logo
Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE

Bioceramic MoonSwatch Mission To The Moonphase ponownie ląduje na księżycu


09-04-2024| 12:23| Źródło: Swatch| Fot: Swatch

Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE po raz drugi. Po modelu, który miał premierę 26 marca, swoim całkowicie czarnym zegarkiem NEW MOON Swatch nawiązuje teraz do nowiu księżyca. Podobnie jak model FULL MOON, ten zegarek również ma tarczę z fazami księżyca z sylwetką Snoopy’ego ucinającego sobie drzemkę na srebrnym globie.


Dwa lata po rozpoczęciu legendarnej współpracy z marką OMEGA, Swatch wypuszcza nie jeden, ale dwa nowe, nielimitowane modele poświęcone Księżycowi. Model NEW MOON ma czarną tarczę faz księżyca z czarnym, półprzezroczystym elementem przesłaniającym, co jest odwołaniem do księżyca w nowiu. Zegarek Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE – NEW MOON dostępny jest od 8 kwietnia wyłącznie w wybranych salonach firmowych Swatch. Tak jak w przypadku całej kolekcji Bioceramic MoonSwatch, jedna osoba może zakupić w jednym salonie Swatch tylko jeden zegarek dziennie.

W mniejszej tarczy na godzinie 2 na księżycu leży Snoopy, maskotka NASA. Na elemencie przesłaniającym tarczę z fazami księżyca i na samej tarczy znajduje się ukryty cytat z komiksu o Snoopy’m, otoczony półksiężycami i gwiazdami, widoczny w świetle UV. Najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Amerykańską Agencję Kosmiczną osobom i instytucjom za nadzwyczajne osiągnięcia związane z bezpieczeństwem lotu załogowego lub sukcesem misji nosi nazwę Silver Snoopy Award. Ta prestiżowa nagroda została w roku 1970 przyznana OMEGA za rolę, jaką marka odegrała w historii badań kosmosu, w tym za ważny wkład w bezpieczne sprowadzenie załogi Apollo 13 na Ziemię.

W roku 1970 wybuch zbiornika z tlenem podczas misji Apollo 13 zagroził życiu astronautów. Jednym z wielu wyzwań, jakim musiała sprostać załoga, było odmierzenie dokładnie 14 sekund pracy silników, co miało umożliwić powrót na Ziemię. Kosmonauci dysponowali na szczęście zegarkiem OMEGA z chronografem, modelem Speedmaster Moonwatch, dzięki któremu mogli dokonać pomiaru. Jednak to nie wszystko: w maju roku 1969 misja Apollo 10, której zadaniem było dokonanie wstępnego rozpoznania przed planowanym lądowaniem na księżycu, miała przyjrzeć się powierzchni księżyca i „snoop around” (powęszyć) dla znalezienia miejsca na lądowisko dla Apollo 11. Moduł księżycowy nazwano więc Snoopy. Od tamtej pory astronauci traktują postać Snoopy’ego jak talizman.
Snoopy znalazł się też na tarczy faz księżyca w modelu Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE – FULL MOON, dostępnym w wybranych salonach firmowych Swatch.

Tak jak wszystkie modele będące efektem współpracy OMEGA X SWATCH, zegarki Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE wykonane są z opatentowanego materiału Bioceramic, wyjątkowego połączenia w dwóch trzecich ceramiki i w jednej trzeciej materiału bio pozyskiwanego z oleju rycynowego. W tych dwóch nowych nielimitowanych modelach fani odnajdą wszystkie cechy charakterystyczne legendarnego Speedmaster Moonwatch marki OMEGA, pierwszego zegarka, który dotarł na księżyc: asymetryczną kopertę, słynny bezel ze skalą tachometru i kropką nad 90, a także mniejsze tarcze, typowe dla modeli Speedmaster. Zegarki Bioceramic MoonSwatch MISSION TO THE MOONPHASE mają na deklu opis misji, a na tarczy i koronce logotypy OMEGA X SWATCH. Na osłonie baterii znajduje się księżyc inspirowany kreskówką ze Snoopy’m. Pasek VELCRO© jak ze skafandra kosmicznego dopełnia gwiezdny wizerunek.