logo
system do drzwi podnoszono-przesuwnych - Nowosciproduktowe.pl-1

Nowy system do drzwi podnoszono-przesuwnych


02-02-2021| 09:33| Źródło: AGAS| Fot: AGAS / Envato

Nowy system do drzwi podnoszono-przesuwnych XC od włoskiego producenta, firmy AGB, to w pełni kompatybilne i nowoczesne rozwiązanie, zapewniające komfort płynnego podnoszenia nawet bardzo ciężkich skrzydeł – do 440 kg – a także gwarantuje użytkownikom elegancki wygląd i bezpieczeństwo.


System do drzwi podnoszono-przesuwnych XC dostępny jest w ofercie firmy AGAS – jednego z wiodących dostawców okuć w kraju. System zapewnia świetny wygląd, wygodę i bezpieczeństwo. Dostępne w ofercie firmy rozwiązanie jest kompatybilne z większością dostępnych na rynku systemów PCV, między innymi z systemami firmy Aluplast, Rehau, Veka, Salamander, Profine, Geneo, Alphacan, Deceunnick, Monorail czy Premidoor.

System XC dostępny jest w dwóch wariantach – z zamknięciem z tradycyjnym bolcem wystającym z ramy oraz z nowym zamknięciem hakowym, w którym hak ryglujący jest ukryty w zasuwnicy przy podniesieniu drzwi. W tym drugim przypadku zamknięcie jest gwarancją dokładnego przylegania, zapewniając maksymalne zabezpieczenie przeciwwłamaniowe. Dodatkowo zamknięcie hakowe wyróżnia minimalistyczny wygląd, który staje się niewidoczny, gdy drzwi pozostają otwarte. Zaczep jest regulowany i nie wymaga frezowania ramy. Dostępny w ofercie polskiej firmy AGAS system podnoszono-przesuwny XC posiada zaczep z systemem sygnałowym, czyli czujnikiem, który informuje system o tym, czy hak znajduje się wewnątrz tego zaczepu.

System drzwi podnoszono-przesuwnych XC zyskał całkowicie nowy zamek, który zaprojektowano w celu komfortowego otwierania ciężkich skrzydeł o wadze nawet do 440 kilogramów. Możliwe jest to dzięki specjalnie opracowanemu systemowi dźwigni. Możliwość wykorzystania podnośnika gazowego umożliwia płynny ruch podczas podnoszenia i jest kompatybilny z każdym zamkiem XC o tym samym frezowaniu.

System do drzwi podnoszono-przesuwnych XC posiada dwa rodzaje wózków, które sprawdzą się zarówno w przypadku ciężkich skrzydeł, jak i skrzydeł z wąskimi profilami. Wózki XC oferują standardową nośność do 330 kilogramów, jednak w przypadku montażu dwóch dodatkowych wózków, wzrasta ona aż do 440 kilogramów. Producent zaprojektował mechanizm działania zamka i wózków w taki sposób, by efekt dźwigni gwarantował wygodne i płynne podnoszenie oraz przesuwanie. Natomiast wózki XC-S Line dzięki nakładkom klipsowym można instalować na profilach o szerokości 16, 18 lub 22 mm. Oba rodzaje wózków dostępne są z wkładem szczotkowym służącym do czyszczenia szyny. Możliwe jest także przycięcie i zastosowanie dowolnej uszczelki szczotkowej z systemu firmy AGB.

Dostępny w ofercie AGAS system do drzwi podnoszono-przesuwny XC oferuje liczne rozwiązania dotyczące sposobu otwierania – na przykład z jednym skrzydłem przesuwnym i jednym stałym lub z dwoma centralnymi przesuwnymi na boki i dwoma bocznymi stałymi. System oferuje także możliwość spersonalizowania niskiego progu do dowolnego profilu.

Do systemu podnoszono-przesuwnego opracowano szereg akcesoriów, między innymi nakładki do zamka i wózka zasuwnicy, które są kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi na rynku systemami. Nakładki do wózków dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i można je stosować zarówno do progu, jak i szyn. Wśród dodatkowych akcesoriów znajduje się także górny uszczelniacz do centralnego punktu, który umożliwia uzyskanie wysokich parametrów wodoszczelności oraz przepuszczalności powietrza. System do drzwi posiada certyfikat potwierdzający przepuszczalność powietrza na poziomie 4, wody na poziomie 9A oraz wiatru na poziomie 2B/2C.

System dostępny jest z dwoma wariantami progu – Climatech i ClimaZero. Próg Climatech posiada zestaw łączących nakładek i wkładkę centralną między progiem a ramą, które pomagają w montażu, a także adapter, który można umieścić pod progiem Climatech posiadający funkcję odcięcia termicznego. Próg ten po zastosowaniu dodatkowych komponentów ClimaZero może także stanowić zlicowanie płaszczyzny wewnętrznej z zewnętrzną, gwarantując wygodę przemieszczania. System ClimaZero to niski próg gwarantujący dodatkowo spływanie deszczówki z progu Climatech na zewnątrz.