logo
kamera tapo c200, tp link extender

Rozbudowa Smart Home. Kamera c200 od Tapo oraz Tp-Link Mesh Wi-Fi Extender


15-03-2021| 09:31| Źródło: Tp-Link| Fot: Impatientstudio.com

Recenzja: kamera Tapo c200 i Tp-Link Extender RE550. Wcześniej pisaliśmy o kamerze Tapo c100 (więcej możesz przeczytać tutaj), natomiast jej starsza siostra – kamera Tapo c200 potrafi znacznie więcej.

Zdumiewająca jakość wideo

Jest to obrotowa kamera Wi-Fi do monitoringu domowego zapewniająca zdumiewającą jakość wideo – obraz w rozdzielczości 1080P sprawi, że wszystkie twoje nagrania będą niezwykle wyraźne i płynne. Można kontrolować, co się dzieje w domu i sprawdzić np. czy dzieci są bezpieczne podczas zabawy. W lepszej jakości nie przegapimy żadnego istotnego wydarzenia.

Szerokokątny obiektyw

Dzięki szerokokątnemu obiektywowi nic nie umknie naszej uwadze. Dodatkowo dzięki obrotowi lewo/prawo lub góra/dół mamy widok na całe pomieszczenie.

kamera tp-link tapo c200

Niezawodny tryb nocny

Kamera Tapo C200 pozostanie czujna przez całą noc. Tryb nocny z nagrywaniem w podczerwieni 850 nm obsługuje automatyczny filtr przełączania barwy przy słabym oświetleniu, wykrywając każdy ruch w odległości do 9 metrów.

Czujnik ruchu i powiadomienia

Głównym zadaniem kamery do monitoringu domowego jest zapobieganie włamaniom. Skieruj kamerę na drzwi wejściowe, garażowe czy wejście do piwnicy, aby zapewnić bezpieczeństwo domownikom i zabezpieczyć posesję.

Gdy kamera wykryje ruch, natychmiast otrzymasz powiadomienie, które może być zarówno zapowiedzią kuriera, jak i nieproszonego gościa. Tego drugiego skutecznie odstraszysz włączając alarm dźwiękowy i świetlny.

Obraz na żywo i dwukierunkowa transmisja audio

Nawet, gdy jesteś poza domem, możesz zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom. Obraz z kamery pozwoli ci sprawdzić, czy opiekunka odpowiednio się nimi zajmuje, a dwukierunkowa transmisja audio umożliwi ci przypomnienie maluchom, że o nich pamiętasz. Możesz też wykorzystać Tapo C200 do drobnych upomnień.

Tryb prywatny i bezpieczny zapis lokalny

Po włączeniu trybu prywatnego soczewki obiektywu kamery zostaną zasłonięte, by zapewnić ci pełną prywatność. Ponadto, stosowanie karty Micro SD skutecznie zapobiegnie atakom hakerskim. Warto zwrócić uwagę, że w modelu c200 karta micro SD jest sprytnie ukryta (pod obudową obiektywu), natomiast w modelu c100 była widoczna praktycznie na pierwszy rzut oka.

Prosta konfiguracja z aplikacją

Podłączenie kamery i skonfigurowanie jej naprawdę proste. Wystarczy pobrać aplikację Tapo na smartfona, podłączyć kamerkę do zasilania i postępować zgodnie z poleceniami zawartymi w aplikacji. Cała konfiguracja od ściągnięcia aplikacji do podłączenia i wyświetlenia pierwszych kadrów wynosi maksymalnie 10 minut. Oczywiście czas ten zależy od tego jak poruszamy się w świecie aplikacji, czy nasz internet jest szybki oraz czy pamiętamy hasło do Wi-Fi 😉

No właśnie.. a co w przypadku gdy kamera ma być podłączona w jakimś miejscu gdzie zasięg sieci Wi-Fi jest ledwo „wyczuwalny”. Co zrobić jeżeli chcielibyśmy np. zamontować kamerę Tapo c200 w garażu lub kamerę zewnętrzną Tapo c300, które są oddalone o kilka/kilkanaście metrów od routera domowego? Na szczęście jest na to rozwiązanie – Tp-Link Mesh Wi-Fi Extender. Jest to uniwersalny wzmacniacz sieci bezprzewodowej AC1900.

Bez odpowiedniego wsparcia router może mieć problem, by dostarczyć sygnał Wi-Fi do każdego zakamarka domu. RE550 łączy się bezprzewodowo z Twoim routerem, aby doprowadzić sygnał Wi-Fi wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne, zapewniając kompleksowe pokrycie siecią.

Korzystaj z sieci mesh nie wymieniając routera

Poruszaj się swobodnie po domu i nie trać sygnału Wi-Fi. Technologia TP-Link Mesh to łatwy sposób na utworzenie jednolitej sieci mesh, obejmującej swoim zasięgiem całą powierzchnię domu. Wystarczy, że podłączysz RE550 do routera OneMesh™. Nie musisz już błądzić po domu w poszukiwaniu stabilnego połączenia! Jeżeli posiadasz router Tp-Link np. Archer A9 w wersji V4.0 lub wyższej, wystarczy, że zaktualizujesz firmware urządzenia do wersji rozszerzonej o technologię OneMesh. Następnie podłączasz Extender RE550 do routera i korzystasz z sieci Mesh.

Do 1900 Mb/s w dwóch pasmach

RE5500 łączy się bezprzewodowo z Twoim routerem Wi-Fi, zwiększając wydajność pasm Wi-Fi aż dwukrotnie. Zapewniając aż 600 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 1300 Mb/s w paśmie 5 GHz wzmacniacz umożliwia jednoczesne połączenie większej liczby urządzeń. Pasmo 2,4 GHz świetnie sprawdzi się w przypadku wysłania wielu wiadomości e-mail i surfowania po Internecie, natomiast obsługa zadań wymagających większej przepustowości, takich jak gry online lub transmisja strumieniowa w jakości HD wymaga połączenia się z pasmem 5 GHz.

Tryb punktu dostępowego

RE550 to znacznie więcej niż bezprzewodowy wzmacniacz sygnału. Gdy podłączysz kabel Ethernet do portu urządzenia, z łatwością przekształcisz sygnał przesyłany przewodem na sygnał bezprzewodowego, dwupasmowego punktu dostępowego 3×3 MU-MIMO.

Zarządzanie łatwiejsze niż myślisz

Skonfiguruj sieć Wi-Fi oraz zarządzaj routerem i wzmacniaczem sygnału za pomocą aplikacji TP-Link Tether, którą bez problemu pobierzesz na swój smartfon z systemem Android lub iOS. Konfiguracja jest bardzo prosta i intuicyjna. Podsumowując nasze testy warto zwrócić uwagę na kompleksowość rozwiązań Tp-Link, łatwość ich konfiguracji oraz niezawodność. Tp-Link stale rozbudowuje swoją bazę produktową (nie tylko z serii Tapo) i poszerza swoją ofertę o kolejne nowości, które rozbudują nasze domowe Smart Home. Polecamy!