logo
Highline Tiles - Nowosciproduktowe.pl

Okładzina podłogowa Tiles & Planks w nowej kolekcji EGE


15-09-2020| 02:10| Źródło: Carpet Studio| Fot: Carpet Studio

Okładzina podłogowa Tiles & Planks to wejście na miękką, kojącą podłogę, pokrytą subtelnym wzorem o wysublimowanej ekspresji. Poznaj ponadczasowe struktury, gradienty i melanże, które tak łatwo pokochać. Zanurz się w uważnie tworzonych naturalnych materiałach, pełnych detali kamiennych powierzchniach i tkanych tekstyliach, delikatnie wyblakłych i o charakterze nadanym przez czas.


Okładzina podłogowa Tiles & Planks w nowej kolekcji EGE to zupełnie nowe, neutralne wzory, które ożywają dzięki delikatnej grze światła i cienia. Kolekcja stanowi połączenie elastyczności i estetyki, tak by komfort i naturalne piękno w prosty sposób mogły znaleźć się w Waszych kolejnych projektach.

Okładzina podłogowa jest ważniejsza niż kiedykolwiek

Kolekcja EGE Highline Express Tiles and Planks celuje w tworzenie wygodnych przestrzeni, w których ludzie chcą, a nie muszą przebywać. Podłoga i okładzina podłogowa stają się coraz bardziej istotnymi elementami w procesie tworzenia projektu wnętrza. Im większą uwagę projektanci zwracają na podłogę, tym istotniejszym materiałem okazują się płytki dywanowe. Kolekcja Tiles and Planks została zaprojektowana w ten sposób, by stanowić nie tylko utylitarny element wykończeniowy, ale przede wszystkim skarbnicę inspiracji o ogromnym potencjale. Ideą kolekcji jest nie tylko zoptymalizowanie biurową przestrzeń i jej funkcjonalności, ale także niebanalna i subtelna opowieść o wnętrzu i jego użytkownikach. Płytki dywanowe pomagają dojść do głosu emocjom, angażują zmysły i wspierają zdolności kognitywne, tworząc elastyczne i kreatywne przestrzenie.

Miksuj, mieszaj i obracaj

Wszystkie wzory są dostępne w kwadratach o wymiarach 48 x 48 cm i 96 x 96 cm oraz dodatkowo w prostokącie 24 x 96 cm. Możecie łatwo łączyć te trzy opcje, by stworzyć unikatową podłogę. Starannie wybrane wzory i kolory doskonale współgrają, bez względu na rozmiar i elementy kombinacji.

Ta koncepcja płytek pozwala na nieograniczoną kreatywność, ponieważ różnorodny efekt może być osiągnięty także dzięki sposobowi montażu. Monolityczne wersje każdego wzoru imitują wykładzinę w rolce, lecz jeśli zostanie zastosowany montaż szachownicowy, wzór i układ włókna tworzą zupełnie inny wyraz. Choć najpopularniejszy jest wzór imitujący ciosany łupek, ułożenie monolityczne także będzie dla płytek odpowiednie.

Elastyczność i możliwość dopasowania płytek dywanowych pozwalają na eksperymenty z różnymi formatami wnętrza. Pomaga to zdefiniować przestrzeń, taką jak miejsca spotkań czy ciche zakątki do pracy w skupieniu, prowadząc ludzi i wskazując kierunki przez odpowiednie wzornictwo.

Rekoloryzacja bez dodatkowych kosztów

Płytki dywanowe dostarczają mnóstwo opcji, możliwości, pomysłów i inspiracji. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji, w łatwy sposób można zrekoloryzować standardowe wzory, a tę usługę EGE oferuje bez dodatkowych opłat. Zespół projektowy EGE wesprze w procesie projektowym, pomagając nie tylko w wizualizacji i obliczeniach, ale także dopasowaniu specyfikacji technicznej, odporności, akustyki, komfortu, budżetu i terminu realizacji.

Na zielono: sześć jakości

Kolekcja EGE Highline Express Tiles oferuje wiele standardowych wzorów, które mogą zostać dopasowane kolorystycznie i wyprodukowane w jednej z sześciu różnych – ciętych lub pętelkowych – jakości, od 440 do 1400 g/m2 z przędzy ECONYL, ze standardowego poliamidu lub z mieszanki nowozelandzkiej wełny i nylonu – 80/20. EGE stosuje własne mieszanki wełny, znanej z niezrównanej jakości i doskonałych właściwości współtworzenia zdrowego i komfortowego środowiska we wnętrzu.

Trzy jakości Highline są produkowane z przędzy ECONYL, która jest wykonana ze zużytych sieci rybackich i odpadów przemysłowych. W połączeniu z opatentowanym przez EGE podkładem Ecotrust, wykonanym ze zużytych plastykowych butelek, otrzymujecie odpowiedzialną i zrównoważoną środowiskowo opcję. Wykładziny EGE są certyfikowane Cradle do Cradle oraz Indoor Air Comfort Gold – niezależnie, jaki koncept czy też jaki wzór wybierzecie.