logo

Jabra Elite 7 Pro – testujemy słuchawki bezprzewodowe z technologią MultiSensor Voice


02-08-2023| 01:02| Źródło: Redakcja| Fot: Redakcja

Do redakcji serwisu Nowosciproduktowe.pl trafiły bezprzewodowe słuchawki Jabra Elite 7 Pro. Produkt duńskiej firmy, tworzącej rozwiązania audio od 150 lat posiada kilka interesujących funkcji, które przetestowaliśmy specjalnie dla Was. Rzućcie okiem.


Jabra Elite 7 Pro to bezprzewodowe słuchawki douszne, które wnoszą interesujące ulepszenia w jakości dźwięku, funkcjonalności i wygodzie w porównaniu do swojego poprzednich modeli, chociażby wersji Jabra Elite 75t. Ten nowoczesny model bezprzewodowych słuchawek zapewniają użytkownikom wrażenia audio na wysokim poziomie oraz rozbudowane funkcje, które usatysfakcjonują każdy rodzaj słuchacza.

Słuchawki trafiły do redakcji w charakterystycznym dla marki grafitowym opakowaniu, nieodbiegającym od pozostałych modeli. W zestawie znajdziemy dwie słuchawki w stacji dokowania, dwa komplety ergonomicznych wkładek dousznych EarGel, kabelek USB-C służący do ładowania oraz instrukcję obsługi.

Jeśli mieliście do czynienia z którymś z wcześniejszych modeli słuchawek dousznych Jabra, to z pewnością zwrócicie uwagę na nietypowy kształt opakowania ładującego – zmieniły się nieco jego proporcje i teraz jest bardziej płaskie, niższe i w naszej ocenie nieco mniej poręczne niż w poprzednich modelach. Otwiera się je mniej wygodnie i z pewnością osoby o dużych dłoniach, czy grubszych palcach odczują pewien dyskomfort. Sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy zechcemy otworzyć etui i wyjąć słuchawkę lub słuchawki podczas ładowania, ponieważ dodatkowo przeszkadza nam kabel ładujący podłączony do gniazda USB-C, którego wejście producent zdecydował umieścić się na froncie etui. W naszej ocenie pierwotny kształt etui był optymalny, łatwo otwierany, poręczny i krótko mówiąc wygodny. Poza tym gniazdo ładujące na froncie… wprowadza pewien niesmak, bo łatwo pomylić przód z tyłem, szczególnie jeśli ktoś wcześniej korzystał z poprzednich modeli.

Niezmiennym jednak atutem słuchawek Jabra Elite 7 Pro jest ich dopasowanie do ucha i wygoda noszenia. Dostępne w różnych rozmiarach gąbki i konstrukcja zapewniają stabilne trzymanie się w uchu, niezależnie od aktywności fizycznej. Słuchawki są lekkie, co pozwala na długie użytkowanie bez uczucia zmęczenia. Tu zatem na szczęście nie zmieniło się nic i w sumie bardzo dobrze, bo od zawsze wychodziły z założenia, że nie ma sensu zmieniać czegoś co działa 🙂

Kiedy już mamy słuchawki Jabra Elite 7 Pro w uszach to z najbardziej przekonujących aspektów staje się jakość dźwięku, który w nich odbieramy. Wyposażone w 6 mikrofonów, w tym 3 mikrofony zredukowania szumów, Jabra Elite 7 Pro oferują doskonałą jakość rozmów telefonicznych i wideo, o czym nieco więcej za chwilę, natomiast dla mnie jako użytkownika ważniejsza jest jakość odbioru muzyki. Od zawsze przykładam dużą wagę do jakości dźwięku podczas odtwarzania ulubionych utworów muzycznych, będąc w podróży, na treningu, spacerze, czy zwyczajnie leżąc na kanapie. Istotna jest równowaga pomiędzy poszczególnymi tonami i odpowiednio podkreślony bass. W przypadku tego modelu ponownie się nie zawiodłem, bowiem niskie tony są wystarczająco głębokie, a dźwięki średnie i wysokie klarowne, co pozwala na pełniejsze doświadczenie muzyczne. Muzyki słucha się zatem super, podobnie jak ogląda filmy na komputerze, czy tablecie.

Wracając jeszcze do kwestii rozmów telefonicznych… Nigdy nie narzekałem na jakość dźwięku podczas telekonferencji, czy rozmów indywidualnych z użyciem słuchawek Jabra i nie inaczej jest w przypadku Jabra Elite 7 Pro. Dzięki znanej już z poprzednich modeli technologii blokowania szumów, można cieszyć się czystym i wyraźnym dźwiękiem bez zakłóceń z zewnętrznego otoczenia. Słuchawki zaprojektowane zostały z użyciem technologii Jabra MultiSensor Voice™. Dzięki połączeniu czterech mikrofonów z czujnikiem Voice Pick Up (VPU), technologia ta doskonale pływa na jakość połączeń, szczególnie w podróży, gdzie narażeni jesteśmy na niezależne dźwięki otoczenia. VPU wykorzystuje bowiem technologię przewodnictwa kostnego, aby przesyłać głos za pomocą wibracji kości szczęki, umożliwiając zaawansowanym algorytmom wykrywanie i eliminowanie odgłosów wiatru i innych uciążliwych dźwięków. Mimo iż może to brzmieć dość skomplikowanie, to w rezultacie końcowym sprawdza się doskonale i na jakość dźwięku podczas rozmów nie będziemy narzekać.

Z drugiej strony producent oferuje możliwość regulowania przepływu dźwięków zewnętrznych poprzez wykorzystanie technologii HearThrough, dostępnej za pośrednictwem aplikacji Sound+. Technologia ta wykorzystuje wbudowane mikrofony do przechwytywania dźwięków z otoczenia i odtwarza je w słuchawkach. Po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie wystarczy wybrać jeden z pięciu zoptymalizowanych poziomów ANC lub HearThrough, aby usłyszeć tylko to, co ma znaczenie. Aplikacja mobilna Jabra Sound+ pozwala ponadto dostosować ustawienia dźwięku, kontrolować poziomy ANC, aktualizować oprogramowanie, a także korzystać z asystenta głosowego. Aplikacja jest intuicyjna w obsłudze i zapewnia dodatkową funkcjonalność dla tych, którzy lubią mieć kontrolę nad jakością odbieranego dźwięku.

Elite 7 Pro zapewniają do 8 godzin indywidualnej pracy, oraz do 30 godzin z wykorzystaniem etui ładującego. Jeśli mimo wszystko bateria się wyczerpie, błyskawiczne, 5-minutowe ładowanie zapewni zasilanie nawet na godzinę. Czas pracy urządzenia można jeszcze wydłużyć jeśli słuchamy np. w trybie mono z wykorzystaniem jednej słuchawki, gdzie druga w tym czasie spoczywa w etui ładującym. To wygodne rozwiązanie, jeśli chcemy np. słuchać muzyki, kontrolując jednocześnie drugi uchem sytuację na zewnątrz

Na koniec warto wspomnieć, że zastosowana w słuchawkach technologia Bluetooth® Multipoint pozwala je sparować z dwoma urządzeniami jednocześnie, co ułatwia płynne przełączanie się np. między, a rozrywką. Słuchawki charakteryzuje naprawdę duża trwałość. Wykonano je z wytrzymałych materiałów klasy premium, posiadają też 2-letnią gwarancję. W internetowych elektromarketach ten model słuchawek możecie kupić już za ok. 600 zł.

Jeśli to Wasz pierwszy kontakt z marką Jabra, to testowany model z pewnością wart jest zainwestowanej kwoty i zapewne – podobnie jak jego poprzednicy – będzie służył przez kilka dobrych lat. Ci, którzy już wcześniej mieli do czynienia z ofertą duńskiego producenta, będą podobnie jak my, zaskoczeni fizycznymi zmianami, ale to w dalszym ciągu jedne z najlepszych i najpraktyczniejszych bezprzewodowych słuchawek w przedziale do 1000 zł. Polecamy!