logo
Esprit - Nowosciproduktowe.pl

Esprit – otul się dzianinami z materiałów eko!


17-02-2021| 09:46| Źródło: Esprit| Fot: Esprit

Zimowa kolekcja Esprit to głównie miękkie swetry i dzianiny, w których poczujesz wygodę każdego dnia. To nylon z recyklingu i poliamidy na rześkie i zimne dni.


W całym asortymencie ESPRIT wszechobecne są produkty przyjazne środowisku. Wygodne spodnie z bawełny organicznej są wytwarzane poprzez pranie przy użyciu ekonomicznej, rewolucyjnej technologii usuwającej szkodliwe substancje i wykorzystującej przy tym mniej niż szklankę wody.

Jeśli uważasz, że ekologiczna odzież nie ma nic wspólnego z modą, Esprit z chęcią przekona Cię, że jest wręcz odwrotnie. Uczciwa moda Esprit jest uosobieniem stylu. „Eko”, tak samo jak „wegański” lub „zrównoważony” to słowa, które, w ostatnim czasie, stały się symbolami jakości – nie tylko w przypadku żywności, lecz także odzieży. Uczciwa odzież jest dostępna w Esprit we wszystkich kategoriach, od T-shirtów basic i koszulek z długim rękawem przez swetry, kurtki, sukienki i spodnie po bieliznę.

Wykorzystanie biologicznej bawełny i pochodzących z recyklingu lub wyprodukowanych w sposób przyjazny dla środowiska włókien to tylko początek. Podczas produkcji odzieży fair trade marka wykorzystuje już do 29% materiałów ze zrównoważonych źródeł. Chce, by jak najszybciej liczba ta wzrosła do 100%. Moda fair trade oznacza jednak także ustanowienie uczciwych procesów produkcyjnych. Ponadto Esprit stara się zagwarantować jak najdłuższy cykl życia sprzedawanej odzieży – dlatego poddaje recyklingowi coraz więcej materiałów oraz zajmuje się upcyklingiem. Są to równie ważne aspekty uczciwej mody.