logo
Płyta podłogowa PAROC SSB 1 - Nowosciproduktowe.pl-0

Płyta podłogowa PAROC SSB 1 na ciche i ciepłe święta


15-12-2020| 01:14| Źródło: PAROC| Fot: PAROC

Święta Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas, w którym pragniemy się wyciszyć – zarówno od stresów dnia codziennego, jak i… niepożądanych dźwięków, które mogą dobiegać z innych pomieszczeń. Kiedy chcemy zadbać o odpowiedni komfort akustyczny w domu, warto zwrócić uwagę na niestandardowe rozwiązanie w ofercie Paroc: płyta podłogowa PAROC SSB 1.


Płyta podłogowa PAROC SSB 1 to sztywna, niepalna, dźwiękochłonna płyta z wełny kamiennej służąca do izolacji akustycznej stropów międzykondygnacyjnych i podłóg pływających. Produkt sprawdza się doskonale w charakterze warstwy wyciszającej pod wylewką betonową – jest na tyle twarda, aby bez problemu znosić obciążenia ściskające od strony podłogi, lecz jednocześnie na tyle miękka, aby skutecznie redukować wibracje akustyczne przechodzące przez konstrukcje podłogi.

Jak to się dzieje? Odpowiada za to specjalne ułożenie włókien. W przeciwieństwie do standardowych płyt dachowych czy fundamentowych, wewnętrzna struktura PAROC SSB 1 opiera się na splocie poziomym. Taka budowa wpływa na mniejszą wartość sztywności dynamicznej płyty, a tym samym pozwala jeszcze skuteczniej niwelować ekspozycję domowników na niechciane, drażniące dźwięki uderzeniowe dochodzące z innych pomieszczeń.

Różnica w izolacyjności akustycznej podłóg z zastosowaniem płyty PAROC SSB 1, w porównaniu z produktem o układzie zaburzonym, może wynosić powyżej 5 dB na korzyść pierwszego rozwiązania. Oprócz świetnych parametrów akustycznych wynikających z niskiej sztywności dynamicznej płyt, produkt zapewnia optymalną izolację termiczną. Ze względu na niski współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie λ = 0,035 W/mK, płyta PAROC SSB 1 stanowi bardzo dobry wybór przy izolacji stropów międzykondygnacyjnymi nad pomieszczeniami nieogrzewanymi – piwnicami, garażami czy warsztatami. Taka kombinacja właściwości sprawia, że domownicy będą mogli cieszyć się ciepłymi i cichymi wnętrzami – nie tylko od święta!