logo
Mop elektryczny, nowosciproduktowe.pl

Mop elektryczny FC 7 – urządzenie, jakiego jeszcze nie było


27-04-2021| 12:40| Źródło: Kärcher | Fot: Kärcher

Twój odkurzacz i mop nie będą zachwycone. Wraz z pojawieniem się nowego mopa elektrycznego FC 7 niemieckiej marki Kärcher okazuje się bowiem, że wysłużony odkurzacz jak i poczciwy, stary mop stają się zbędne. Mop elektryczny FC 7 nie daje konkurencji żadnych szans. Jest to urządzenie, które upora się z każdym brudem na Twojej posadzce w rekordowo krótkim czasie. W jednym kroku odkurzy i umyje podłogę a Ty zyskasz cenne chwile na przyjemniejsze zajęcia niż żmudne szorowanie.


Mop elektryczny FC 7 to nowy flagowy okręt we „flocie” produktów do czyszczenia podłóg Kärcher. Nowy mop FC 7 pracuje czterema przeciwbieżnymi, (obracającymi się tak, aby skutecznie podmiatać zabrudzenia pod urządzenie, gdzie są one odsysane) padami czyszczącymi, które są stale zwilżane roztworem wody i środka czyszczącego. Pady te niezawodnie zbierają wszystkie rodzaje zanieczyszczeń. Dzięki systemowi dwóch zbiorników brudna woda jest przechowywana oddzielnie i nie zanieczyszcza podłogi. Również większe cząsteczki, takie jak płatki kukurydziane czy włosy, nie stanowią wyzwania dla FC 7, wcześniejsze odkurzanie nie jest konieczne. Gdy zbiornik świeżej wody jest pusty, jest to sygnalizowane wizualnie i akustycznie. Gdy zbiornik z brudną wodą jest pełny, FC 7 Cordless wyłącza się automatycznie.

Mop elektryczny FC 7 to znośna lekkość mycia

Dzięki przeciwbieżnym padom urządzenie jest bardzo zwinne i to na każdej posadzce; zarówno na laminacie, na płytkach czy też PCV. Ponieważ zużywa ono bardzo mało wody, nadaje się również do delikatnych powierzchni, takich jak parkiet olejowany. Ilość wody i prędkość obrotowa rolek może być wygodnie regulowana z uchwytu na dwóch poziomach. Dla szczególnie uporczywych zabrudzeń dostępna jest funkcja Boost, podczas której prędkość i ilość wody są chwilowo zwiększane. Dzięki centralnemu położeniu napędu model niezawodnie czyści aż do samych krawędzi, a elastyczny przegub umożliwiają czyszczenie pod niskimi meblami. W wersji Premium FC 7 posiada na głowicy czyszczącejoświetlenie LED, które sprawia, że brud jest dobrze widoczny również w ciemnych narożnikach i pomieszczeniach bez dostępu światła dziennego.

Bezprzewodowa wolność

Mop elektryczny FC 7 ma czas pracy na jednym ładowaniu ok. 45 minut i pozwala wyczyścić powierzchnię do 135 m². Po zakończeniu pracy wolnostojący model FC 7 należy odstawić do czyszczenia, w stacji dokującej. Urządzenie jest czyszczone w sposób automatyczny, bez kontaktu z brudem i bez wysiłku z naszej strony.

Akcesoria szyte na miarę

Oprócz padów uniwersalnych dostępne są również pady do kamienia (są one już zawarte w zakresie dostawy dla FC 7 Premium). Dzięki dodatkowemu włosiu niezawodnie czyszczą one również uporczywe zabrudzenia i szczeliny oraz fugi. Wszystkie rolki można prać w pralce w temperaturze 60°C. Do urządzenia dostępne są w sumie cztery specjalnie opracowane środki czyszczące. Oprócz uniwersalnego środka czyszczącego dostępny jest również środek do czyszczenia podłóg kamiennych, a także środek czyszczący i pielęgnacyjny do woskowanych lub olejowanych podłóg drewnianych.