logo
Samsung Health Monitor - Nowosciproduktowe.pl

Samsung Health Monitor z funkcją pomiaru ciśnienia


03-02-2021| 11:20| Źródło: Samsung| Fot: Samsung

Aplikacja Samsung Health Monitor – pozwalająca użytkownikom śledzić swój stan zdrowia będzie niebawem dostępna w kolejnych 32 krajach. Za jej pomocą właściciele Galaxy Watch3 i Galaxy Watch Active2 będą mogli skorzystać z opcji monitorowania ciśnienia krwi i wyników EKG. W dowolnym miejscu i czasie będą więc mieli dostęp do aktualnych informacji dotyczących ich stanu zdrowia.


Aplikacja Samsung Health Monitor otrzymała oznakowanie „CE” w grudniu 2020 r., co umożliwiło rozszerzenie usługi na 28 krajów europejskich. Znakiem „CE” wyróżniane są produkty spełniające określone przez Unię Europejską wymogi w zakresie bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska. Teraz użytkownicy w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemczech, Grecji, Islandii, Irlandii, Holandii, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, Łotwie, Litwie i Słowacji oraz we Włoszech będą mogli łatwo i wygodnie korzystać z zaawansowanych opcji pomiaru ciśnienia krwi i EKG. Co więcej, aplikacja została także wprowadzona w Chile, Indonezji, Serbii i ZEA, będzie więc dostępna aż w 32 nowych krajach.

– Od wprowadzenia aplikacji na koreański rynek w czerwcu ubiegłego roku już niemal milion osób zarządza swoim zdrowiem za pośrednictwem Samsung Health Monitor – mówi TaeJong Jay Yang, Corporate SVP and Head of Health Team, Mobile Communications Business w Samsung Electronics. – Nie ustajemy w wysiłkach mających na celu zaoferowanie tej innowacyjnej usługi jeszcze większej liczbie użytkowników na całym świecie. Wejście na nowe rynki stanowi kolejny kamień milowy w realizacji tej misji.

Pomiar ciśnienia krwi

Wysokie ciśnienie krwi powszechnie łączy się z chorobami mózgu, nerek i serca, a jeśli nie jest leczone, może doprowadzić do udaru i choroby wieńcowej. Smartwatche Galaxy oferują możliwość dokonania pomiaru ciśnienia za pośrednictwem aplikacji Samsung Health Monitor zapewniającej użytkownikom wgląd w ich stan zdrowia i pozwalającej im podejmować świadome decyzje dotyczące ich dobrostanu.

Po skalibrowaniu Galaxy Watch3 lub Galaxy Watch Active2 z tradycyjnym aparatem do mierzenia ciśnienia by w dowolnym miejscu i czasie zmierzyć swoje ciśnienie krwi, wystarczy wybrać opcję „Dokonaj pomiaru”. Urządzenie zrobi to, analizując falę tętna, którą śledzą specjalne czujniki. Program bada następnie relację między wartością kalibracji a zmianą ciśnienia, w efekcie czego określa wysokość ciśnienia krwi.

EKG

Szacuje się, że na całym świecie ok. 33,5 mln osób doświadcza migotania przedsionków, będącego często występującą formą nieprawidłowego rytmu serca. Migotanie przedsionków jest częstą przyczyną powikłań sercowych, w tym zakrzepów, niewydolności i udaru.

Funkcja EKG analizuje elektryczną aktywność serca za pośrednictwem czujnika umieszczonego w Galaxy Watch3 lub Galaxy Watch Active2. Wystarczy usiąść wygodnie, uruchomić aplikację Samsung Health Monitor i upewnić się, że smartwatch dobrze przylega do nadgarstka. Następnie należy oprzeć przedramię o poziomą powierzchnię i opuszkiem palca drugiej dłoni delikatnie dotknąć górnego przycisku zegarka i przytrzymać go przez 30 sek. Aplikacja zmierzy tętno i rytm serca, który sklasyfikuje następnie jako „rytm zatokowy” (normalne, regularne bicie serca) lub jako „migotanie przedsionków” (nieregularne bicie serca).

Samsung Health Monitor – dostępność

Aby móc wykonywać pomiar ciśnienia krwi i EKG, użytkownicy muszą mieć zainstalowaną aplikację Samsung Health Monitor zarówno na swoim Galaxy Watch3 lub Galaxy Watch Active2, jak i na smartfonie Galaxy. Aplikacja ta jest instalowana automatycznie, gdy użytkownicy aktualizują swój smartwatch Galaxy do najnowszej wersji za pośrednictwem aplikacji Galaxy Wearable. Aplikacja przekieruje użytkowników do strony w Galaxy Store, z której mogą pobrać aplikację na smartfona. Aktualizacja aplikacji Samsung Health Monitor będzie stopniowo udostępniana na Galaxy Watch3 i Galaxy Watch Active2 od 4 lutego.