logo
iPhone 12 Apple

Już jest! iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max z 5G od Apple


14-10-2020| 12:34| Źródło: Apple| Fot: Apple

Cupertino, Kalifornia – Firma Apple, 13 października zaprezentowała iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max. Wprowadziła technologie 5G i zaawansowane technologie, które przesuwają granice innowacji dla użytkowników, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać iPhone’a.


Modele iPhone 12 Pro są wyposażone w nową konstrukcję i wyświetlacze Super Retina XDR, największe jak dotąd w telefonie iPhone. Chronione przez całkowicie nową przednią osłonę Ceramic Shield, która zapewnia największy skok wytrzymałości w historii iPhone’a. Zaprojektowany przez Apple układ A14 Bionic, najszybszy układ w smartfonie. Zapewnia imponujące możliwości w zakresie fotografii obliczeniowej. W tym zupełnie nowy Apple ProRAW, który pozwala na bardziej kreatywną kontrolę nad zdjęciami. Umożliwia oglądanie filmów Dolby Vision z prędkością do 60 kl. Nowe systemy kamer pro obejmują rozbudowany aparat Ultra Wide. Dodatkowo aparat Telephoto o jeszcze dłuższej ogniskowej w telefonie iPhone 12 Pro Max oraz nowe aparaty Wide, które pozwalają rejestrować piękne, profesjonalne zdjęcia i wideo w jasnych i słabych warunkach oświetleniowych.

Modele iPhone 12 Pro wyposażono także w nowy skaner LiDAR zapewniający wciągające doznania rozszerzonej rzeczywistości (AR) oraz MagSafe, który oferuje bezprzewodowe ładowanie o dużej mocy oraz zupełnie nowy ekosystem akcesoriów, które można łatwo podłączyć do telefonu iPhone.

Cztery wersje kolorystyczne iPhone’a 12

Modele iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max będą dostępne w czterech wykończeniach ze stali nierdzewnej, w tym grafitowym, srebrnym, złotym i pacyficznym niebieskim. Zamówienia wstępne na iPhone’a 12 Pro rozpoczynają się w piątek, 16 października. A ich dostępność rozpocznie się w piątek, 23 października. iPhone 12 Pro Max będzie dostępny w przedsprzedaży w piątek, 6 listopada, a w sklepach od piątku, 13 listopada.

Jest to ogromny skok dla iPhone’a, przynosząc najlepsze doświadczenie na rynku i dostarczanie naszych najbardziej zaawansowanych technologii dla użytkowników, którzy chcą absolutnie najbardziej z ich iPhone’a. Każda generacja iPhone’a zmieniła to, czego oczekujemy od smartphone’a, a teraz, dzięki 5G, iPhone 12 Pro zapewnia nową generację wydajności. Nasza ścisła integracja sprzętu i oprogramowania umożliwia korzystanie z niesamowitych funkcji związanych z fotografią obliczeniową, takich jak rozszerzenie trybu nocnego na większą liczbę kamer, a także wprowadza obsługę wideo HDR z Dolby Vision. Nowoczesny skaner LiDAR oznacza, że użytkownicy mogą doświadczyć AR jak nigdy dotąd, a także oferuje korzyści dla aparatu z szybszym autofokusem przy słabym oświetleniu oraz wprowadzeniem portretów w trybie nocnym. Te doświadczenia i wiele więcej sprawiają, że jest to najlepsza linia telefonów iPhone w historii

powiedział Greg Joswiak, starszy wiceprezes Apple ds. światowego marketingu.
iPhone 12 Pro pacific blue

iPhone 12 w technologii 5G

Modele iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max zapewniają zaawansowane wrażenia 5G na skalę światową, zaprojektowane z myślą o bezproblemowej integracji światowej klasy sprzętu i światowej klasy oprogramowania. Technologia 5G na telefonie iPhone oferuje zwiększoną szybkość pobierania i wysyłania plików, wyższą jakość strumieniowania wideo, szybsze reagowanie na gry, interaktywność aplikacji w czasie rzeczywistym, FaceTime w wysokiej rozdzielczości i wiele więcej. Klienci będą mogli również cieszyć się bezpiecznym, szybkim połączeniem, zmniejszając tym samym potrzebę łączenia się z publicznymi hotspotami Wi-Fi.

Modele iPhone’a 12 Pro oferują najszerszy na świecie zasięg 5G w pasmach 5G w każdym smartfonie. Smartfony w USA obsługują falę milimetrową, czyli wersję o wyższej częstotliwości 5G, dzięki czemu modele iPhone’a 12 Pro mogą osiągać prędkość do 4Gb/s, nawet w gęsto zaludnionych obszarach. Modele iPhone’a 12 Pro są też wyposażone w tryb Smart Data, który wydłuża czas pracy baterii poprzez inteligentną ocenę potrzeb 5G i równoważenie zużycia danych, prędkości i mocy w czasie rzeczywistym.

A14 Bionic: Mocny i wydajny

A14 Bionic jest pierwszym chipem w branży smartphone’ów zbudowanym w oparciu o proces 5-nanometrowy. Szybszy i wydajniejszy niż kiedykolwiek wcześniej, A14 Bionic posiada najszybszy procesor centralny i układ GPU nawet o 50 procent w porównaniu z najszybszymi konkurencyjnymi układami w smartfonach, co pozwala na osiągnięcie konsolowej jakości wrażeń w grach, potężną fotografię obliczeniową i wiele więcej, przy jednoczesnym zapewnieniu doskonałej wydajności baterii. Wykorzystując możliwości nauki maszynowej (ML), A14 Bionic wyposażony jest w 16-rdzeniowy silnik neuronowy – zapewniający 80-procentowy wzrost wydajności – który jest w stanie wykonać 11 bilionów operacji na sekundę, co pozwala na zwiększenie wydajności nawet w najbardziej intensywnych modelach ML.

Nowy wygląd i innowacyjne technologie wyświetlania

Modele iPhone’a 12 Pro, wykonane z materiałów najwyższej jakości, mogą pochwalić się nową, wyrafinowaną płaską konstrukcją, która zawiera wspaniałą opaskę ze stali nierdzewnej klasy chirurgicznej w połączeniu z precyzyjnie wyfrezowanym, matowym szkłem z tyłu i wprowadza niezwykle trwałą osłonę ceramiczną. Przednia osłona Ceramic Shield, twardsza niż jakiekolwiek inne szkło do smartfonów, wykracza poza szkło i jest wypełniona nano-ceramicznymi kryształami, które radykalnie poprawiają wytrzymałość przy upadku czterokrotnie.

iPhone 12 Pro o przekątnej 6,1 cala i iPhone 12 Pro Max3 o przekątnej 6,7 cala są wyposażone w wyświetlacz Super Retina XDR z systemem zarządzania kolorami, który zapewnia najwyższą w branży dokładność odwzorowania kolorów. Natomiast iPhone 12 Pro Max oferuje największy wyświetlacz w historii iPhone’a i najwyższą rozdzielczość wynoszącą prawie 3,5 miliona pikseli, co zapewnia niezwykłe, prawdziwe wrażenia z oglądania. Te wyświetlacze OLED ożywiają obraz HDR, osiągając szczytową jasność 1200 nitów.

Modele iPhone’a 12 Pro mają wiodącą w branży klasę szczelności IP68 i są odporne na zanurzenie w wodzie na głębokość do 6 metrów na czas do 30 minut, a także są chronione przed codziennym zalaniem, np. kawą czy wodą.

System Versatile Pro Camera

Najlepszy na świecie profesjonalny aparat fotograficzny jest jeszcze bardziej wszechstronnym narzędziem dla entuzjastów fotografii i wideo na wszystkich poziomach zaawansowania dzięki najnowocześniejszemu sprzętowi fotograficznemu zasilanemu przez A14 Bionic. Wraz z nowym procesorem sygnału wizyjnego (ISP) A14 Bionic zwiększa jakość obrazu i umożliwia wykonywanie zdjęć o dużych możliwościach obliczeniowych, które nie są możliwe w przypadku tradycyjnych aparatów. Modele iPhone 12 Pro są również wyposażone w nowy Apple ProRAW, który pojawi się jeszcze w tym roku i który łączy w sobie wielostronicowe przetwarzanie obrazu i fotografię obliczeniową Apple z wszechstronnością formatu RAW. Użytkownicy mogą doświadczyć pełnej twórczej kontroli nad kolorami, szczegółami i zakresem dynamiki w sposób naturalny w telefonie iPhone lub w innych profesjonalnych aplikacjach do edycji zdjęć.

3 aparaty w iPhone 12

Nowe obiektywy – lepsza jakość obrazu

iPhone 12 Pro jest wyposażony w nowy siedmioelementowy obiektyw szerokokątny z przysłoną ƒ/1,6, najszybszy w historii iPhone’a, który zapewnia 27 procentową poprawę jakości obrazu w słabym oświetleniu podczas fotografowania i nagrywania wideo; ultra szerokokątny aparat fotograficzny z polem widzenia 120 stopni, idealny do rejestrowania większej ilości scen w ciasnych miejscach lub epickich krajobrazów; oraz 52 mm ogniskowa aparatu Telephoto, doskonała do kadrowania portretów, zapewniająca 4-krotny zakres zoomu optycznego.

iPhone 12 Pro Max jeszcze bardziej zwiększa możliwości profesjonalnego aparatu fotograficznego. Nowy szerokokątny aparat fotograficzny z ƒ1,6 przysłoną dysponuje sensorem większym o 47 procent i pikselami o 1,7μm, co daje ogromną poprawę o 87 procent w warunkach słabego oświetlenia. Zawiera on również rozbudowany aparat Ultra Wide oraz aparat Telephoto o ogniskowej 65 mm, który zapewnia większą elastyczność przy bliższych ujęciach i ciaśniejszych plonach. W połączeniu, system ten oferuje 5-krotny zakres zoomu optycznego.

Ulepszony tryb nocny

Ulepszenia w trybie nocnym, rozszerzone teraz na kamery TrueDepth i Ultra Wide, pozwalają na uzyskanie jeszcze jaśniejszego obrazu. Natomiast tryb nocny Time-Lapse zapewnia dłuższe czasy naświetlania w przypadku ostrzejszych filmów, lepsze smugi światła i płynniejsze naświetlanie przy słabym oświetleniu w przypadku korzystania ze statywu. Funkcja Deep Fusion, teraz lepsza i szybsza, jest dostępna we wszystkich aparatach, a dzięki nowemu Smart HDR 3 użytkownicy mogą oczekiwać bardziej realistycznych zdjęć, nawet w przypadku złożonych scen.

Modele iPhone 12 Pro oferują najwyższej jakości obraz wideo w smartfonie i są pierwszymi aparatami i jedynymi urządzeniami na świecie, które umożliwiają kompleksową obsługę wideo HDR z Dolby Vision, do 60 kl. Ocena Dolby Vision jest przetwarzana na żywo i podtrzymywana podczas edycji, czy to w aplikacji Photos, czy w iMovie, a Final Cut Pro X pojawi się jeszcze w tym roku. Dolby Vision korzysta z wyświetlacza Super Retina XDR dla niesamowitego kontrastu podczas nagrywania i odtwarzania wideo, a użytkownicy mogą udostępniać swoje filmy z obsługą AirPlay do 4K Dolby Vision na urządzeniach zewnętrznych.

Tryb nocny w iPhone 12

Realistyczne AR i innowacyjne doświadczenia z kamerą

Linia Pro została wyposażona w całkowicie nowy skaner LiDAR, który umożliwia pomiar odległości światła i wykorzystanie informacji o głębokości pikseli w danej scenie. Technologia ta zapewnia szybsze, bardziej realistyczne doznania AR i poprawia autofokus o 6x w scenach o słabym oświetleniu, zapewniając większą dokładność i skrócenie czasu wykonania zdjęć i nagrań wideo. Ten zaawansowany sprzęt, w połączeniu z mocą silnika neuronowego A14 Bionic, odblokowuje również portrety w trybie nocnym, dając piękny efekt bokeh w słabym oświetleniu.

Innowacyjne nowe akcesoria z MagSafe

MagSafe usprawnia ładowanie bezprzewodowe, zapewniając lepsze i wydajniejsze wrażenia oraz wprowadza ekosystem łatwych do podłączenia akcesoriów, które pięknie uzupełniają iPhone’a 12 Pro. MagSafe zapewnia iPhone’owi wyjątkowe wrażenia, dzięki szeregowi magnesów wokół bezprzewodowej cewki ładującej, zoptymalizowanej pod kątem wyrównania i wydajności, która doskonale łączy się z telefonem iPhone za każdym razem. Ładowarki MagSafe efektywnie dostarczają do 15W mocy, a jednocześnie współpracują z istniejącymi urządzeniami obsługującymi technologię Qi. Rozwiązania w zakresie ładowania obejmują ładowarkę MagSafe i ładowarkę MagSafe Duo do użytku z telefonem iPhone i zegarkiem Apple, a także nowe silikonowe, skórzane i przezroczyste etui, które można łatwo zatrzasnąć z tyłu telefonu iPhone, oraz skórzany portfel. Klienci mogą również oczekiwać innowacyjnych akcesoriów MagSafe od innych producentów.

Akcesoria MagSafe do iphona 12

Posiadający iOS 14

iOS 14 oferuje iPhone’owi nowe wrażenia dzięki nowym sposobom dostosowywania ekranu głównego. Pięknie przeprojektowane widżety w mgnieniu oka prezentują aktualne informacje i mogą być przypinane w różnych rozmiarach na każdej stronie Ekranu głównego. App Library to nowa przestrzeń, która automatycznie organizuje wszystkie aplikacje użytkownika w jednym, łatwym do nawigacji widoku. iOS 14 oferuje też nowe sposoby odkrywania i korzystania z aplikacji za pomocą App Clips, rozbudowane aktualizacje pozwalające pozostać w kontakcie w wiadomościach, bardziej ekologiczne sposoby odkrywania miast za pomocą map oraz ulepszone funkcje ochrony prywatności, zapewniające jeszcze większą przejrzystość i kontrolę.

iPhone 12 – zaangażowanie na rzecz środowiska

Obecnie Apple jest neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla w globalnej działalności korporacyjnej, a do 2030 r. planuje, że nie będzie miało żadnego wpływu na klimat w całej działalności, w tym w łańcuchach dostaw produkcyjnych i we wszystkich cyklach życia produktów. Oznacza to, że każde sprzedawane urządzenie Apple, począwszy od zbiórki materiałów, poprzez produkcję komponentów, montaż, transport, użytkowanie przez klientów, ładowanie, aż po recykling i odzysk materiałów, będzie w 100 procentach neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla. Modele iPhone 12 Pro zostały zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska.

Po raz pierwszy w modelach iPhone’a 12 Pro we wszystkich magnesach, w tym w nowej kamerze, silniku Taptic Engine i MagSafe oraz akcesoriach Apple MagSafe, zostaną wykorzystane w 100 procentach pierwiastki ziem rzadkich pochodzące z recyklingu. Apple rezygnuje z dołączania zasilaczy i słuchawek EarPods do opakowania iPhone’a, co jeszcze bardziej zmniejsza emisję dwutlenku węgla oraz pozwala uniknąć wydobywania i używania cennych materiałów. Pozwala to na pakowanie mniejszych i lżejszych opakowań, a także pozwala na wysłanie o 70 procent więcej pudełek na palecie. W sumie zmiany te zmniejszą emisję dwutlenku węgla o ponad 2 miliony ton metrycznych rocznie, co odpowiada usunięciu z dróg prawie 450 000 samochodów rocznie.