logo
Casio G-SHOCK MTG-B2000PH - Nowosciproduktowe.pl

Casio G-SHOCK MTG-B2000PH inspirowany pięknem Niebieskiego Feniksa


03-03-2021| 08:00| Źródło: CASIO Computer| Fot: CASIO Computer

Spółka Casio Computer Co., Ltd. ogłosiła dodanie specjalnego nowego produktu do rodziny odpornych na wstrząsy zegarków G-SHOCK. Nowy zegarek Casio G-Shock MTG-B2000PH należy do linii produktów, charakteryzujących się konstrukcją wykorzystującą właściwości zarówno metali, jak i żywic.


Wzornictwo zastosowane w zegarku Casio G-SHOCK MTG-B2000PH inspirowane jest mityczną postacią Niebieskiego Feniksa wywodzącą się z tradycji ludowej, a efekt ten uzyskano poprzez zastosowanie tęczowego platerowania jonowego na ramce szkiełka i koperty.

W swoich zegarkach G-SHOCK Casio z zaangażowaniem poszukuje innowacyjnych form ekspresji, wykorzystując wzornictwo integrujące kolorystykę, materiały i wykończenie (ang. color material finisz; CMF). Zegarki G-SHOCK o metalowej konstrukcji w ostatnich latach spotkały się z entuzjastycznym odbiorem na rynku. Casio idzie o krok dalej, stosując w tych metalowych modelach platerowanie jonowe, technologie grawerowania laserowego i nowe materiały w celu stworzenia całkowicie nowego, oryginalnego wzoru wartego zegarków G-SHOCK.

Nowy zegarek Casio MTG-B2000PH ma tęczowe platerowanie jonowe zastosowane na ramce szkiełka i kopercie, jak również wielokolorową tarczę, stanowiącą przejaw motywu inspirowanego postacią Niebieskiego Feniksa, ptaka wywodzącego się z mitologii wschodu, przynoszącego pomyślne wieści. Ramka szkiełka charakteryzuje się odrębną konstrukcją oddzieloną od koperty. Warstwy cieniowanych barw od żółtego do czerwonego zastosowano poprzecznie na ramce szkiełka i podłużnie na kopercie – na jasnoniebieskim platerowaniu jonowym, przypominającym płomienie, w celu osiągnięcia mistycznej kolorystyki, w której przenikają się niezliczone odcienie. Subtelne różnice kolorystyczne wynikające z zastosowania platerowania jonowego oznaczają, że każdy zegarek jest unikatowy i nie ma dwóch identycznych egzemplarzy. Tarcza również charakteryzuje się wzornictwem opartym na wielobarwnych akcentach bazujących na kolorach różowym czy pomarańczowym. Półprzezroczysty granatowy pasek dopełnia wyglądu zegarka olśniewającą wizją Niebieskiego Feniksa.

Przyciągającemu uwagę wyglądowi zegarka towarzyszą jego znakomite funkcje. Zegarek ten jest nie tylko wyposażony w kalibrację czasu za pomocą fal radiowych, lecz również w automatyczną synchronizację godziny po sparowaniu ze smartfonem poprzez specjalną aplikację. Funkcje te zapewniają doskonały komfort użytkowania: zegarek automatycznie dostosowuje godzinę do czasu lokalnego po zmianie strefy czasowej, przy czym żadne czynności ze strony użytkownika nie są konieczne.