logo
Awilux-Schuco-Living-System

Awilux Schüco Living Alu Inside – nowy system okien


17-09-2020| 11:38| Źródło: Awilux| Fot: Awilux

Nowy system Schüco LivIng Alu Inside dostępny jest już w ofercie Awilux. To rozwiązanie gwarantujące zarówno wysokie parametry cieplne, jak i wyjątkową estetykę. Natomiast połączenie technologii PVC z aluminiową przegrodą oferuje wyjątkowe wyposażenie i wysoką energooszczędność.


Budownictwo energooszczędne, czy nawet pasywne, które nierzadko określane jest mianem samowystarczalnego, stanowi silny trend we współczesnej architekturze. Coraz częściej decydujemy się budować domy w zgodzie z naturą, jednocześnie wykorzystując nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania. Dostępny w ofercie Awilux, renomowanego producenta okien PCV, system Schüco LivIng Alu Inside wyróżniają nie tylko wyższe parametry termoizolacyjne, ale również klasyczny kształt skrzydła oraz bogata gama kolorystyczna.

Ponadprzeciętne parametry Schüco LivIng

Nowy system Alu Inside, który dostępny jest w ofercie Awilux, posiada głębokości zabudowy 82 mm. Oparty jest na opatentowanych profilach PVC oraz wzmocniony aluminiowymi przegrodami, które podnoszą współczynnik przenikania ciepła. Przegrody posiadają certyfikat Passivhaus Institut Darmstadt, dzięki czemu system może być z powodzeniem stosowany również w domach pasywnych o podwyższonych wymaganiach.

Okno PCV dostępne w ofercie Awilux wyróżniają wysokie parametry termoizolacyjne dzięki 7 komorom w ramie i skrzydle z możliwością zastosowania dodatkowych wkładek termicznych. System Awilux Schüco LivIng Alu Inside oparty jest na technologii 3 uszczelek AquaStop, podnoszącej zarówno parametry izolacyjne, jak i akustyczne. Walory termoizolacyjne okna polepsza także wyposażenie go w ciepłą ramkę międzyszybową, która dodatkowo eliminuje efekt roszenia szyb.
Współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego opartego na systemie Schüco LivIng Alu Inside wynosi Uw=0,68 W/m2K. Warto wiedzieć, że status okien energooszczędnych otrzymują rozwiązania wynoszące mniej niż 1,3 W/m2K, a w przypadku budownictwa pasywnego na poziomie 0,8 W/m2K, dlatego parametry osiągane przez nowy system Schüco zdecydowanie przewyższają wymagania budowlane.

Awilux Schuco Living System - okno PCV przekroj

Komfortowe wyposażenie

Nowy system Schüco LivIng dostępny w ofercie Awilux wyposażony jest w nowoczesne okucia Winkhaus activePilot o zwiększonym do 100kg dopuszczalnym ciężarze skrzydła. Jest to elastyczny system okuć o wysokiej jakości i walorach użytkowych.
Na zwiększone bezpieczeństwo systemu LivIng Alu Inside mają również wpływ 4 zaczepy antywyważeniowe dostępne w standardzie. Jest również system 8-kątnych grzybków ryglujących, który dodatkowo zabezpiecza domowników oraz daje możliwość samodzielnej regulacji siły docisku skrzydła. Opcjonalnie, aluminiowe klamki mogą zostać wyposażone w „słyszalny element bezpieczeństwa”, czyli system Akustic, który blokuje możliwość otwarcia okna z zewnątrz. System dostępny w ofercie Awilux może zostać dodatkowo wyposażony w pakiet AWI-Kids. Rozwiązanie pozwalające jedynie na uchylenie okna przez dzieci, który zabezpiecza przed katastrofalnymi w skutkach sytuacjami.

Do domu w każdym stylu

System LivIng Alu Inside gwarantuje idealne doświetlenie pomieszczeń, które sprzyja odpoczynkowi. Wspomaga również codzienną pracę lub naukę dzięki pakietowi szybowemu SunEnergy+. Charakteryzuje się on jasną barwą szkła oraz zminimalizowanym efektem odbicia światła i wysokim współczynnikiem przepuszczalności promieniowania słonecznego.
Nowe okna PCV dedykowane są do domów w każdym stylu, w których główny nacisk kładziony jest na energooszczędność stolarki. System Schüco LivIng Alu Inside dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Zarówno w przypadku renolitów drewnopodobnych, jak i okładzin aluminiowych dostępnych we wszystkich kolorach z palety RAL.
W systemie Awilux Schüco LivIng Alu Inside zastosowano opatentowaną technologię łączenia aluminium z tworzywem sztucznym. Dzięki czemu możliwe było stworzenie stolarki o ponadprzeciętnych parametrach termoizolacyjnych oraz wyjątkowym wyposażeniu. Dostępne w ofercie Awilux okna sprawdzą się w domach energooszczędnych i pasywnych, gwarantując ciepło, bezpieczeństwo i wysoką estetykę.

Przykładowa wycena 1076,36 zł netto (okno referencyjne 1230×1480 w kolorze białym, z szybą Ug=0,5)