logo
Złota listwa ścienna - Nowosciproduktowe.pl-1

Złota listwa ścienna w kolekcjach Tubądzin


05-02-2021| 08:30| Źródło: Tubądzin| Fot: Tubądzin

Tegoroczny karnawał jest całkowicie odmienny od zimowych zabaw i balów, które tak dobrze znamy. Nie ma okazji do ubierania wytwornych i błyszczących kreacji, jednak złota listwa ścienna oferowana przez Tubądzin może rozświetlić zimową szarość w aranżacji naszych wnętrz.


Złota listwa ścienna może stanowić doskonały akcent uzupełniający odpowiednio zaaranżowane wnętrze. Złoto bowiem to jeden z bardziej wyrazistych elementów karnawału. Według tych, którzy wierzą w moc kolorów, dodaje pewności siebie, odwagi, pobudza kreatywność i napawa optymizmem. Podobnie jak intensywny żółty (Illuminating – wybrany przez Pantone Color Institute jednym z dwóch odcieni roku 2021 – złoty wnosi do wnętrza pozytywną energię i świeżość.

W zestawieniu ze spokojnymi barwami – ciepłym beżem czy stonowaną szarością w stylu Ultimate Grey – stworzy przestrzeń, w której poczujemy się przyjemnie, bezpiecznie i jednocześnie radośnie. Złoto i energetyczny żółty to siostrzane barwy, które w czasach pełnych wyzwań dodają blasku i pozwalają na radość i pozytywne myślenie. Warto jednak pamiętać, że użycie szlachetnych metali w nadmiarze może dać efekt ciężkiego, barokowego wnętrza.

Ceramika Tubądzin już od wielu sezonów docenia moc złota i dodatków w tym kolorze. W swoich kolekcjach marka pamięta zarówno o osobach, które poszukują wytwornego przepychu, jak i tych, które preferują nienachalną elegancję ukrytą w detalach. Chcąc wprowadzić jedynie delikatnie połyskujące akcenty do swojego mieszkania, warto zwrócić uwagę na element, który, choć niepozorny na pierwszy rzut oka, może znacząco odmienić każde wnętrze. Mowa tu o listwie ściennej, która pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także odpowiednio zaaranżowana, może posłużyć do wydzielenia różnych stref w pomieszczeniu, a nawet odbijając światło, optycznie je powiększyć.

Metaliczny, złoty połysk wyrazistej listwy ściennej doskonale współgra ze stonowanymi, monochromatycznymi odcieniami brązów, beżów i szarości, a także z ponadczasową bielą. Ceramika Tubądzin proponuje listwy, które świetnie komponują się zarówno w jasnych, klasycznych łazienkach, jak i w odważnych aranżacjach, wykraczających poza przestrzeń łazienkową. W zależności od kompozycji, listwa ścienna może dodać wnętrzu subtelności, elegancji lub podkreślić jego luksusowy charakter.

W kolekcji Balance (33 x 90 cm) polerowane, szklane listwy ścienne Glass Gold, w zestawieniu z neutralnymi barwami płytek, pozwalają stworzyć stylową propozycję – subtelną lub w wersji glamour. Sama kolekcja inspirowana jest betonem oraz naturalnymi fakturami. W jej skład wchodzą płytki bazowe w kolorze kości słoniowej oraz jasnej szarości, a także trójwymiarowy dekor ścienny, którego struktura przypomina wzory plażowego piasku ułożonego przez wiatr. W kolekcji znaleźć też można mozaiki w kształcie heksagonów, które umożliwiają tworzenie dowolnych połączeń, uzyskując efekt słonecznej, nadmorskiej elegancji. Na jej tle doskonale prezentować się będą także dodatki i akcesoria w złotych barwach, które dodatkowo rozświetlą pomieszczenie.

Z kolei kompozycja stworzona przy wykorzystaniu płytek z kolekcji House of Tones Navy (33 x 90 cm) odzwierciedla najnowsze trendy w wykorzystaniu szlachetnych kruszców w aranżacji. Znajdziemy w niej zestawienie listew ściennych o złotej powierzchni, z płytkami utrzymanymi w odcieniach głębokiego granatu, które dodatkowo są zdobione nadrukiem inspirowanym splotami naturalnych tkanin. Na ich tle doskonale prezentują się także złote dodatki np. krany, umywalki oraz inne dekoracje. Cała kolekcja zawiera aż cztery listwy ścienne, jedną w kolorze stali, pozostałe natomiast w odcieniach złota, mosiądzu i miedzi. Można je wykorzystać w tradycyjnej formie – układając je poziomo, lub w nietypowy i bardziej odważny sposób – tworząc z nich dekoracyjne, pionowe pasy.

Warto sprawdzić także listwy ścienne w złotym kolorze, w połączeniu z płytkami w wielkim formacie. Kolekcja Black Pulpis, autorstwa Macieja Zienia, z serii Grand Beauty, to elegancja, która zdecydowanie wykracza poza klasyczny model łazienki i tworzy luksusową przestrzeń, w klimacie ekskluzywnego salonu piękności.

Złota listwa ścienna

Dostojna, połyskująca czerń naturalnych kamieni, w połączeniu ze złotymi listwami ściennymi i ozdobiona siecią nieregularnych, białych żyłek, tworzy wyjątkowo dekoracyjne tło dla nowoczesnych, designerskich dodatków i mebli, szczególnie tych w kolorze metali szlachetnych, jak również dla bardzo modnych, egzotycznych roślin o żywej kolorystyce. Taka aranżacja przestrzeni sprawia, że listwy ścienne występują tu w pełnoprawnej, równorzędnej roli, stanowiąc mocny i wyróżniający się punkt dekoracji.