logo
Magnetyczny zamek do drzwi - fot-1 - Nowosciproduktowe.pl

Poznaj magnetyczny zamek do drzwi TOUCH


16-02-2021| 12:53| Źródło: AGAS| Fot: AGAS

Opatentowany przez włoską firmę AGB magnetyczny zamek do drzwi TOUCH daje możliwość otwierania i zamykania drzwi bez tradycyjnej klamki, a także stworzenie aranżacji, w której drzwi zlicowane są ze ścianą. Wyjątkowe rozwiązanie dostępne jest w ofercie polskiego dystrybutora – firmy AGAS.


Magnetyczny zamek do drzwi TOUCH to rewolucyjne rozwiązanie w zakresie projektowania drzwi wewnętrznych. Zapewnia szerokie możliwości montażowe oraz wygodną, prostą i bezawaryjną obsługę. TOUCH to idealne rozwiązanie sprawdzające się nie tylko w przypadku ukrytych skrzydeł, w których klamka jest niewidoczna, ale także do drzwi zlicowanych ze ścianą i drewnianych rozwiązań z frezowanymi panelami.

Daje to ogromne możliwości projektowe, gdyż rozwiązanie umożliwia stworzenie gładkich aranżacji, w których drzwi stają się integralną częścią ściany i nie odbiegają od niej wizualnie. Ponadto, ukryta klamka z niewidoczną ościeżnicą jeszcze bardziej podkreśli ich nowoczesny, a nawet futurystyczny charakter. TOUCH pozwala na zrealizowanie najbardziej oryginalnych i kreatywnych wizji projektantów, w których drzwi mogą zarówno tworzyć całość z ozdobną ścianą, jak i być osobnym elementem dekoracyjnym.

Dzięki specjalnie opracowanemu systemowi regulacji, zamek TOUCH zapewnia idealnie domykanie skrzydeł drzwi. Zwolnienie magnesów następuje tylko w przypadku, kiedy skrzydło jest wyrównane z zaczepem. Zasięg magnesów można regulować za pomocą klucza imbusowego 2,5 mm. System TOUCH pozwala uniknąć problemów z regulacją zatrzasku rolkowego. Otwieranie lub zamykanie drzwi odbywa się za pomocą lekkiego pchnięcia skrzydła, które ukryte jest w ścianie. Kiedy drzwi są otwarte, magnesy chowają się i pozostają w jednej płaszczyźnie, nadając drzwiom minimalistyczny oraz harmonijny wygląd. Jest to możliwe dzięki zdejmowanej pokrywie z klipsem, która ukrywa śruby mocujące i trzpienie regulacyjne magnesów.

Zamek TOUCH posiada identyczne frezowanie jak zamek magnetyczny POLARIS, dzięki czemu jego wybór może zostać dokonany nawet wtedy, gdy rama drzwi została już zamontowana lub w przypadku wymiany skrzydła. Magnetyczny zamek do drzwi dostępny jest w wersji chromowanej o matowym wykończeniu, a także w kolorze białym i czarnym. Jego wymiary to 18 x 196 mm. Rozwiązanie sprawdzi się w nowoczesnych projektach domów oraz mieszkań prywatnych inwestorów, w których design traktowany jest z niezwykłą dbałością.