logo
Zielony Dach Icopal - Nowosciproduktowe.pl

Zielony Dach Icopal – ekologiczny i bezobsługowy


29-03-2021| 11:30| Źródło: BMI| Fot: BMI

Rozwiązania ekologiczne zyskują na popularności. Śmiało można powiedzieć, że to już nie tylko trend, ale wręcz styl życia. Nie inaczej jest w branży budowlanej. Wielu inwestorów decyduje się na rozwiązania, które wspierają strategię przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatu. Jednym z wielu przykładów tego typu propozycji jest zielony dach, oferowany przez firmę BMI Icopal.


Nikogo nie trzeba przekonywać, że zalet zieleni występującej wokół nas jest wiele, również tej zlokalizowanej na dachach. Rośliny łagodzą klimat miejski, obniżając temperaturę nawet o 2 stopnie Celcjusza. Zatrzymują nawet do 60% wód opadowych. Pochłaniają hałas uliczny i odbijają nawet o 30 dB. Chłoną też do 20% pyłów i szkodliwych gazów z powietrza. Jednocześnie zwiększają wilgotność i wzbogacają powietrze w tlen. Dają mieszkańcom przestrzeń do wypoczynku i relaksu. Co więcej, zielony dach stanowi dodatkowe zabezpieczenie termoizolacyjne, chroniące przed oddziaływaniem ognia. Zielone przestrzenie na dachach są elementem architektonicznego kształtowania przestrzeni w centrach miast. Umożliwiają ukrycie urządzeń instalacyjnych na dachach, pozwalają budynkom się wyróżnić, nadając im indywidualny charakter.

BMI Icopal to wiodący producent systemów hydroizolacyjnych i termoizolacyjnych obecny w Polsce od ponad 30 lat. Zielony Dach, który znajduje się w ofercie firmy, to dach ekstensywny w układzie klasycznym lub odwróconym, dedykowany na dachy płaskie lub skośne.

Zielony dach Icopal - Nowosciproduktowe.pl

Zielony Dach Icopal dostarczany jest na plac budowy z gotową roślinnością w fazie wzrostu. Wykonany jest w oparciu o hydroizolację bitumiczną, specjalistyczne maty drenarskie oraz retencyjne, a także prekultywowaną matę wegetacyjną z rozchodnikami, ziołami i mchem. Jest bezobsługowy, odporny na rozsiew chwastów i niewymagający koszenia. Jedynie raz do roku konieczny jest przegląd techniczny.