkowym ułatwieniem podnoszący komfort codziennego użytkowania jest klucz Bluetooth EKEY w postaci aplikacji mobilnej. Dzięki temu określone osoby mogą swobodnie wchodzić do domu bez konieczności wyciągania klucza – wystarczy telefon z aplikacją w kieszeni.