logo
Ultrabooki LG, nowosciproduktowe.pl

Ultrabooki LG gram 2021 zachwycają dużymi ekranami


11-01-2021| 10:44| Źródło: LG| Fot: LG

Niezwykle lekkie ultrabooki LG oferują większy ekran i stylowy wygląd, zachowując przy tym wysoką wydajność i mobilność.


Podczas targów CES 2021, które po raz pierwszy odbywają się całkowicie online, firma LG Electronics zaprezentuje oczekiwaną linię nowych ultrabooków LG gram. Nowe modele są ultralekkie i niezwykle wygodne w użyciu. Ponadto wyróżniają się długim czasem pracy na jednym ładowaniu akumulatora. To wszystko zapewnia komfort pracy i rozrywki w każdym miejscu. Dodatkowym atutem tych mobilnych urządzeń są zwiększające efektywność ekrany o formacie 16:10, a także nowy, stylowy design.

Zróżnicowana oferta produktowa obejmuje pięć modeli: LG gram 17 (17Z90P), LG gram 16 (16Z90P), LG gram 14 (14Z90P), LG gram 2-w-1 16 (16T90P) i LG gram 2-w-1 14 (14T90P). Wszystkie wyposażono w ekrany o proporcjach 16:10, co zapewnia najwyższą wydajność. Ze względu na większą powierzchnię monitora – w porównaniu z formatem 16:9, zazwyczaj stosowanym w komputerach przenośnych – najnowsze ultrabooki LG gram mogą wyświetlać więcej informacji. Poza tym, aby ułatwić wpisywanie tekstów, w kompaktowych ultrabookach powiększono klawiaturę i touchpad, nie umniejszając praktycznych walorów nowych urządzeń.

Marka LG gram to synonim wybitnego poziomu mobilności i najwyższej wydajności, ustanawia coraz bardziej wymagające standardy na rynku ultrabooków. Ze względu na eleganckie, stylowe wzornictwo oraz wyświetlacze o formacie 16:10, zachowując lekkość, nasze najnowsze laptopy LG gram zapewniają konsumentom większą efektywność. Oddają też bardziej realistyczny obraz, niezależnie od tego, w jakich warunkach z nich korzystamy.

Jang Ik-hwan, wiceprezes oraz szef biznesu IT w dziale Business Solutions firmy LG Electronics.
  • Wyświetlacze użyte w prezentowanych ultrabookach idealnie sprawdzają się zarówno podczas pracy, jak i rozrywki. Mają bowiem wysoką rozdzielczość i 99-procentowe pokrycie (typowo) przestrzeni barw DCI-P3. Gwarantują przez to wspaniałą jakość obrazu o żywych, precyzyjnie odwzorowanych kolorach, znakomitym kontraście i wyraźnych detalach. Nowym rozwiązaniem w modelach na 2021 rok jest zastosowanie bardzo cienkiej ramki wokół wyświetlacza. Pomaga ona lepiej skupić uwagę w trakcie pracy i nadaje urządzeniu klasy premium jeszcze bardziej wyszukany wygląd.
  • Ultrabooki LG gram zostały zweryfikowane pod kątem wymagań platformy Intel® Evo™ i potrafią sprostać potrzebom najbardziej wymagających użytkowników. Wyposażone zostały w procesor Intel® CoreTM jedenastej generacji, kartę graficzną Iris® Xe oraz szybką pamięć LPDDR4x. Co więcej, w modelach LG gram 17Z90P, 16Z90P i 16T90P zastosowano wydajny akumulator o pojemności 80 Wh. Pozwala on na długotrwałą pracę urządzenia bez konieczności częstego ładowania.
  • Flagowy model LG gram 17 z ekranem o przekątnej 17 cali waży tylko 1,35 kg, co zapewnia wygodę i komfort pracy. Równie praktyczne są przenośne modele LG gram 16 oraz LG gram 14. Mają zaledwie 1,68 cm grubości, a wagę – odpowiednio – 1,19 kg oraz 999 gramów. Niezwykle wąska ramka i konstrukcja z ukrytymi zawiasami pozwalają wszystkim trzem modelom osiągnąć imponujący współczynnik proporcji ekranu do obudowy (STBR) – wynosi on 90 procent.
  • Obie wersje – 16- i 14-calowa – nowego LG gram 2-w-1 gwarantują niesamowitą swobodę pracy dzięki unikalnym zawiasom firmy LG o kącie obrotu 360 stopni i wyjątkowej lekkości. LG gram 2-w-1 dodatkowo wyposażony został w rysik, który kompatybilny jest z technologią Wacom AES 2.0. Zapewnia lepszą nawigację i kontrolę, co przekłada się na płynne, precyzyjne pisanie oraz rysowanie.

Odwiedzający wirtualne stoisko LG na targach CES 2021 będą mogli obejrzeć najnowsze ultrabooki z serii LG gram oraz przekonać się o ich wydajności i funkcjonalności. Zachęcamy do śledzenia informacji o targach CES. Będą one publikowane w mediach społecznościowych z hasztagiem #LGCES2021.

Więcej informacji produktowych na stronie producenta.