logo
Okna Aluhaus - Nowosciproduktowe.pl

Okna Aluhaus do luksusowych wnętrz


03-11-2020| 02:08| Źródło: Aluhaus| Fot: Aluhaus

Niezależnie od tego, czy nasz dom reprezentuje styl klasyczny lub został stworzony na podstawie nowoczesnych trendów budowlanych ostatnich lat. Wszyscy chcemy, aby dom godnie nas reprezentował. Dlatego w tym artykule przedstawimy okna do luksusowych wnętrz, które nadają charakteru niezależnie od stylu i będą nam służyć przez lata.


Luksusowe okna dla klasycznych domów

W dobie tak wielu dostępnych modeli na rynku stolarki nie musimy ograniczać się wyborem do jednego producenta. Ostatnie lata pokazują, jak wielu inwestorów i deweloperów zmieniło swoje podejście do okien. Odeszliśmy od tanich „plastików” i wolimy zainwestować w produkty klasy premium, wiedząc, że ta inwestycja zwróci się w kolejnych latach. Jeśli zastanawiasz się jakie okna nadają się do wnętrz klasycznych, np.: starodawnych dworków lub dużych domów budowanych kilkadziesiąt lat temu. Odpowiedź brzmi: wysokie, wyposażone w szprosy oraz z wyraźnie podkreśloną ramą. Ciekawym rozwiązaniem stosowanym w dawnych salonach było wykorzystanie wysokich okien z łukiem u góry profilu. Kolorystyka najczęściej nawiązuje do kolorów spotykanych w naturze (mahoń, dąb).

Pamiętajmy, że domy budowane przed laty, nie były tak dobrze izolowane, jak ma to miejsce dzisiaj. Tym bardziej powinniśmy położyć nacisk na niski parametr przenikania ciepła Uw, który nie powinien być wyższy niż 1 [W/m2k]. Ciepły montaż wielowarstwowy będzie również słusznym posunięciem i pozwoli wyeliminować mostki termiczne, tworzące się na styku ramy okna z murem.

Rozwiązania dla domów nowoczesnych

Kolejnym krokiem na drodze podnoszenia poczucia luksusu w domu, jest zastosowanie okien bezramowych. Jak są skonstruowane? Sekret tkwi w wąskiej ramie schowanej wewnątrz muru. W przypadku okien aluminiowych Aluhaus istnieje możliwość przygotowania okien o dużej powierzchni szklenia, których rama zostanie schowana, dając poczucie absolutnego braku barier.

Okna bezramowe - Nowosciproduktowe.pl

Wykorzystanie ramy aluminiowej jest tutaj kluczowe. Pozwala ona na zachowanie wysokich parametrów izolacji termicznej i w przypadku okien z oferty Aluhaus — w zabudowie 90 i 75. Parametr Uw wynosi w takim wariancie od 0,7 [W/m2k]. Aluminium nadaje oknom szlachetności, ale również cechuje się znacznie większą sztywnością niż drewno lub PVC. Dzięki temu możemy tworzyć konstrukcje o wąskich profilach i dużej wytrzymałości, co z kolei pozwala na instalowanie dużych przeszkleń tak uwielbianych przez inwestorów.

Należy pamiętać, że opcja montażu okien w bezramowej formie, gdzie profil schowany jest wewnątrz muru, wymaga wyprowadzenia odwodnienia na zewnątrz.