logo
Surface Duo - Nowosciproduktowe.pl

Surface Duo stworzony dla mobilnej wydajności


23-09-2020| 12:30| Źródło: Microsoft| Fot: Microsoft

Kiedy siedem lat temu tworzyliśmy urządzenie z linii Surface, chcieliśmy rzucić wyzwanie panującym trendom, na nowo definiując oczekiwania dotyczące tego, jakie powinno być urządzenie produktywne, i co dzięki niemu jesteśmy w stanie zrobić – mówi Panos Panay, Chief Product Officer, Windows & Devices


I kontynuuje – Mówiąc prościej, chcieliśmy pomóc ludziom w realizacji ich codziennych zadań. Nie zamierzaliśmy łączyć dwóch istniejących sprzętów – tabletu i laptopa. Mieliśmy wizję, jak wykorzystać najlepsze elementy każdego z nich, aby stworzyć coś zupełnie nowego. Aby znaleźć idealne połączenie sprzętu i oprogramowania, które uwalnia bardziej intuicyjny sposób pracy i tworzenia. Spotkaliśmy się z pewnym sceptycyzmem, ale ostatecznie narodziła się nowa kategoria, która napędzała rozwój branży komputerów osobistych. Co więcej, zachowania zaczęły się zmieniać. Ludzie otworzyli oczy na pomysł, że obsługa za pomocą dotyku nie powinna być przeznaczona wyłącznie dla tabletów i telefonów. A możliwość wykonywania zadań nie powinna ograniczać się tylko do siedzenia przed tradycyjnym komputerem

Dzisiaj, gdy patrzymy w przyszłość na kolejną odsłonę mobilnej wydajności i kreatywności, widzimy tę samą szansę na stworzenie czegoś nowego z Surface Duo – nie po to, by wymyślać na nowo telefon, ale by zainspirować ludzi do ponownego przemyślenia, jak chcą używać urządzenia, które na co dzień noszą przy sobie. Surface Duo łączy w sobie możliwości usług Microsoft 365 i pełny ekosystem aplikacji mobilnych na Androida w jednym urządzeniu z dwoma ekranami, które można zabrać ze sobą wszędzie.

Surface Duo posiada dwa wyświetlacze PixelSense™ Fusion, które po otwarciu tworzą jeden duży ekran o przekątnej 8,1 cala. Zawias pracuje w zakresie 360 stopni, co pozwala na korzystanie z każdego ekranu osobno lub razem, w różnych trybach. Dołącz do spotkania na Microsoft Teams i zobacz uczestników na jednym ekranie, prezentując slajdy PowerPoint na drugim. Otwórz aplikację Amazon Kindle i czytaj książkę, jak tradycyjną książkę. Ustaw ekran Surface Duo jak namiot i oglądaj wideo bez wykorzystania rąk. Użyj urządzenia w trybie tworzenia, aby szybko odpowiedzieć na wiadomości e-mail lub przechyl je do pozycji pionowej, w celu uzyskania bardziej płynnego sposobu przewijania stron internetowych oraz zdjęć. Sparuj Surface Duo z obsługiwanym kontrolerem wyposażonym w łączność Bluetooth, aby grać w gry na Xbox Game Pass Ultimate lub z Surface Earbuds, aby słuchać ulubionych piosenek i podcastów. Przy użyciu pióra Surface Slim Pen, łatwo sporządzisz notatki.

Surface Duo to bardziej produktywna realizacja zadań

Zaprojektowaliśmy Surface Duo z myślą o ludziach, którzy chcą wykonywać wiele czynności z poziomu urządzenia, które zmieści się w ich kieszeni. Jak wynika z wewnętrznego badania, trzy na cztery osoby mają problemy z realizacją złożonych zadań, będąc z dala od swojego komputera. To dlatego, że smartfony z pojedynczym ekranem nie są stworzone do łatwej pracy nad wieloma sprawami jednocześnie. Pomyśl o tym. Wciąż trzeba przełączać się pomiędzy aplikacjami, aby zrealizować choćby najważniejsze zadania, to rozprasza i sprawia, że traci się rytm pracy. Przykładowo drugi monitor na Twoim biurku pozwala otworzyć dwie różne aplikacje na ekranach obok siebie, porównywać informacje z różnych źródeł, łatwo przenosić zdjęcia, dokumenty i pliki pomiędzy nimi. Dzięki temu pracujesz szybciej. Wiemy, że urządzenia z podwójnym ekranem nie tylko pomogły ludziom szybciej realizować zadania, ale również były bardziej intuicyjne, co sprawia, że są one powszechnie preferowanym narzędziem zwiększającym produktywność.

Nowy sposób wykorzystania ulubionych aplikacji

Możliwość korzystania z dwóch ekranów jednocześnie na urządzeniu mobilnym ma realny wpływ na to, jak tworzysz, jak udostępniasz i jakie masz odczucia podczas używania produktu. Podobnie jak w przypadku gotowania, gdy łączysz dwa smaki, które doskonale się uzupełniają, niektóre aplikacje zyskują nowy wymiar, gdy używasz ich obok siebie. Obejrzyj film, nie pomijając wątku tekstowego z przyjaciółmi. Czytaj i rób notatki. Patrz w kalendarz, gdy odpowiadasz na wiadomość e-mail, aby umówić się na spotkanie. Porównaj dwa produkty obok siebie, gdy robisz zakupy online. Możesz tworzyć własne grupy aplikacji i otwierać je jednym dotknięciem bezpośrednio z ekranu głównego. Możesz też z łatwością przenosić aplikacje między ekranami. Wybierz jedną ze swoich ulubionych aplikacji Microsoft 365 lub innych ze sklepu Google Play i połącz je w pary.

Innowacyjny design Surface Duo

W celu ożywienia doświadczeń użytkowników, wynaleźliśmy nowe technologie, które pozwalają Surface Duo obsługiwać każdy ekran indywidualnie lub razem jako jeden. Duo używa niestandardowej kombinacji pikseli (pixel stack), a każdy zestaw paneli poddawany jest szczegółowej kalibracji koloru i skali jasności. Opracowaliśmy nowe procesy produkcyjne, aby aktywnie wyrównywać piksele na ekranach. W przypadku zawiasów Dynamic 360 stopni, specjalnie zaprojektowane kable łączą wyświetlacze, aby pracować razem, w różnych pozycjach. Zaprojektowaliśmy zupełnie nową, dwusystemową architekturę, aby zapewnić optymalną wydajność i żywotność baterii przy zachowaniu najsmuklejszej i najlżejszej możliwej konstrukcji. Każdy szczegół, od układu płyty głównej i baterii wielokomórkowej, po rozmieszczenie czujników inercyjnych, mikrofonów i anten, został celowo zaprojektowany tak, by zapewnić zupełnie nowy model interakcji pomiędzy dwoma ekranami.

Najlepsze połączenie aplikacji Microsoft 365 i Android™

Stworzyliśmy Surface Duo po to, aby zapewnić użytkownikom Microsoft 365 w pełni mobilne doświadczenie, dostęp do wszystkich aplikacji dla systemu Android w sklepie Google Play oraz bezproblemową współpracę z komputerem z systemem Windows 10. Pracowaliśmy nad optymalizacją aplikacji takich jak Office, Outlook, Teams, Edge, OneNote, OneDrive, Microsoft To Do i wielu innych, aby mogły działać na dwóch ekranach. Jednocześnie rozwijaliśmy system Windows, aby maksymalnie zwiększyć wartość dodaną dla osób korzystających z telefonów z systemem Android. Dzięki aplikacji Twój Telefon na Surface Duo możesz otrzymywać powiadomienia i wiadomości tekstowe, wykonywać i odbierać połączenia, udostępniać zdjęcia, a nawet odzwierciedlać dwuekranowe doznania płynące z użytkowania Duo bezpośrednio na komputerze z systemem Windows. Pliki można w łatwy sposób przekazywać pomiędzy Surface Duo a komputerem. Dzięki temu wysyłanie sobie samemu e-mail czy wiadomości tekstowych odchodzi w zapomnienie.

Produkty z linii Surface zawsze odgrywały istotną rolę w rozwoju systemu Windows, m.in. w zakresie wprowadzania nowych doświadczeń związanych ze sprzętem i oprogramowaniem. Wraz z Surface Duo chcemy kształtować kategorię produktów dwuekranowych poprzez zapewnienie spójności pomiędzy doświadczeniami klienta, a procesem budowy aplikacji przez programistów. Podczas gdy uwalniamy nowe doświadczenia płynące z wykorzystania Duo, ściśle współpracujemy z Google w celu stworzenia dodatków do systemu operacyjnego Android. W ten sposób przecieramy szlaki innym aplikacjom, które posłużą do wykorzystania pełnej mocy dwóch ekranów.

Koncentrujemy się na dostarczaniu przemyślanych i świadomych innowacji oraz przesuwaniu istniejących granic kategorii, aby nie tylko rozwijać technologię, ale także wspierać ludzi. W przypadku Surface Duo nie skupialiśmy się na obszarach, które są już rozwijane przez inne podmioty. Procesory i połączenia sieciowe będą coraz szybsze, a kamery będą coraz lepsze z nami lub bez nas. Zamiast tego, podjęliśmy inne działania. Jak w przypadku każdej nowej kategorii urządzeń, użytkownicy będą dopasowywali je do swojego stylu życia i przepływu pracy na różne sposoby. Gdy wprowadziliśmy Surface Pro, nie wszyscy wierzyli, że tablet może zastąpić ich laptopa. Ostatecznie tak właśnie się stało. Aby stworzyć coś „innego” potrzeba dużo cierpliwości i wiary. Poprzez linię Surface robimy to już od ponad siedmiu lat, a wielu z Was ruszyło w tę podróż razem z nami. Teraz nie możemy się doczekać aż fani Surface, Microsoft 365 i systemu Android doświadczą Surface Duo.

Surface Duo jest dostępny w przedsprzedaży w Stanach Zjednoczonych w cenie od 1 399.99 dolarów.