logo
Kolekcja EGGER Dekory JAF

Kolekcja EGGER – kuchnia idealnie dopasowana


29-09-2020| 03:43| Źródło: JAF| Fot: JAF

Michał Anioł mawiał, że „nie należy lekceważyć drobnostek, bo od nich zależy doskonałość”. Chociaż nasza kuchnia to nie Kaplica Sykstyńska, warto zadbać o spójność jej kluczowych elementów. Niewątpliwie zalicza się do nich harmonijne dopasowanie dekorów, struktur oraz obrzeży meblowych, tak jak w kolekcji EGGER.


O gustach się nie dyskutuje? Niekoniecznie. Wszystko, co nas otacza, jest odzwierciedleniem personalnych upodobań. Zazwyczaj wybieramy rzeczy tak, aby podobały nam się w danej chwili i zarazem pasowały do naszego stylu, czyli poprzednich decyzji zakupowych. Jednak jest spora różnica pomiędzy małymi dodatkami takimi jak nowy wazon, a dużymi zakupami – na przykład meblami i sprzętem AGD. Dlatego też wybierając rzeczy droższe, najczęściej staramy się stawiać na ponadczasowe wzory, które nie opatrzą się w ciągu kilku miesięcy i pozwolą na wygodne dopasowanie kolejnych elementów aranżacyjnych.

Dekor to nie wszystko

Coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się tworzenie strefy dziennej, na którą składa się połączenie salonu i kuchni. W mniejszych mieszkaniach pozwala to na wizualne powiększenie przestrzeni. Jednym z głównych elementów definiujących wystrój jest więc zabudowa kuchenna. Dlatego wybierając jej styl, zwracamy uwagę na trwałość użytych materiałów, jak również na ich ogólną estetykę.

Przeważnie mamy w głowie wizję kuchni, dopóki nie staniemy przed wyborem jednego konkretnego dekoru… z tysięcy dostępnych wariantów. Okazuje się również, że niestety to nie wszystko. Na efekt finalny składa się połączenie dekorów oraz obrzeży. Ich odpowiednia kombinacja sprawia, że fronty i brzegi poszczególnych elementów wyglądają jak wykonane z jednorodnego materiału. Do tego dochodzi jeszcze struktura, która decyduje m.in o wrażeniach dotykowych oraz o tym, czy całość wygląda autentycznie. Inną powierzchnię powinna mieć płyta naśladują marmur, a inną drewnopodobna dębowa.

Znajdź swój świat

Warto wiedzieć, że producenci zdają sobie sprawę z nawarstwiających się trudności i wychodzą nam naprzeciw. Jednym z liderów w dziedzinie innowacji jest EGGER, czyli międzynarodowy potentat w produkcji płyt meblowych. Wraz z nową kolekcją wysokiej jakości dekorów, otrzymujemy gotowe zestawy dekorów, struktur i obrzeży. Klarownie dopasowane do naszych upodobań.

Nowa kolekcja EGGER to innowacyjne spojrzenie na projektowanie mebli. Producent pogrupował swój asortyment w 9 tematycznych światów, które nawiązują do wiodących styli w architekturze wnętrz. W każdym z nich znajdziemy szczegółowo przemyślane kombinacje wzorów. To nie tylko gotowa recepta na blat w marmurowym stylu, ale i całą kuchnię wpisującą się w pożądany klimat. Od nowoczesnego, skandynawskiego, klasycznego, poprzez loftowy, vintage, aż po glamour. Przykładowo szukamy czegoś naturalnego, rustykalnego. Możemy więc zdać się na świat PureNature. Tam znajdziemy nie tylko umiejętnie postarzony dekor H1344 Dąb Sherman w kolorze koniakowego brązu, ale i dopasowaną do niego strukturę ST32 Feelwood Vintage. Dzięki temu efektowny rysunek drewna wzbogacimy o realistyczne wrażenia dotykowe. Do wszystkich dekorów przygotowano uzupełniające obrzeża, więc nie musimy martwić się o różnice w odcieniach lub inne dysproporcje

mówi Robert Sikora, ekspert z JAF Polska

Kuchnia na lata

Spójne łączenie materiałów to również rozwiązanie przyszłościowe. EGGER wprowadza nowe wzory co 3 lata, jednak dotychczasowe pozostają w ciągłej sprzedaży. Rozbudowana kolekcja materiałów gwarantuje dostęp do najpopularniejszych wzorów, które niezależnie od partii wyglądają tak samo. Dlatego dobór fragmentu pasującego obrzeża nie stanowi problemu — nawet po kilku latach. Bardzo trudno będzie własnoręcznie polakierować dwa kawałki drewna tak, żeby wyglądały identycznie. Zwłaszcza w długich odstępach czasu. Natomiast dobrać brakujący dekor lub obrzeże razem z EGGER? Nic prostszego.

Kto szuka, ten znajdzie

Czy wiesz, że dekory wielu producentów łatwo znajdziesz w jednym miejscu? Zamiast jeździć po salonach i wertować kolejne próbniki, wystarczy skorzystać z internetowej Wyszukiwarki Dekorów JAF:

Pod adresem www.jaf-polska.pl/decorfinder czeka na nas prawie 1000 różnych wzorów. Poszukiwania możemy zacząć albo od zaznaczenia typu dekoru (m.in. drewno, kamień, metal, okleina naturalna), albo od grupy powierzchni (np. abstrakcyjna, unikolor). Do wyboru mamy też oczywiście sortowanie po gatunku drewna, nazwie producenta lub numerze dekoru. Od razu widzimy listę dostępnych produktów z aktualnymi cenami. Czytelnie podsumowane i dostępne o każdej porze z laptopa, czy nawet smartfona.

Na wstępie warto jest się zalogować, żeby wykorzystać możliwości tego narzędzia w pełni. Od teraz możemy sobie wygodnie zapisywać przeglądane dekory i wracać do nich w dowolnym momencie. To przydatna sprawa, zwłaszcza gdy nie możemy się zdecydować i chcemy porównać kilka alternatywnych opcji — podpowiada Robert Sikora z JAF Polska.

Chociaż diabeł tkwi w szczegółach, jak widać nie trzeba się ich bać. Wiedzieć, gdzie szukać — to już połowa sukcesu. Nowoczesne rozwiązania pozwalają dokonać komfortowego oraz pewnego wyboru. Teraz wystarczy zaparzyć sobie kawę, a resztę spokojnie dopasujemy na ekranie domowego komputera. W ten sposób zbudujemy wystrój, w którym czujemy się dobrze i wyrażamy siebie.

Kolekcja EGGER Dekory JAF