logo

Zaawansowane możliwości śledzenia cyklu już dostępne w smartwatchach Galaxy


27-04-2023| 10:00| Źródło: Samsung| Fot: Samsung

Od 19 kwietnia użytkowniczki Galaxy Watch5 oraz Galaxy Watch5 Pro w 32 krajach mogą korzystać z nowej funkcji śledzenia cyklu poprzez pomiar temperatury ciała podczas snu.


Samsung ogłosił, że funkcja śledzenia cyklu w oparciu o kalendarz zostanie uzupełniona o dodatkowy pomiar temperatury skóry. Dzięki temu użytkowniczki Galaxy Watch5 oraz Galaxy Watch5 Pro będą mogły uzyskać jeszcze dokładniejsze informacje, dzięki którym zarządzanie cyklem menstruacyjnym i ogólnym stanem zdrowia stanie się dużo wygodniejsze. Funkcja ta będzie stopniowo wprowadzana w postaci aktualizacji aplikacji Samsung Health w Korei, Stanach Zjednoczonych i 30 europejskich krajach.

Podstawowa temperatura ciała (PTC) zmienia się w zależności od faz menstruacyjnych dlatego jej systematyczne monitorowanie może być pomocne w przewidywaniu następnej miesiączki. PTC powinna być mierzona od razu po przebudzeniu, przed aktywnością fizyczną i wyjściem z domu. Aby skutecznie monitorować cykl – pomiar PTC powinien być pierwszą czynnością wykonywaną każdego dnia.

Dla wielu kobiet proces ten może być jednak kłopotliwy, a czasem nawet pomijany dlatego nowa funkcja oferowana przez Samsung automatyzuje go, dzięki czemu jest on prostszy i wygodniejszy.

Dzięki integracji zaawansowanego algorytmu firmy Natural Cycles opartego na najnowszej technologii czujników Samsung użytkownicy Galaxy mogą śledzić zmiany temperatury skóry podczas snu prosto z nadgarstka. Czujnik temperatury w serii Galaxy Watch5 wykorzystuje technologię promieniowania podczerwonego, dzięki czemu przekazuje dokładniejsze pomiary, nawet jeśli warunki otoczenia ulegną zmianie. W połączeniu z istniejącą metodą opartą na kalendarzu, zaawansowana funkcja śledzenia cyklu pomoże użytkowniczkom lepiej przewidywać, kiedy rozpocznie się kolejny okres.

Aby aktywować usługę, wystarczy wybrać opcję – śledzenie cyklu w aplikacji Samsung Health, dodać informacje o ostatnim cyklu do kalendarza, a następnie włączyć opcję Przewiduj okres na podstawie temperatury skóry w ustawieniach. Odczyty zebrane formie wykresu pomogą przewidzieć użytkowniczkom następną przewidywaną miesiączkę, owulację oraz dni płodne. Wszystkie gromadzone dane są szyfrowane i przechowywane w bezpieczny sposób na urządzeniu, umożliwiając większą kontrolę nad swoimi danymi.

Funkcja Cycle Tracking ocenia także wprowadzone do dziennika objawy, a następnie w oparciu o nie przekazuje istotne informacje i porady. Mogą to być m.in. odpowiednio dopasowane ćwiczenia, które mogą pomóc w pozbyciu się bólu przedmiesiączkowego w okolicy miednicy lub sugestia dotycząca wyboru dnia, który należy poświęcić na odpoczynek. Dodatkowo aplikacja Samsung Health[4] sugeruje także przydatne treści, które mogą pomóc lepiej zarządzać zdrowiem podczas cyklu, na przykład ćwiczenia rozciągające lub medytację, co dodatkowo pomoże obniżyć poziom stresu i zapewnić lepszą jakość snu, która jest kluczem do lepszego samopoczucia.