logo
Akumulatory EXIDE - Nowosciproduktowe.pl

Akumulatory Exide Premium i Centra Futura w nowym, przyjaznym dla środowiska wydaniu


10-05-2021| 09:14| Źródło: Exide| Fot: Exide

Akumulatory Exide Premium i Centra Futura pojawią się na rynku w nowoczesnym czarnym bloku z plastiku pochodzącego z recyklingu. Zmiana ta pozwoli fabrykom Exide na roczne obniżenie emisji CO2 o 2700 ton, zmniejszenie zużycia wody o 8 milionów litrów oraz na redukcję zużycia ropy naftowej o 1,2 miliona litrów.


Akumulatory Exide – nowy wygląd

Akumulatory Exide w nowym wydaniu posiadają szczelnie zamknięte wieczko z labiryntowym układem kanałów odgazowujących oraz zabezpieczeniem przeciwiskrowym, stanowiące najwyższy standard bezpieczeństwa, który zawsze był gwarantowany w przypadku gam Premium i Futura. Nowy projekt bloku i wieczka jest oparty na doświadczeniu z rynku oryginalnego wyposażenia (OE), który Exide oferuje największym producentom pojazdów. Oznacza to, że klienci z rynku wtórnego mogą być pewni, iż kupują akumulator, spełniający nawet najbardziej surowe wymagania producentów samochodów.

Zmiana dotyczy wszystkich pierwszych marek Exide – nowy czarny blok otrzymają akumulatory Exide Premium oraz Centra Futura. Nowy projekt jest spójny z wyglądem akumulatorów z gamy AGM i EFB, a wykorzystanie elementów pochodzących z recyklingu w dużym stopniu odciąży środowisko naturalne.

Znaczne zmniejszenie wpływu na środowisko

Czujemy się zobowiązani do minimalizowania naszego wpływu na środowisko. Z przyjemnością informujemy, że nowy projekt akumulatora Exide Premium to ważna część tej misji.

– mówi Stefan Stübing, President & Chief Executive Officer Exide Technologies.

Zmniejszenie emisji CO2 o 2 700 ton w skali roku to duże osiągnięcie, które mobilizuje nas do dalszego zastanawiania się nad naszymi możliwościami w zakresie ochrony środowiska naturalnego” – dodaje Stefan Stübing.

Exide Premium i Centra Futura są wyposażone w technologię Carbon Boost 2.0 – unikalne rozwiązanie Exide, polegające na zastosowaniu dodatków węglowych na płytach ujemnych akumulatora. Rozwiązanie to umożliwia do dwóch razy szybsze ładowanie w porównaniu ze standardowymi akumulatorami. Szybsze doładowanie gwarantuje wyższy średni stan naładowania przez cały okres użytkowania akumulatora, co zmniejsza ryzyko wystąpienia niespodziewanej awarii, a ponadto wydłuża jego żywotność. Exide Premium i Centra Futura to najlepsze w swojej klasie akumulatory, odpowiednie do pracy w ekstremalnych temperaturach, przy dużym zapotrzebowaniu energetycznym pojazdu i intensywnej jeździe miejskiej.