logo
Monitor Samsung Smart M5 i M7

Monitor Samsung Smart M5 i M7 już w sprzedaży


25-01-2021| 08:30| Źródło: Samsung| Fot: Samsung

Do polskiej dystrybucji trafił monitor Smart z serii M5 oraz model M7. To odpowiedź na potrzeby użytkowników, którzy chcą mieć jeden uniwersalny wyświetlacz do pracy, nauki i rozrywki.


Monitor Samsung Smart M5 oraz M7 oferuje zaawansowane funkcje łączności przewodowej i bezprzewodowej, funkcje usprawniające pracę i naukę zdalną oraz wbudowany Smart Hub, będący czymś na kształt rozwiązania Samsung Smart TV.

Monitor Samsung Smart, czyli telewizja z monitora?

Monitor Samsung Smart to urządzenie, które wychodzi poza utarte schematy, może z powodzeniem posłużyć jako domowe centrum rozrywki. To wszystko dzięki funkcji strumieniowego przesyłania treści za pomocą Samsung Smart Hub. Sklep z aplikacjami dostępny w monitorze, pozwala użytkownikom na streaming ulubionych treści z takich serwisów jak Netflix, HBO czy YouTube, bez połączenia z komputerem czy urządzeniem mobilnym. Szybki dostęp do ulubionych kanałów jest możliwy, dzięki pilotowi zdalnemu sterowania, dołączonemu do wyświetlacza. Monitor, dzięki integracji z Bixby, może być także sterowany za pomocą głosu.

Modele Samsung M7 i M5 oferują różne możliwości połączenia zarówno z komputerami jaki i ze smartfonami. Użytkownicy mogą połączyć monitor z urządzeniem mobilnym za pomocą aplikacji Tap View,1 App Casting lub Apple AirPlay 2, a dla lepszej funkcjonalności także dzięki rozwiązaniu Samsung DeX.

Biuro wszędzie

Monitor oferuje użytkownikom połączenie komputera, monitora i telewizora. Wbudowany moduł Wi-Fi, pozwala na przeglądanie, edytowanie i zapisywanie dokumentów w chmurze bezpośrednio z monitora. Urządzenie sprawdza się idealnie jako narzędzia do nauki i pracy, dzięki wbudowanej obsłudze usługi Microsoft 365 bez konieczności fizycznego połączenia z komputera PC. Funkcja zdalnego dostępu umożliwia także zdalny dostęp do plików zapisanych na komputerze PC lub przeglądanie zawartości laptopa, nawet jeśli ten znajduje się w inne lokalizacji, na przykład w biurze.

Wyświetlacz wyposażony jest w szereg portów USB, Bluetooth 4.2 i wbudowany dwukanałowy głośnik, Model M7 wyposażono również w port USB-C, jednym kablem można przesyłać dane, wyświetlać obraz i zasilać urządzenia zewnętrzne z mocą dochodzącą do 65W.

Monitor Smart wyposażony został w technologię poprawiającą komfort użytkowania. Funkcja Adaptive Picture automatycznie dostosowuje jasność i temperaturę barwową w zależności od warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu, dzięki czemu odbiór obrazu jest lepszy, a wzrok użytkownika mniej się męczy. Monitor wyposażony został także w tryb eye-saver, który redukuje emisję niebieskiego światła.

Smart Monitor M5 dostępny jest w dwóch wersjach. 27 i 32 cale, które wyświetlają obraz w rozdzielczości Full HD. Model M7 to 32 cale i rozdzielczość 4K UHD.