logo

Mercedes-Benz i Moncler prezentują PROJEKT MONDO G


08-03-2023| 12:00| Źródło: Mercedes-Benz| Fot: Mercedes-Benz

PROJEKT MONDO G na nowo interpretuje kultową Klasę G z wykorzystaniem charakterystycznych kodów wzornictwa Moncler. Wyraziste cechy Klasy G łączą się tu z elementami inspirowanymi kurtką puchową Moncler.


PROJEKT MONDO G po raz pierwszy zaprezentowano na pokazie Moncler pt. „Sztuka geniuszu”, w trakcie londyńskiego tygodnia mody. Goszcząc u Moncler, Mercedes-Benz wystąpił w towarzystwie innych cenionych marek i artystów, takich jak Alicia Keys, Pharrell Williams, Adidas Originals, FRGMT, Salehe Bembury, Palm Angels czy ROC NATION by Jay-Z. Podczas immersyjnego wydarzenia na żywo w londyńskiej hali Olympia francuska firma przedstawiła nową wizję Moncler Genius, w ramach której przekształca swój model współpracy w platformę współkreacji w różnych obszarach, m.in. sztuki, technologii, sportu, muzyki oraz designu.

Mercedes-Benz i Moncler podzielają pasję do innowacji, zwięzły język projektowania oraz pionierskie podejście do międzykulturowej współpracy. Teraz obaj partnerzy zjednoczyli siły, aby zaprezentować potencjał swojej kreatywności i pokazać, dokąd może zaprowadzić połączenie światów obu marek. Motyw „Sztuka wyobraźni” stanowi inspirujące przesłanie: by marzyć o wielkich rzeczach, bez ograniczeń eksplorować nowe terytoria i osiągać to, co niemożliwe.

Dzieło sztuki zaprojektowane w ramach współpracy Mercedes-Benz z Moncler łączy charakterystyczne cechy kultowej Klasy G z elementami inspirowanymi stylowymi kurtkami puchowymi Moncler. Efekt: spektakularny kontrast kanciastych kształtów Klasy G z miękkimi, płynnymi liniami pikowanej tkaniny. Oba te produkty są niepowtarzalne, niepodrabialne, a zarazem funkcjonalne – i w ciągu ostatnich dekad zyskały pozycję lifestyle’owych przedmiotów o luksusowym statusie. Zrodzony z fuzji przeciwieństw PROJEKT MONDO G zaprasza, by doświadczyć transformacji czysto użytkowego przedmiotu w designerski manifest. Jego imponujące wymiary to: 4,6 m długości, 2,8 m wysokości, 3,4 m szerokości (z kołami) i 2,5 tony wagi.

Z bliska uwagę zwracają kolejne charakterystyczne cechy inspirowane zarówno z Klasą G, jak i kurtką Moncler. Tworzą one dodatkowe ekscytujące kontrasty. Patyna przypomina widoczne ślady użytkowania, nawiązujące do funkcjonalności i praktyczności. Zapewnia przy tym wizualny kontrapunkt dla wyrafinowanych powierzchni o wysokim połysku, które stanowią ukłon w stronę świata luksusu. Nieprzypadkowo PROJEKT MONDO G ma również ogromny zamek błyskawiczny – kolejny element, który celowo rzuca się w oczy i jest odniesieniem do wszechstronności obu produktów: samochodu oraz kurtki.