logo
PAROC Fireplace Slab - Nowosciproduktowe.pl

Płyta PAROC Fireplace Slab – aby Święta były bezpieczne


29-12-2020| 09:00| Źródło: PAROC| Fot: PAROC

Kominek w salonie pełni wiele funkcji. Może być świetnym, dodatkowym źródłem ciepła w sezonie grzewczym, pełnić rolę domowej czytelni, a w Święta – pomóc Mikołajowi trafić z prezentami pod choinkę. Warto więc zadbać o dobrą kondycję „domowego ogniska”. W tym celu Paroc proponuje specjalną płytę PAROC Fireplace Slab.


Ze względu na obecność ognia, odpowiednie zabezpieczenie komina ma niebagatelne znaczenie – nie tylko z racji konieczności ochrony pozostałych konstrukcji budynku. Utrzymująca się wilgoć, sadza oraz wysokie temperatury mogą działać destrukcyjnie na przewód kominowy. Prawidłowo zaprojektowana i wykonana izolacja chłodzi gorące spaliny, a w konsekwencji zmniejsza różnicę temperatur oraz chroni przewody kominowe przed korozją. Niezbędne jest więc zastosowanie materiału, który poradzi sobie ze wszystkimi wymienionymi czynnikami. Doskonałym rozwiązaniem będzie płyta PAROC Fireplace Slab.

Niepalne płyty z wełny kamiennej PAROC Fireplace Slab 80 AL1 i 90 AL1 sprawdzają się doskonale jako izolacja termiczna i przeciwogniowa wnętrz obudowy kominków. Produkty z tej serii posiadają najwyższą możliwą klasę reakcji na ogień A1 i bez trudu wytrzymują temperaturę stałą sięgającą nawet 550oC. Niski współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie λ = 0,037 W/mK pozwala zatrzymać ciepło we wnętrzu, zwiększając komfort domowników i zmniejszając koszty ogrzewania domu jesienią i zimą.

Płyty z wełny kamiennej dodatkowo pokryte są specjalną folią aluminiową o wysokim oporze dyfuzyjnym pary wodnej, dzięki czemu skutecznie chronią przed kondensacją pary wodnej i korozją przewodów kominowych.


PAROC to energooszczędne i ogniochronne produkty i rozwiązania izolacyjne z wełny kamiennej przeznaczone dla nowych i remontowanych budynków, systemów HVAC< przemysłu stoczniowego, platform przybrzeżnych, a także dla sektorów akustycznego i przemysłowego. Z produktami wiąże się 80-letnia historia firmy, specjalistyczna wiedza o produkcji wełny kamiennej oraz wiedza techniczna i innowacje. Produkty wytwarzane są w Finlandii, Szwecji, Polsce, Rosji i na Litwie oraz dostarczane klientom w rozpoznawalnych opakowaniach w czerwono-białe paski.